Dairenin tasarımı tamamen kendiniz tasarlanabilir. Bunu yapmak için birkaç temel kuralı bilmeniz ve kendi hayal gücünüzü göstermeniz gerekir. Önerilerimiz sayesinde kendi ellerinizle bir daire tasarlayabilirsiniz..

özellikler

Çoğu zaman, bir apartman dairesindeki onarımlar, olağan ortamı değiştirme nedenlerinden değil, belirli sorunlar ortaya çıktığında başlar. Örneğin, sıva tavandan parçalanmaya başlar veya mobilyalar kullanılamaz hale gelir. Çoğu zaman, minimum konforun gözetilmesi ve tamir etmeye cesaret edememesi koşuluyla sıkıcı bir ortamda yaşamaya hazırız. Bu seçim her zaman mantıklı değildir. Profesyonel tasarımcılar dairenizi veya evinizi dönüştürmek için yaşam tüyolarını seçti. En sıkıcı odaya bile yeni bir soluk getirebilirler..

Bir evin veya dairenin tasarımını değiştirmenin iki ana yolu vardır – basit bir kozmetik onarım yapabilir veya her şeyi büyük ölçüde değiştirebilirsiniz. Seçim her zaman senindir. Genel stili hesaba katmak ve ancak o zaman gelecekteki iç mekanı dikkate alarak odanın renk şemasını seçmek gerekir..

Şimdiki moda

Daireniz için en son tasarım trendlerini seçmek en iyisidir. Evinizin şık ve modern görünmesine yardımcı olacaktır. Ona modern bir dokunuş katın ve size yıllarca hizmet edecek malzemeleri kullanın. Böylece evinizde bir sonraki tadilatı uzun süre erteleyebilirsiniz..

Daire tasarımında, profesyoneller en çok aşağıdaki gibi stilleri kullanır:

 • kaynak;
 • çatı katı;
 • ülke ve diğerleri.

Günümüzde birçok tasarımcı tasarım ve kırsal.

Klasik

Klasik tarz birkaç yönü birleştirir. Bunların arasında Barok, Rokoko, Klasisizm, Art Nouveau, İngilizce ve diğerleri var. Klasik tarz birkaç yüzyıl önce ortaya çıktı, ancak güzelliğini ve pratikliğini kanıtlayan bugün alaka düzeyini kaybetmemeyi başardı..

Onun özelliği pahalı dekor eşyaları ve iç dekorasyonun yanı sıra oymalı mobilyalar. Şömine, heykeller, antikalar – tarzın geleneksel bileşenleri.

Etnik

Bu tarz, belirli bir ulusun karakteristik atmosferini yeniden yaratmaya yardımcı olacaktır. Japon minimalizmini, Alman pragmatizmini, Rus özgünlüğünü evinizde canlandırabilirsiniz..

Modern

Modern tasarım aşağıdaki gibi yönlerdir:

 • Art Deco;
 • minimalizm;
 • yüksek teknoloji vb..

Modern tarzda, ilerleme ve postmodernizm ruhu açıkça hissedilir. Gereksiz konfor ve detayların reddi var. Bu tasarım sadelikte bir güzelliğe sahiptir.. Düzgün çizgiler, monotonluk, minimalizm, yüzeylerde vernik, sade mobilyalar, parlak aydınlatma – tüm bunlar modern bir tarz..

Renkler

Bir daire veya ev için duvar ve zemin rengini seçerken profesyonellerin ipuçlarını izleyin:

 • Yeşil ve mavinin tonları konsantrasyonu artırır ve gözleri rahatlatır. Süt beyazı ve uçuk sarı tonları da iyidir..
 • Turuncu ve kırmızı kaygıyı artırıyor.
 • Uyumlu bir kombinasyon oluşturmak için beyaz ve bir çeşit zıt renk almanız gerekir. Renk kombinasyonu ayrıca stile de bağlıdır. Yüksek teknoloji için beyaz, gri ve parlak kırmızı uygundur. Modern için mor, kırmızı ve pembeyi seçmelisiniz.
 • İki parlak zıt renk kombinasyonuna izin verilmez..
 • Aynı odada kahverengi ve grinin birleştirilmesi önerilmez. Odayı görsel olarak azaltırlar.

 • Zeminin rengi açık veya koyu olabilir. Her şey odanın tarzına bağlı.
 • Küçük odalarda daha fazla ışık eklenmesi gerekir. Ama aşırıya kaçmayın. Hafif bir tavanınız varsa, zemin zıt olarak yapılabilir. Bu daha fazla parlaklık katacaktır..
 • Tüm dairenin alanı görsel olarak genişletmesi için sadece 3-4 ayna yeterlidir..

