İç tasarımda kafes

Kafesler, asla modası geçmeyen aynalara sahip çok yönlü mobilya parçalarıdır. Sadece güzel görünümleri için değil, aynı zamanda pratiklikleri ve kullanım kolaylıkları için de takdir edilmektedirler. Ayrıca bu tarz mobilya ürünlerinin birçok modeli günümüzde ergonomik olarak kabul edilmektedir. Kafeslerin hangi özellikleri, hangi yapılara en çok dikkat edilmesi gerektiği bu yazıda daha detaylı anlatılacaktır. Ve bu tür ürünlerin iç mekandaki güzel örnekleri kesinlikle kimseyi kayıtsız bırakmayacak..

özellikler

Kafes, çekmeceli bir sandıkla birlikte gelen üç kapıdan oluşan bir ayna türüdür. Kafesler, SSCB’de büyük popülerliklerini kazandılar, bu güne olan ilgilerini kaybetmediler. Bugün, birçok üretici, çeşitli boyutlarda yan sehpalar ve çekmeceli dolaplar sunmaktadır, esas olarak böyle bir mobilya özelliği kadın olarak kabul edilir. Evrensel modeller nadir olmasa da. Bu tür ürünler hem makyaj sanatçıları hem de kuaförler arasında çok talep görüyor.. Bu mobilya parçasının özellikleri şunlardır:

 • Kafesler, çok çeşitli oda ve iç mekanlar için çok uygun olarak kabul edilir. Yatak odalarında ve koridorlarda eşit derecede iyi görünüyorlar..
 • Kafes, bir aynaya değil, birkaç aynaya sahip olması nedeniyle normal tuvalet masası ve tuvalet masasından biraz farklıdır. Sözde kaide üzerindeki tezgahın kendisine gelince, önemli bir fark yoktur..
 • Bu ürünün en büyük artısı, kendinize her yönden bakabilmenizdir. Bu mobilya özelliğinin adil seks tarafından çok sevilmesinin nedeni budur..

 • Birçok yerli ve yabancı mobilya üreticisi, bu tip ürünleri çeşitli malzemelerden sunmaktadır. Ayrıca bunları hem modern hem de klasik iç mekanlarda tercih edebilirsiniz. Oyma ahşaptan veya yüksek kaliteli plastikten yapılmış çok çeşitli modeller, sizi yıllarca memnun edecektir..
 • Kafes özel bakım ve onarım gerektirmez. Aynaları düzenli olarak temizlemek yeterlidir. Kuruluma gelince, bu ürün bir eve ilk kez kurulduğunda uzmanların yardımına ihtiyacınız olabilir..

 • Kafes aynaları çoğunlukla özel bir çekmeceye monte edilir, böylece çıkarılamazlar. Sonuç, aslında tanıdık bir tuvalet masasına benzeyen tek parça bir tasarımdır. Şifonyerin kendisinde gelecekte çeşitli envanterleri saklamak mümkün olacak. Çeşitli rafların ve çekmecelerin bolluğu şüphesiz bir avantajdır..
 • Kafesle ilgili tartışmalı noktalara çoğunlukla boyutu denir. Bu tür mobilyalar genellikle büyük boy olarak kabul edilir ve bu nedenle konumu için boş alan gerekir. Küçük bir alana sahip minyatür odalar için, kafesler çoğunlukla satın alınmaz, bunları küçük ve kompakt tuvalet masaları ile değiştirir..

Genel olarak, kafesin bir evde veya apartmanda hemen hemen her odaya yerleştirilebilen çok kullanışlı bir mobilya parçası olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. Ayrıca, bu, kaç yaşında olursa olsun her güzellik için olmazsa olmaz bir mobilya özelliğidir. Böylesine çok işlevli bir mobilya ürününün yardımıyla, kızlar kendileri için kusursuz makyaj veya saç modelleri oluşturabilecek, evden çıkmadan önce bir kıyafetle gösteriş yapabilecek veya düzenli olarak aynadaki yansımalarının keyfini çıkarabilecekler. Kafes şifonyerinde boş alan bulunması, eşyaların ve aksesuarların düzenlenmesini verimli bir şekilde düzenlemeye yardımcı olacaktır..

Yapılar ve tasarım

Bugün, birkaç çeşit kafes bulabilirsiniz. En popüler üç aynalı ve dikdörtgen masa üstü klasik modellerdir. Ancak açısal modeller nadir değildir..

Tabii ki, geniş odalar için dikdörtgen seçenekleri seçmek en iyisidir. Tezgahları dar veya geniş olabilir.

Kafes seçenekleri Dekoratif ampullü “giyinme odasının altında” çok sıradışı görünüyor, ancak çoğunlukla arkadan aydınlatmalı giyinme odası aynası tek başına yapılıyor. Yüksek kaliteli ışığa sahip bu tür ürünler, profesyonel stilistler arasında çok popülerdir..

Kendi elinizle arkadan aydınlatmalı bir kafes nasıl pişirilir, aşağıya bakın.

