Evle aynı binada hamamların inşası, sitede boş alan tasarrufu sağlar, inşaat maliyetini düşürür ve daha fazla onarım yapar.. Hamamların bir takım avantajları vardır: evin enerji tüketimi olmadan ısıtılması, inşaat maliyetinde önemli bir azalma, sitede bölgenin rasyonel kullanımı. Bu tür evlerin dezavantajları arasında yüksek nem, yangın ve karbon monoksit zehirlenmesi riski vardır. Bunu önlemek için hamamdaki havalandırma sistemine özel dikkat gösterilmelidir..

Tavan arası bir ev banyosu projeleri

Tavan arası bir hamamın ana artısı, küçük yazlık evlerde önemli bir boş alan tasarrufu. Bina için asgari miktarda alan tahsis eden evin sahipleri, sonuç olarak, çatı katında bir dinlenme odası bulunan geniş bir banyo alırlar..

Sitedeki ev ve diğer binaların kombinasyonu, çatı katı olan bir hamam için bir proje seçmenin nedeni olabilir..

Çatı katında misafirhane, bilardo salonu, yazlık mutfak, kış bahçesi, atölye ve diğer kullanışlı odalar yer alabilir..

İlginç bir seçenek, konuklar ve aile çay partileri için bir buluşma yeri haline gelebilecek etkileyici camlı bir verandanın ikinci katındaki yapıdır.. Bazı durumlarda, banyonun çatı katı, aile üyelerinden birinin oturma odası için kullanılır..

İki katlı banyoların inşası sadece estetik bir işlevi yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda bir binanın yapımında, iletişimin yürütülmesinde, bir ısıtma sistemi oluşturulmasında ve işletilmesinde önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlar..

Banyo odasını kullanmanın özellikleri, inşaat için kullanılan malzemelerin çeşitliliğini belirler..

Özellikle önemli olan, çevre dostu olmaları ve yüksek sıcaklık ve nemin etkisi altında salınabilecek zararlı maddelerin bulunmamasıdır. Yapı malzemeleri dayanıklı olmalı ve kaplama gerektirmemelidir.

Bir hamam için ideal seçenek, örneğin iğne yapraklı ve yaprak döken kirişler veya kütükler gibi modern teknolojiler kullanılarak oluşturulan inşaat kerestesi olacaktır.. Bu, tüm çevre standartlarını karşılayan en çok talep edilen malzemelerden biridir. Günlükler rendelenir, kazınır ve yuvarlanır. İlk seçenek, malzemenin ağacın doğal şeklini koruması nedeniyle lif sisteminin korunmasını mümkün kılar, ancak çalışma süreleri artar.

zımbalama seçeneği – reçineli içeriğin minimum işlenmesi ve korunması ile – boşlukları ortadan kaldırmak için ek çaba gerektireceğinden inşaat için çok uygun değildir, ancak dayanıklılık açısından bu tür malzeme diğerlerinden daha üstündür.

yuvarlak – operasyonel özelliklerin azalması nedeniyle silindirik bir şekle sahip bir kütüğün en gelişmiş versiyonu.

Kütük, köpük bloklar, gaz beton ve yapıştırılmış kirişler olabilen ekonomik bir alternatif olan pahalı bir yapı malzemesi olarak sınıflandırılır..

Yapıştırılmış lamine ahşap – birkaç lamelden preslenmiş malzeme – bugün nispeten düşük bir maliyetle yüksek performans özelliklerine sahiptir.

Bu tür malzeme mümkün olan en düşük büzülme yüzdesine sahiptir, bu nedenle ondan binalar hemen işletmeye alınabilir..

Bir hamamın bağımsız inşaatı için, yüksek pratiklik ile düşük satın alma maliyeti ile karakterize edilen gaz beton kullanılır..

Tavan arası gaz beton banyo evlerinin tasarımında önemli bir nokta, duvarların su yalıtımı konusudur. Bu malzemenin popülaritesi, ihtiyaçlarınız için en iyi proje seçeneğini seçmenize olanak tanır..

köpük beton – Isı yalıtımı sağlayan, yangına dayanıklı, sıcaklık değişimlerinden etkilenmeyen, zararlı madde yaymayan ve düşük maliyeti ile dikkat çeken banyo yapımı için modern çevre dostu malzeme. Köpük beton çatı katı olan bir hamam projesinde havalandırma sistemine ve elektrik tesisatına dikkat edilmelidir..

Teras planı fikirleri

En uygun seçeneği hemen seçmenin önemli olduğu böyle bir banyonun birçok çeşidi vardır: bağımsız, köşe uzantısı, küçük bir buhar odası.

Teraslı bir hamam için ahşap, ahşap, köpük bloklar, tuğlalar yapı malzemesi olarak uygundur. Teras, tarzda tuğla veya kaplama ile iyi gidecek olan fayanslardan yapılmıştır..