Son işlem için herhangi bir malzeme kullanılabilir. Her şey seçtiğiniz tasarıma bağlıdır. Bugün, tuğla giderek daha popüler hale geliyor. Endüstriyel tarz ile uyumludur. Dekoratif sıva klasik için daha uygundur.

Bir tasarım projesi geliştiriyoruz

Bir tasarım projesi geliştirirken, genel konut tarzı ve her bir odanın özellikleri, işlevselliği ve tarzı dikkate alınmalıdır..

Banyo için Viktorya tarzı bir tasarım uygundur. Çok zengin görünüyor ve birçok insan arasında popüler. Bu lüks vintage mobilyalarla süslenmelidir..

Mutfağa düz çizgileri olan alışılmadık bir sandalye koyabilirsiniz. Sadece harika görünecek. Tarzdaki lambalar krom yüzeye uyacak Füzyon. İyi bir kombinasyon olacak.

Oturma odası maksimum konfora ve bol alana sahip olmalıdır. Büyük bir salonunuz varsa, iç mekanda çeşitli renkleri güvenle kullanabilirsiniz. Küçük bir oturma odası için açık renkler kullanmak daha iyidir. Böylece alanı görsel olarak genişletebilirsiniz..

Kendi elinizle bir tasarım projesi geliştirmek oldukça zordur. Bunu ancak önerilerimize uyarsanız kendiniz yapabilirsiniz..

Ayrıca bir tasarım oluşturmak için uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu, görevi çok daha kolay hale getirecektir.. Bu durumda bir proje oluşturma süreci şöyle görünür:

 • Ölçüm. Gerçek boyutlara sahip bir düzen çizin veya yazdırın.
 • Büyük ölçekli plan. Gerçek boyutun plana çizilene oranı 1: 4 olmalıdır. Elle veya bilgisayarda gerçekleştirilir.
 • Teknik plan ataması. Yapılması gerekenlerin bir listesi: stil seçimi, binadaki mobilya seçimi, renk ve iç tutarlılık ve rasyonellik verecek her şey.
 • Planlama çözümü. Daireyi yeniden planlamanız ve yasaya göre her şeyi nasıl yapacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Bölgeleri işaretliyoruz ve nesneleri düzenliyoruz (şimdiye kadar sadece kağıt üzerinde).

 • 3 BOYUTLU. SketchUp’ta düzlemsel bir plandan bir 3B model oluşturun ve üzerinde sanal olarak yürümeye çalışın. Artık kağıt üzerinde sahip olduklarımızın gerçek hayatta nasıl görüneceğini daha iyi anlayacağınız için planın yeniden düşünülmesi söz konusu olabilir. Ayrıca çeşitli malzemelerle bitirmenin avantajlarını ve dezavantajlarını anlayacaksınız, çeşitli küçük şeyler üzerinde çalışacaksınız, vb..
 • Stil seçimi. Bu aşamaya başlamadan önce, neyin ve nasıl çalışacağı ve iç ve tasarım çözümünüzün nasıl görüneceği konusunda zaten kabaca bir fikriniz var. Bir kez daha, önceki paragrafları tekrar okuyun, sonunda her şeyi kendiniz belirleyin, iç mekandan ilham alan ve örnek alınan resimlere tekrar bakın ve doğrudan tasarıma geçin..
 • Dekorasyon, mobilya, lamba ve lamba vb. için malzeme seçmeye başlamadan önce dairenin parametrelerini göz önünde bulundurun. Yetersiz tavan, yetersiz aydınlatma ve diğer sorunlar fikirlerinizi hayata geçirmenizi büyük ölçüde engelleyebilir..
 • Planlar. Eskizleri bir plana çeviriyoruz. Burada hem sökme çizimlerine hem de kurulum çizimlerine ihtiyacınız olacak. Lambaları ve diğer ışık kaynaklarını, anahtarları prizli olarak işaretliyoruz.