Ahşaptan yapılmış ve oymalarla tamamlanan küçük çekmeceli üç parçalı aynalar, Barok veya İmparatorluk tarzı gibi klasik iç mekanlar için idealdir. Ayrıca çok büyük olmayan masa aynaları ile retro tarzı seçeneklere dikkat ettiğinizden emin olun..

Modern iç mekanlar için kafes tasarımları pratik olarak klasik muadillerinden farklı değildir, ancak ana malzeme olarak plastik, kontrplak ve cam kullanılabilir.

Satışta aynalı olağandışı dövme tasarımlar nadirdir, çoğu zaman alıcılar sipariş vermek için satın alır. Birçok profesyonel, bu tür ürünleri elit olarak kabul eder..

En özgün tasarımlardan biri, antik tarzda stilize edilmiş üç parçalı bir ayna kafes olarak kabul edilir. Birçok tasarımcıya göre antika eşyalar her zaman daha pahalı görünüyor. Çeşitli iç mekanlarda mükemmel görünüyorlar. Bazı tasarımcılar gerçekten eski ürünleri restore etmeyi, güncellemeyi, yeni unsurlar eklemeyi ve iyileştirmeyi tercih ediyor. Bu tür ürünlerin şifonyerlerinde genellikle kapılarda veya oymalarda dekoratif bir süs bulunur..

Uygulama kapsamı

Kafes, bir yaşam alanında çok çeşitli odalarda dekoratif ve kullanışlı bir ürün olarak kullanılabilir..

En avantajlı olarak, bu tür ürünler yatak odalarının iç tasarımına uyar. Kafes hem yetişkinler hem de çocuklar için olabilir. Bu nedenle, ebeveynler genellikle bir kız odası için bir bebek tuvalet masası seçerler. Böyle bir kadın güzellik masası her yaşta uygun olacaktır..

Çoğu zaman, kafesler çeşitli koridorlara yerleştirilir. Ana şey, iç mekanın tarzıyla tamamen tutarlı olmaları ve onunla çelişmemeleridir. Dış mekan seçeneklerine daha yakından bakın, her zaman avantajlı görünüyorlar.

Çoğu zaman, bu odadaki yerden tasarruf nedeniyle banyo için yollar seçilmez, ancak yine de bu satın almaya karar verirseniz, sürekli neme maruz kalmaktan zamanla bozulmayacak plastik modellere dikkat edin. Ayrıca banyolarda tasarımcılar genellikle üçlü aynaları seçip şifonyerin kendisinin üzerine yerleştirir, bu yapının aslında tek parça olmadığını söyleyebiliriz, ancak öyle görünüyor. Aynanın duvara monte olduğu ortaya çıktı.

Nasıl seçilir?

  Doğru kafesin doğru seçilmesi o kadar kolay değil. Birçok müşteri genellikle profesyonellerin yardımını kullanır. Ancak, böyle bir mobilya ürününü kendiniz seçebilirsiniz.. Dikkate almak çok önemlidir:

  • ürünün yerleştirileceği odanın alanı ve parametreleri;
  • aydınlatma;
  • iç stil;
  • gelecekteki ürünün malzemesi.

  Ayrıca, tercihleriniz de bir o kadar önemlidir. Fiyata gelince, böyle bir mobilya özelliğinin uzun yıllar hizmet etmesini istiyorsanız, tasarruf etmeyin. Ve hepsinden önemlisi, ürünleri için garanti veren güvenilir firmalardan ve tedarikçilerden mobilya satın alın..

  Tuvalet masası ve kafes arasında bir fark olduğunu unutmayın, bu nedenle odanın alanına göre, odayı kısıtlamayacak ve alanını görsel olarak azaltmayacak doğru ürünü seçin. Her şey uyumlu olmalı.

  İç mekanda güzel örnekler

  Beyaz ve sütlü country ve Provence tarzı kafesler çok güzel görünüyor. Oturma odalarının ve yatak odalarının modern iç mekanlarına mükemmel uyum sağlarlar. Onlar için doğru sandalye veya sedirleri seçmek çok önemlidir. Kafes beyaz ise, pembe, sütlü veya leylak yumuşak bir osmanlı ona uyacaktır..

  Evli çiftlerin yatak odalarında venge veya meşe renginde yapılan aynalı ürünler her zaman çekici görünür. En iyi seçenek bu renklerde bir mobilya takımı satın almak olacaktır. Böylece, iç tamamlanmış görünecektir..

  Tamamen aynalı ve yansıtıcı bir yüzeye sahip modern kafesler gerçekten mükemmel görünüyor. Elbette bu tür ürünlere düzenli olarak bakılması gerekiyor, ancak çok pahalı görünüyorlar. Özellikle genç kızların yatak odalarında.

   Ayrıca yüksek ayaklı kafeslere, büyük hacimli aynalara ve kozmetik ve aksesuarların depolanması için sadece birkaç rafa dikkat edin. Bu tür ürünler, özellikle tezgahın üzerine güzel bir vazo çiçek koyarsanız çok etkileyici görünüyor. Bu tür kafesler için sandalye seçmek en iyisidir..