İnşaat sektöründe Amerikan tarzı büyük talep görüyor, bugün sadece Amerika’da değil, çeşitli ülkelerde de bulunabiliyor. Dikkatinizi bu mimari yönü tanımaya davet ediyoruz..

Stil özellikleri

Amerikan tarzında iki katlı bir ev inşa etmeyi uzun zamandır hayal ettiyseniz, kendinizi daha ayrıntılı olarak tanımalısınız.. Bu yön, simetrik şekli ve alçak temeli ile kolayca tanınabilir.. Çevreye gelince, site her zaman temiz ve düzenlidir ve çocuklar için alanlara, barbeküye ve mümkünse bir havuza bölünmüştür. Cephenin önünde, çiçek tarhı ve özenle biçilmiş bir çim ile güzel bir çim vardır. Genellikle bu tür evlerin geniş verandaları, terasları veya sundurmaları olabilir. bu not alınmalı Amerikan tarzının ayırt edici bir özelliği, ekli geniş bir garajın varlığıdır..

Dışa gelince, içinde düz çizgiler hakimdir ve iç kısımdaki ana renkler açık pastel renklerdir. Dekorasyon için doğal malzemeler veya vinil kaplama kullanmak daha iyidir..

Amerika’daki evler genellikle büyük pencerelerle donatılmıştır, genellikle kemerli bir şekle sahiptirler ve panjurlar vardır, ancak bu ana kural değildir. Projenin bir detayı, balkon ve panoramik cam duvar ile donatılmış bir çatı katı olacaktır.. Amerikan tarzı evlerin, biri arka bahçeye açılan birden fazla çıkışı olmalıdır..

Projeler

İki katlı Amerikan evlerinde, yerleşim düzeninin bir koridor veya koridorun varlığını ima etmemesi dikkat çekicidir.. Çoğu zaman, ön kapı doğrudan geniş oturma odasına açılır. İçeri sadece ön kapıdan giremezsiniz. Arka kapı camdır ve diğeri garaja çıkar – bu özellikle ailenin arabası varsa uygundur.

Amerikan evleriyle ilgili bir başka ilginç gerçek de, tuvaletten doğrudan arka bahçeye çıkabilmenizdir. Bunun nedeni, sokakta bir havuz varsa, o zaman uygun olan odalardan geçmeden tuvalete gidebilmenizdir..

İçerideki alan özel ve kamusal bölümlere ayrılabilir. Uyku odaları herkesin erişimine kapalıdır ve ayrıca bir çift ve çocuklar için ayrı bir yer içerir. Ailede gençler varsa, onlara zaten kendi odaları tahsis edilir.. Yetişkin bir yatak odasında gömme bir gardırop veya eşyalar için küçük bir kiler bulunmalıdır. Buranın genellikle oturma odasından sonra evin en geniş yeri olduğuna dikkat edilmelidir.. Banyonun da yatak odasının yanında olabileceği ve yeterli alan varsa, bir banyoyu jakuzili veya bir çift lavabolu bile donatabilirsiniz..

Amerikan tarzındaki 2 katlı kır evlerinin düzeni, tüm mimari özelliklere uymak için ihlal edilmesi tavsiye edilmeyen kendi kanonlarına sahiptir. Ana prensip, her kiracı için ayrı ayrı boş alan sağlamaktır. Ve büyük bir evden bahsettiğimiz için böyle bir sonuca ulaşmak zor olmayacak..

En iyi düzen seçeneklerinden birini düşünün. Zemin katta bir giriş holü yapabilir, yemek odasından bir bar tezgahı ile ayrılan geniş bir mutfak düzenleyebilirsiniz, merkezde bir oturma odası ve ziyaretçiler için bir banyo olmalıdır. Ancak ikinci katta zaten aile üyeleri için kişisel bir alan var, mümkünse ayrı banyolar, her odada donanımlı giyinme odaları.

Tipik bir Amerikan ev projesi bir garaj içerir, alanı doğrudan ailedeki araba sayısına bağlıdır. Doğrudan mutfaktan ayrı bir giriş yapılarak eve eklenebilir veya konutun yanına ayrı olarak yerleştirilebilir..

Tarım makineleriniz veya aletleriniz varsa, doğrudan garajdan gidebileceğiniz bir atölye kurabilirsiniz..

  • Tipik bir Amerikan ev projesi böyle görünüyor..

  • Ve bu güzel bir arka bahçeye sahip bir konut.

Dekorasyon fikirleri

İç mekan

Odanın stilini tamamen vurguladığı için renk seçimi önemli bir rol oynar. Amerikan retro yönünden bahsedecek olursak, iç mekana tek renkli sütlü, gri veya yeşil renkler hakim..

Tabii ki, bazen parlak renkler eklemek istersiniz, ancak burada aşırıya kaçmamak önemlidir, bu nedenle bir kombinasyon için sarıyı kum ve beyaz, kremalı çikolata ve yeşil ve diğerlerini seçebilirsiniz..

Country tarzı, klasik Amerika’nın canlı bir görüntüsüdür. İçinde çeşitlilik genellikle hakimdir, bu nedenle duvar dekorasyonu için çiçekli duvar kağıdı seçebilir ve desenli kılıflı mobilyalar alabilirsiniz. Döşeme için laminat veya kumlu tahta kullanılması tavsiye edilir.. Ancak mutfakta hafif fayanslar harika görünecek..

  • Geleneksel Amerikan iç.

  • Her ayrıntıda sadelik ve kısalık.

Dış

Amerikan tarzı, açık renk tonlarında cephe sıvası ile karakterizedir. Ancak buhar geçirgen ve su itici özelliklere sahip bir boya seçmek gerekir..

Dış mekanda yapının karakterini vurgulayan klinker tuğla veya paneller kullanılabilir..

Veranda tasarımından bahsetmemek mümkün değil çünkü bu Amerikan tarzının önemli bir detayı. Arsa küçük olsa bile barbekü alanı ve küçük bir bahçeye sahip bir oyun alanı olmalıdır.. Geniş bir alan için mükemmel bir çözüm, havuzun düzenlenmesi olacaktır, çünkü bu tür bir evin hemen hemen her planında sağlanmıştır..

  • Amerikan evleri dışarıdan böyle görünüyor.

  • Amerikan yönünün ayrılmaz bir parçası olarak yeşil çim.