Ahşap yapının hafifliği, kazık temel kullanımına izin verir..

Teraslı tek katlı hamamlar, buhar odası ve giyinme odası olan minyatür binalar veya birkaç odalı, tuvaletli ve ayrı banyolu tam teşekküllü evlerin büyük versiyonları olabilir. Teraslı bir ev-banyo projesi seçimi, kalabalık misafir gruplarını ağırlamaktan hoşlananlar için uygundur..

Çerçeve banyolar, arazi sahipleri arasında yüksek talep görmektedir, çünkü bu tür binalar konforlu, dayanıklı ve düşük maliyetlidir.. Mükemmel performans, bu projeleri güncel tutar ve paradan ve zamandan tasarruf sağlar. Sadece 2 ayda bir çerçeve ev banyosu inşa edilebilir.

Küçük alanlarda teras ilaveli çerçeve ev banyoları uygun olacaktır.. Bu tür binaların inşası için çeşitli malzemeler kullanılır:

 • bir tür dış dekorasyon olarak ahşabın taklidi;

 • Ahşap kiriş;

 • fayans;

 • iç dekorasyon için doğal ahşap türleri;

 • yalıtım;

 • hidro ve buhar bariyeri filmleri.

Çerçeve banyo evlerinin avantajları şunları içerir:

 • çok çeşitli tasarım seçenekleri;

 • operasyon süresi;

 • minimum inşaat süresi;

 • karlılık;

 • yüksek sıcaklıklara ve neme karşı direnç;

 • yüksek oda konforu.

Sauna ve havuzlu ev düzeni

Kendi arazisinde saunası ve yüzme havuzu olan bir ev, herhangi bir mal sahibinin hayalidir.. Bu seçenek, sağlığınızı ve zindeliğinizi korumanıza, stresi hızla atmanıza, havuz başında temalı partiler ve keyifli aile akşamları düzenlemenize olanak tanır..

Saunalı ve yüzme havuzlu bir ev projesi seçmek, yalnızca inşaat aşamasında önemli yatırımlar değil, aynı zamanda tüm işletme süresi boyunca düzenli bakım gerektirecek maliyetli bir seçenektir. Bu tür binaların avantajları çoktur – sitede yerden tasarruf etmekten, vücudun tonunu ve sağlığını korumanın mükemmel bir yolunun varlığıyla sona erer..

Aynı zamanda, havuzun düzenli olarak yüksek kaliteli temizliğe, mühendislik sistemlerinin denetimine ve mükemmel bir havalandırma sistemine ihtiyacı vardır..

En iyi seçenek, genel topluluk tarzında yapılabilecek sauna ve yüzme havuzlu tamamen tasarlanmış bir evdir. Bitmiş evlerde kurulum seçenekleri ek maliyetler getirecek ve sitenin genel görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir..

İnşaatın en başında mimarla tartışılması gereken bir takım önemli noktalar vardır..

 • Su yalıtım sistemi havuzun başarılı ve uzun süreli çalışmasının en önemli göstergesidir. Düşük kaliteli su yalıtımı ile, su kütlesinin sürekli baskısı altında kalacak olan havuz yapısı hızlı bir şekilde onarım çalışması gerektirecektir..

 • Yıl boyunca işletilecek olan tesisler için düzenli su arıtma konusu büyük önem taşımaktadır..

Bir ev tasarlarken, bir havuz ve sauna ile birlikte aile üyeleri tarafından kullanılacak olan ana topluluğa müştemilatlar veya bir garaj sığdırabilirsiniz.. Birçok kişi banyolarını bodrum katlara taşımayı tercih ediyor..

Geniş bir alanınız varsa, havuza bodrum kattaki yardımcı odalar ve bir garaj ekleyebilirsiniz. Sıradan pencereler yerine panoramik pencereleri tercih ederseniz, yüzerken güzel doğa manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz..

Havuzlu ve saunalı bir ev için proje oluştururken dikkate alınması gereken göstergeler:

 • havuz kasesinin derinliği;

 • havuz şekli;

 • filtreleme türü;

 • bir temizleme sistemi seçimi;

 • ısıtma elemanlarının montajı;

 • bir odayı dekore etmenin bir yolu.

Önemli bir konu, cereyan ve düşük sıcaklıklar olmadan yüzmek için uygun bir mikro iklim yaratmak olacaktır.. Aynı zamanda, odadaki yüksek nem koşullarında havalandırma sisteminin çalışması kusursuz olmalıdır..

Saunalı ve havuzlu bir ev için bir proje seçtikten sonra, tesislerin bakım ve bakımında yer alacak bir şirkete veya uzmana hemen karar vermek çok önemlidir..

Kendi sitenizde yüksek kaliteli binaların inşası, sahiplerin tüm ihtiyaçlarını ve çeşitli malzemelerle çalışmanın nüanslarını dikkate alacak yetkin bir projenin seçimine bağlıdır..