Gazbeton bloklar ülkemizde inanılmaz derecede popüler hale geldi. Bunun nedeni, yapı malzemelerinin mevcudiyeti, inşaat kolaylığı ve kullanım kolaylığıdır.. Gazbetondan ev bitirme seçeneklerini daha ayrıntılı olarak düşünün.

Son işlem özellikleri

Gaz beton, çimento, kum, özel maddelerden oluşan otoklavlanmış malzemeden yapılmış bir duvardır. Belirli koşullar altında etkileşmeye başlarlar ve bu da gazın salınmasına neden olur. Çözeltide kabarcık oluşumuna yol açar.. Kütle kuruduğunda kabarcık yapılı katı bir taş haline gelir.. Bu yapıya hücresel denir..

Gaz beton, yüksek derecede mukavemet ve mükemmel ısı yalıtım özellikleri ile karakterize edilir. Birçok tüketici tarafından fark edildiler, çünkü kısa sürede bu yapı ve kaplama malzemesinin popülaritesi birkaç kez arttı..

Gaz betondan yapılmış bir evin bir takım olumlu yönleri vardır..

 • Odadan gelen hava dışarıya atılmaz. Bu rüzgar ve taslaktan kaçınacaktır. Binanın içi sıcak olacak.
 • Bina, rahat bir mikro iklimin sağlanmasına katkıda bulunan buhar geçirgenliği ile karakterizedir..
 • Hammadde biraz ağırdır, ancak yüksek mukavemeti ve uzun hizmet ömrü ile ayırt edilir..
 • Gaz beton bloklar, sonraki bitirme işlemleri dikkate alınmadan birkaç kez dondurulabilir ve eritilebilir..
 • Bloğun iyi geometrisi nedeniyle inşaat kısa sürede inşa ediliyor.
 • Malzeme yanmaz, çevre dostudur. Tehlikeli madde yaymaz, alerjik reaksiyonlara neden olmaz, insan sağlığı için tehlikeli sonuçlar doğurmaz..
 • Bu tür hammaddeler, diğer bitirme seçeneklerinden daha ucuza mal olur. Bu, ürünlerin artan popülaritesini büyük ölçüde açıklıyor.

Gaz beton blokların hizmet ömrünü önemli ölçüde uzatmak için yapı malzemesi seçimini sorumlu bir şekilde yapmak gerekir. Aksi takdirde, bu genellikle düşük hizmet ömrü de dahil olmak üzere çeşitli zorluklara yol açar..

Cephe kaplama seçenekleri

Cephe kaplaması için farklı seçenekler vardır. Her biri orijinal ve benzersiz görünüyor. En popüler olanı daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Birçok ev sahibi, bir binayı dış cephe kaplaması ile kaplamaya karar verir.. Malzeme hızlı bir şekilde monte edilir, çekici ve orijinal görünür. Paneller çeşitli renklerde mevcuttur. Her sahip kendi seçebilir. Dış cephe kaplamasının bakımı basittir: sadece özel ürünlerle yıkayın ve bir su akışı ile durulayın. Lamellerin montajına başlamadan önce, binaya özel ahşap veya metal parçalar monte etmek gerekir. Belli bir mesafeye monte edilirler. Siding, kendinden kılavuzlu vidalarla sabitlenerek üstüne uygulanır..

Ayrıca binayı tuğlalayabilirsiniz. Çalışma birkaç aşamadan oluşuyor.

 1. Tasarım aşamasında doğru temel genişliği ayarlanır. Bu, dikilmiş özel yapının daha fazla stabilitesine ve gücüne ulaşılmasına katkıda bulunur..
 2. Havalandırma boşluğu binanın nefes almasını sağlar. Bu, kaplamanın altında küf ve küf oluşumunu önleyecektir..
 3. Sıradan kesilmiş tel, takviye, montaj şeritleri şeklinde metal bileşenlerin güçlendirilmesi, dikişlerin içine monte edilir ve ardından çimento ile doldurulur..
 4. Bir sonraki aşamada, dışarıdan hava kütlelerinin akışının gerçekleştirildiği özel havanın bırakılması gerekir. Bu tür delikleri monte etmek için, üst saçakların altında ve yapının en altında yer sağlarlar..

