Ülkemizde çok uzun zaman önce bir bardan Fin evleri ortaya çıktı. Kısa sürede sağlam, sağlam bir ev sahibi olacak birçok Rus, arsalarına bu tür binaları dikiyor..

Teknoloji özellikleri

Lamine kaplama keresteden yapılmış Fin evleri, çevre dostu olmaları ve inşaat hızları, iyi bir yerleşim düzeninin varlığı ve karakteristik bir dış cephesi ile ayırt edilir.. Bu tür yapılar konfor ve akılcılıktan yana tercih yapanlar için en iyi seçenektir.. Fin tarzı tek katlı çift kirişli evlerin farkı, geniş bir alanın ve bol miktarda doğal ışığın bulunmasıdır. Çocuklu aileler burada rahatlayabilir.

Dışarıdan, Fin kütük evi, bir bardan oluşan diğer yapılardan hiç farklı değildir.. Bina bir dizi olumlu yön ile karakterizedir..

 • Uzun çalışma ömrü. Bu, ahşap elemanların yetkin işlenmesiyle sağlanır..
 • Yüksek güvenlik seviyesi. Bina çevre dostu malzemelerden inşa ediliyor.
 • Enerji verimliliğinin varlığı. Çerçeve elemanları arasında dikiş yoktur. Bu nedenle evi ısıtmak için çok az enerji harcar. Kışın düşük sıcaklıklara sahip bölgelerde, Uzak Kuzey’de bile yapılar kurarlar..
 • İnşaat hızı. Ev 1-2 ay içinde yapılabilir.
 • Binanın “nefes alabilmesi” nedeniyle buhar geçirgenliğinin varlığı.
 • Bu tür yapıların yüksek sismik aktiviteye sahip alanlara kurulmasını mümkün kılan yüksek mukavemet.
 • Özel işlem görmüş çubukların kullanılmasıyla yüksek derecede yangın güvenliği sağlanır..
 • Dışarıdan gürültü girişi yok.

Fin evinin içinde her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.. Bu, mekanın verimli kullanılmasına ve binada yaşayan insanlar için konfor seviyesinin artmasına katkıda bulunur. Dezavantajlar ancak teknolojik süreç kesintiye uğradığında ortaya çıkabilir, bu da binanın hızlı bir şekilde tahrip olmasına katkıda bulunur. Bu nedenle, bu tür işlerde geniş deneyime sahip inşaatçılar bulmak gerekir. doğru yapacaklar.

Malzemelerin ne kadar kaliteli olduğunu bulmak her zaman mümkün değildir.. Bu ancak bir Fin evinde birkaç yıl yaşadıktan sonra doğrulanabilir. Çalışmaya başlamadan önce, inşaat için bir site dikkatlice seçmelisiniz..

Yeraltı suyu seviyesi yakın olan arazileri almamalısınız. Aksi takdirde, bina ıslanacak ve bu da hizmet ömrünü azaltacaktır..

Bir sonraki aşamada, bölge enkazdan iyice temizlenir, inşaat sürecine müdahale eden çalılar ve ağaçlar kaldırılır.. Bundan sonra, temel dökülmelidir. İşin yapılması planlanan alanın koşullarına bağlı olarak çeşitli çeşitlerde (kazık veya lineer yapı tipi) kullanılır. Hazırlık çalışmaları tamamlandığında inşaata başlayabilirsiniz. Ama önce dikkatlice bir proje geliştirmelisiniz..

Üretim sürecinde çift kiriş kullanılırken içi boş duvarlar elde edilir.. Keresteyi toplarken, aynı anda küçük kalınlıklarında farklılık gösteren 2 çubuk kullanın. Aralarında mineral yün, ecowool şeklinde bir yalıtım malzemesi tabakası vardır. Dikerken, dikkatlice kurutulmuş profilli bir kiriş kullanılır. Kronların sıkıca temas etmesi için özel bir profil kullanılması gerekir. Duvar yüzeylerini güçlendirmek için ek lentolar kullanılır. İç ve dış katmanları birbirine bağlamak için gereklidirler..

Islak yapı malzemesi kullanırken ev sahipleri çok fazla sorun yaşarlar. Çoğu zaman bu, binanın bozulmasına, yüzeyde çatlakların ortaya çıkmasına neden olur. Bunu dışlamak için, kutu için iyi kurutulmuş bir kereste seçilmesi önerilir.. Projeler arasındaki fark, bazı özelliklerin varlığındadır..