Gerekli malzemeler ve araçlar

Bütçe onarımları için yapı malzemelerini kendiniz satın almanız gerekecektir. Çalışma sırasında başvurmanız gereken araç ve malzemeleri gözden geçirelim.. İhtiyacın olacak:

 • Matkap, kırıcı delici, harç karıştırıcı ve tornavida işlevlerini birleştiren bir delici. İşlevselliği genişletmek için bir matkap, adaptörlü bir kartuş, bir çözelti karıştırıcı, bir mızrak ve bir kürek satın almanızı öneririz..
 • Tornavida. İki eylemi vardır: vidaları, dübelleri, ankrajları, cıvataları sıkın ve sökün ve metali delin. Ayrıca bir dizi uç ve matkap satın alıyoruz.
 • Bulgar. Bunun için 3 disk satın almanız gerekir: metal için bir kesme diski, bir elmas (beton ve seramik için) ve bir taşlama.
 • Bina seviyesi. Bu aletin 20 santimetreden 2,5 metreye kadar değişen çok çeşitli boyutları vardır. Küçük açıklıklar için 40 cm’lik bir seviye yeterlidir, sırasıyla duvarlar, tavanlar ve zeminler daha yüksek bir seviyeye ihtiyaç duyar. Kabarcık su terazisi çok popülerdir ve sıklıkla kullanılır. Alkol varlığından dolayı sıfırın altındaki sıcaklıklarda başarıyla çalıştırılır..

 • Ölçüm bandı. Önerilen uzunluk – yedi metre.
 • Demir testeresi. Kontrplak, sunta, sunta ve plastik için büyük dişli bir alete ihtiyacınız var – çubuklar ve tahtalar için ve küçük olanlar için.
 • Çekiç. Dikdörtgen kesitli, bir tarafı kör, bir tarafı eğimli olan normal bir çekiçe ihtiyacınız var..
 • Pense. Teli ısırmaya ve çiviyi çıkarmaya yardımcı olacaklar. Çok fonksiyonlu bir araçtır.
 • 6 ila 22 mm arasında anahtar takımı.
 • Spatulalar dar, geniş ve tırtıklıdır. Dar (60-80 mm), ulaşılması zor açıklıklar için kullanışlıdır. Duvarlar, açıklıklar vb. için geniş (200-400 mm). Fayans veya taş alanına yapıştırıcı uygulamak için taraklı mala gerekir.
 • Ayrıca normal boya fırçalarına da ihtiyacınız olacak..

Bitiricilik

Basit duvar onarımları bile bitirmeden tamamlanmayacaktır. Size orijinal fikirler sunuyoruz. Evinizde güvenle kullanabilirsiniz.. Kesinlikle özgün ve şık bir tasarım elde edeceksiniz:

 • Taze basın. Duvarlarda duvar kağıdı yerine gazete kağıdı çok özgün ve şık. Kağıdın uygun beyazlığı ile bu seçenek yeterince iyi görünecektir. Gazete, duvar kağıdından çok daha incedir, bu nedenle yapıştırdıktan sonra üzerini koruyucu bir vernikle kaplamayı unutmayın..
 • Tuğla. Bir tuğla duvar, şık bir tasarım için iyi bir çözüm olacaktır. Bu sadece modern iç mekanlarda titriyor, o çok sık ve zaten siparişten bıkmayı başardı. Bu nedenle, tüm duvarı değil, sadece bir kısmını tuğlalayabilirsiniz. Duvarın beyaz geri kalanıyla ilginç görünecek. İlginç bir kontrastınız olacak..
 • Deniz taşları. Tatilden dönerken, evinizi dekore etmek için malzemeleri doğrudan denizden alabilirsiniz. Deniz taşları ve çakılları oldukça güvenilirdir. Onlarla çalışmak rahat ve keyiflidir ve çeşitli desenler düzenleyerek hayal kurabilirsiniz..

Onları bütün bir duvar olarak ya da sadece küçük bir parçası olarak yerleştirebilirsiniz..

 • Streç duvarlar. Gergi tavanın ne olduğunu hayal ederseniz, gergi duvarın ne olduğu hakkında bir sorunuz olmaz. Bu uygulama oldukça nadirdir ve tasarımınıza özgünlük katacak olan da budur. Yeni şeyler denemekten korkmayın.
 • Alçıpan. Karmaşık ve tuhaf alçıpan tasarımları tasarımcılar tarafından beğenilmez. Ancak, böyle bir bitişin bile şık ve etkileyici göründüğü durumlar vardır..

Aşırıya kaçmamak ve odanızdan karton kutu yapmamak için önce uzmanlara danışmak daha iyidir..

Uzay nasıl sınırlandırılır?