Dış tuğla kaplama uzun süre dayanır. Önemli bir bakım gerektirmez. Cepheyi her yıl kirlilikten temizlemek yeterlidir. Havalandırma boşluğunun yokluğunda, yüksek verimli iç malzemeler döşenir. Bunun için yalıtım, su yalıtımı, takviye ağlarının kullanımı gösterilmiştir. Boyama, problem durumunu basit ve ucuz bir şekilde çözer. Piyasada çok sayıda renklendirici var. Boya cepheye çekici bir görünüm kazandırarak onu şık ve özgün kılar..

Boyalı bir evin uzun süre dayanabilmesi için, bitirme işi için hazırlık yapılması gerekir.. Bunu yapmak için eski boyayı çıkarın, her şeyi dikkatlice astarlayın ve ancak o zaman yenisini uygulayın..

Yüzeyi korumak ve servis ömrünü önemli ölçüde artırmak için üstüne vernik uygulanabilir..

Sıvalı cephe de çekici görünüyor. Bunu yapmak için iyi hazırlanmanız gerekir. Alçı, her birinin iyice kurutulmasıyla birkaç kat halinde uygulanır. Daha sonra yüzey farklı boyalarla boyanabilir. Yapay taş döşeme de popülerdir. Evin yüzeyi tamamen toz ve kirden temizlenir. Daha sonra yapay bir taş uygulanır. Görünüm bu durumda herkesi şaşırtabilir.

Kaplama malzemesi seçeneğinin seçiminden bağımsız olarak, işe dikkatlice hazırlanmanız gerekir.. Bunun için uzmanlar yüzeyin iyi bir tesviye edilmesini önerir. Bu, herkesi memnun edecek çekici bir tasarım yaratacaktır..

İçeride nasıl ve nasıl dekore edilir?

Yapının inşasından sonra, gaz beton duvarları da içeriden bitirmeniz gerekecek. Bu, odayı büyük ölçüde sıcak tutmaya yardımcı olacaktır.. Sıradan insanların hem fiyat kategorisinde hem de mülklerde kendilerine uygun bir seçeneği seçmeleri kolay değildir.. Uzmanlar, mevcut yapı malzemeleri lehine bir seçim yapmanın daha iyi olduğunu söylüyor. Macun çekici görünüyor. Maddenin uygulanması kolaydır, özel finansal yatırımlar ve önemli emek çabaları gerektirmez..

Duvarları ahşapla da kaplayabilirsiniz.. Malzeme orijinal ve şık görünüyor. Çekici özellikleri ile uzun süre dayanacaktır. Bir çubuğun taklidi aynı şekilde görünüyor. Birkaç yıl önce popüler oldu ve şimdi bile pozisyonları var. Şimdi biraz daha ilginç seçeneklere bakalım..

Alçı

İlk aşamada, gaz beton bloklardan yapılmış duvara toprak uygulanır. Bu, temel malzeme tüketimini azaltır ve çatlaklar ve diğer kusurlar dahil olmak üzere çeşitli sorunları önler. Bir silikat duvar da çerçevelenebilir. Astar kuruduğunda duvar sıvanabilir.. Bu amaç için birkaç karıştırma seçeneği vardır. Çimento veya sıva duvar yüzeylerini düzeltir. Alçıpan, duvarları sıva yerine düzleştirmek için de kullanılır. Üzerine boya veya duvar kağıdı uygulayın.

Çimento karışımı 1 kat uygulanır. Kaplamanın düzgünlüğü işaretler kullanılarak belirlenir. Yüzey kuruduğunda, başka bir kat uygulayın..

Bu, duvarı daha pürüzsüz, pürüzsüz hale getirecek ve kaplama malzemelerinin tüketimini azaltacaktır.. Oldukça kaliteli bir şekilde yapılması gereken hazırlıktan sonra dekoratif apre uygulanır. Benzersiz görünüyor ve odaya inanılmaz derecede çekici bir görünüm kazandırıyor..

Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için karışımı iyice karıştırın.. Düzgün bir kıvama sahip olmalı, orta derecede sıvı olmalıdır. Aksi takdirde, uygulamasında zorluklar olacaktır. Madde duvardan yuvarlanacak veya tersine buruşacaktır. Hazırlanan duvarlar genellikle “Venedik” sıva ile bitirilir, “kabuk böceği” veya “kuzu” ile kaplanır ve üzerlerine sıvı duvar kağıdı yapıştırılır. Her seçenek, odayı bakımlı kılar ve dekorasyon için genel bir stil belirler..

Seramik karo

Seramik karolar banyo, sıhhi ünite, mutfak içinden bitirmek için kullanılır. Klinker karolara olan talep de artıyor.. Kullanımı kolaydır, çabuk oturur, tehlikeli hastalıklara ve alerjik reaksiyonlara neden olmaz.. Bitirme işine başlamadan önce, duvar yüzeyleri derin nüfuz eden bir astar ile işlenir. Yapı üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, daha dayanıklı hale getirir ve aşınma direncini arttırır. Bir sonraki aşamada macun uygulanır. Yüzeyi düzleştirmenizi, gaz betondaki gözenekleri kapatmanızı sağlar. Banyoda bitirme işleri yaparken, bir su yalıtım malzemesi tabakası uygulanır..

Fayansı sabitlemek için fayans neme dayanıklı bir yapıştırıcı kullanın. Uygulamadan önce yüzeyi toz ve kalıntılardan iyice temizleyin..

Aksi takdirde, yapı malzemesi zayıf bir şekilde yapışabilir ve bu da hizmet ömrünün büyük ölçüde azalmasına neden olur.. Karo duvara uygulanır ve 2-3 dakika orada yapışır.. 2-3 milimetre sonra, bir sonraki karo yanına yapıştırılır. İş sıkı bir programda yapılır.

PVC paneller

İç kısım genellikle plastik panellerle tamamlanır. Yöntem basittir. Ayrıca, ekonomik bileşen küçük bir öneme sahip değildir. Böyle bir terbiye ucuzdur, herkes karşılayabilir. Mağaza ağında bu tür PVC paneller için çok sayıda seçenek var. Farklı renklerde boyanırlar, taş veya ahşabın taklidi olabilirler..

PVC panellerin uzun süre sorunsuz hizmet verebilmesi için hazırlık aşamasında su yalıtım tabakası serilmesi gerekmektedir.. Bir mutfak, sıhhi ünite, banyo yenilerken bunu unutmamak özellikle önemlidir..

Zar

Fıçı tahtası dekorasyonu oldukça sık kullanılır. Çerçeve kaplama olarak adlandırılır.. Bu durumda uzmanlar metal profillerin terk edilmesini tavsiye ediyor.. Ahşap plakalar genellikle seçilir. Küçük bir boşluktan yatay veya dikey olarak çivilenirler. Ayrıca, önceden sıvanmış bir yüzeye bir sandık monte edilmiştir. Bu, dikiş elemanlarının üflenmesini önleyecektir..

Kasanın hizmet ömrünü önemli ölçüde uzatmak için özel antiseptik maddelerle muamele edilmelidir. Bu eylem küf ve küf oluşumu riskini önler..

Astar, kişinin zevk tercihlerine ve maddi durumuna bağlı olarak herhangi bir tonda boyanabilir.. Aynı zamanda, oda yeni renklerle parlayacak ve inanılmaz derecede çekici hale gelecektir. Modern tarzlarda ve klasiklerde, genellikle ağacın renginde astar kullanılır. Bir yapı malzemesinin operasyonel özelliklerini önemli ölçüde iyileştirmek için üstüne verniklenmesi önerilir. Bu madde birkaç kat halinde uygulanarak odaya özel bir çekicilik kazandırarak yeni renklerle oynamasını sağlar..

Gazbeton bloklardan evlerin dekorasyonu farklı olabilir. Ev sahibinin zevk tercihlerine, refahına ve binanın stilistik tasarımına bağlı olarak seçilir. Her tip orijinal ve güzel görünüyor.