 • Genellikle evleri çatı katı ile donatırlar. Üretim sürecinde daha az zaman ve emek harcanır. Bir ısıtma sistemi kurarsanız, yaşamak için ek bir oda alabilirsiniz..
 • Terasta rahat bir şekilde rahatlayın, temiz havayı içinize çekin.
 • Verandalı bina, hava koşullarından bağımsız olarak en uygun mikro iklim koşullarının sağlandığı yerlerde çekici görünüyor.. Burada bir sera, kış bahçesi, atölye ve diğer binaları donatabilirsiniz..

1-2 katlı binalar özgün ve şık görünüyor. Burada yaşamak rahat olacak. Herkes binayı hem içeride hem de dışarıda özgün ve şık bir şekilde dekore edebilecek. Bazı popüler projeleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Teras projeleri

Çekici bir seçenek, teraslı bir evin projesidir. Binanın inşası kolaydır ve kompakt bir boyuta sahiptir. Üçgen çatılı bir yapı donatılıyor. Herkes terasta oturup neler olduğunu izleyebilir.. Ayrıca, buraya sık sık bir sallanan sandalye yerleştirilir, bu da rahatlık içinde kalmanızı ve rahatlamanızı sağlar..

Genellikle terasın yanında bir oturma odası bulunur.. Tek katlı evlerde sokağa iki çıkış tasavvur etmek mümkündür. Ahşap binalar da iki katlı olabilir. Bu durumda, terasın yanında banyo, oturma odası, duş veya sauna tesisleri bulunmaktadır. İkinci katta genellikle yatak odaları, çocuk odaları, çalışma odası bulunur..

Garajlı planlar

Garajlı Fin evleri genellikle profilli kirişlerden inşa edilir. Bazı özellikleri dikkate almanız önerilir. Garajın kendisi genellikle hizmet odasının yanında bulunur.. Garajda, site önceden betonlanmıştır..

İnşaata başlamadan önce, odanın bölgelere nasıl bölüneceğini dikkatlice düşünmeniz gerekir.. Temele özel dikkat gösterilmesi tavsiye edilir. Garaj bir veya iki araba için tasarlanabilir.

Ayrıca odada çeşitli tarım ürünleri, turşu kavanozları ve çok daha fazlası için rafların yerleştirilmesi gereken alanlar sağlayabilirsiniz. Garajda yedek parça ve aletler için dolaplar bulunmaktadır..

Tavan arası düzen

Tavan arası Fin evlerinin projeleri çekici görünüyor. Binalar, ek bir oda donatmanıza izin verir. Çocuklar, yetişkinler veya çalışma odaları için odalar burada bulunabilir.. Proje önceden hazırlanmış.

Tavan arası genellikle minimalist bir tasarımla dekore edilmiştir.. Mobilya, kompaktlığı ve çok yönlülüğü ile karakterizedir. Basit ve rahat olmalıdır. Çatı katı yazlık konut için uygundur.

Bir kişinin yıl boyunca burada olması için odanın iyi yalıtılması önerilir..

güzel örnekler

Fin evleri popülerdir. Şu anda, çok sayıda her türlü proje seçeneği var.. Bunlardan bazılarını sunalım.

 • Geleneksel klasikler çekici görünüyor. Böyle bir yapıda laminat parke kullanılamaz. Yüzey ahşap plakalar olmalıdır. Duvarlara ve tavana da dikkat edilmelidir. Dekoratif malzemeler doğal olmalı, sentetik olmamalıdır.

 • Fazla mobilyaları atın. Fin evinize stil katmak için yastık, küçük peçete şeklinde dekor kullanabilirsiniz. Bibloları atın. yersiz bakacaklar.

 • Büyük pencereli evler iyi görünüyor. Önemli miktarda ışığa nüfuz etmeyi mümkün kılarlar. Böyle koşullarda yaşamak rahat olacak.

 • Fin evleri, alanın üç bölgeye bölünmesiyle ilginç görünüyor.. Bu tür projelerde geniş bir mutfak ve iki oda daha var. Yakınlarda bir banyo, duş için bina donatabilirsiniz. Güzel bir ek, büyük teras.