Evde konforu kendi başınıza getirmek oldukça mümkün. Sadece güzel değil, aynı zamanda dekoratif bölmeler ekleyerek alanı pratik bir şekilde dekore edebilirsiniz.. Alanı tanımlamanın ve odaları birbirinden ayırmanın birkaç yoluna bir göz atalım:

 • Odanın ortasındaki podyum. İlk bakışta göründüğü gibi standart olmayan ve oldukça sıra dışı bir seçim. Yatağı atmak ve bunun yerine yarım metre yüksekliğinde bir podyum dikmek ve üzerine büyük bir şilte koymak gerekiyor. Bu, ortamınıza huzur, sükunet ve samimiyet katacaktır. Piste açılır kapanır çekmeceler ekleyebilir ve burada çeşitli şeyler saklayabilirsiniz..

 • Bireysel alan. Bir apartmanda yaşıyorsanız, bu, dairenizin dönüştürülemeyeceği ve en azından biraz daha bireysel hale getirilemeyeceği anlamına gelmez. Örneğin, tavanı yatağın üstüne indirin. Bu görsel olarak odanın merkezini oluşturacak ve uyku alanına odaklanacaktır. Alçıpan bu konuda yardımcı olacaktır. Daha önce oraya bazı olağandışı aydınlatmaları önceden monte etmeyi unutmayın..

 • Kemer bir odanın iki bölgesini ayıracaktır. Kemeri düzgün bir şekilde yuvarlarsanız, alanı ayrıca aşırı yüklemez. Onun yardımıyla odanızı birleşik ve ayrılmaz ama daha işlevsel hale getireceksiniz..

 • rahat köşe. Misafir odasındaki raflar, mutfak mobilyalarına nazikçe akan bir birlik duygusu yaratmaya yardımcı olacaktır. Kavisli raflar, düz ve düz köşeleri ile tanıdık ve sıradan bir daireyi mükemmel bir şekilde aydınlatacak ve oturma odasındaki masa, kanepe ve halıların düzensiz özellikleri, doğal olarak yemek odasında bulunan net ve eşit formlara dönüşecektir. Uzay aynı anda hem birleşecek hem de bölünecek.

 • Renk ayrımı. Dairenizde henüz radikal değişikliklere hazır değilseniz, renk imar bu durumda mükemmel ve ucuz bir çıkış yolu olacaktır. Örneğin, farklı renklerde duvar kağıdını odanın zıt alanlarına yapıştırın veya duvarlardan birini bir renkle (tercihen parlak ve keskin) işaretleyin. Renklerle denemeler yapın ve günlük iç mekanınıza hayat verin.

Diğer şeylerin yanı sıra, ucuzdur ve alanı paylaşmanın diğer yollarından çok daha az zaman alacaktır..

 • Zemin işaretleme. Odanın ortasındaki çarpıcı desenli siyah karo, gözü bu noktaya odaklayacak, beyaz mat laminat ise oldukça rahat görünecek. Oturma odanızın mütevazı boyutu ile çok zıt olmayan renkler seçin ya da odaklanmak istediğiniz yere bir halı koyun. Fayans veya döşemeden bir desen yapmak da ilginç olacaktır..

Bir odayı imar etme yöntemlerini inceledikten sonra, ustaca her şeyin basit olduğundan bir kez daha emin olabilirsiniz. Sadelik ve özgünlüğü birleştiren bir apartman dairesinde veya odada imar, tasarıma gereksiz detaylar eklenmeden olabildiğince konforlu ve estetik hale getirilebilir..

Bundan önce, odanın nasıl görüneceğini önceden hayal etmek için sadece eskizler hazırlamak önemlidir..

Bitmiş iç mekanın güzel örnekleri

Küçük bir kopek parçası için açık renkler uygundur. İç mekan, alanı gizlemeyecek yalnızca birkaç parlak vurguya sahip olmalıdır..

Tasarım fikirleri tek odalı bir dairede bile uygulanabilir. Aynı tarzda mobilya seçmeniz ve odanın kendisini işlevsel bölgelere ayırmanız önerilir. Kombine tuvalet için ilginç bir tasarım bulabilir veya banyoyu iki ayrı odaya bölebilirsiniz. Mutfak oturma odası ile birleştirilebilir. Bu, alanı görsel olarak artırmak için yapılır..

Kruşçev için sıra dışı fikirler seçin. Bunlar tamamen aynı tür tesisler, bu yüzden kesinlikle özgünlük eklemeleri gerekiyor..

“Provence” tarzında tasarım hakkında her şey ve 166 metrekarelik evin iç kısmına genel bir bakış. m., sonraki videoya bakın.