Köşe tek katlı evler, zorlu bir manzarada bile kendi evinizi inşa etmenize izin verdiği için çok popüler ve talep görüyor. Böyle bir yapının ayırt edici bir özelliği, öncelikle alanın özelliklerini dikkate alarak net bir proje geliştirmenin gerekli olacağı, bu nedenle sonucun işlevsel ve kaliteli konut olacağıdır.. Rusya’da, bu tür evler popülerlik kazanmaya yeni başlıyor, ancak piyasada zaten birçok plan ve proje bulunabilir..

özellikler

Bu tür binaların ana özelliği, bu tür evlerin bölümlerinin birbirleriyle ilişkili olarak farklı açılarda yerleştirilebilmesidir. Bu nedenle, bu tür yapılar, şekillerinden bağımsız olarak herhangi bir alana mükemmel uyum sağlar..

Köşe tek katlı evler, şehirde olduğu kadar dışında da oldukça uyumlu görünüyor.. Hem daimi ikamet için hem de yazlık evler şeklinde inşa edilebilirler..

Bir kır evinden bahsediyorsak, genellikle bir garaj ve benzeri nesnelerle birlikte planlanır. Ayrıca, avludan ayrı bir girişi olan köşe tek katlı evler ve ayrıca bir terasın varlığı için orijinal seçenekler var.. Bu tür yapıların karakteristik özellikleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • bu tür evleri küçük alanlara bile kurabileceğiniz kompakt boyut;

  • sakinlerin konforuna herhangi bir zarar vermeden farklı işlevselliğe sahip birkaç odayı tek bir sitede donatma yeteneği;

  • avlu organizasyonu.

Düzen

Özgün ve şık bir iç mekan yaratma sürecinde en önemli şey evin düzenidir. Ayrıca, bina içinde yaşayan insanlar için yüksek düzeyde konfor sağlayan da bu gerçektir. Bu nedenle, optimal projeyi seçme sürecinde, planlama çözümlerine dikkat etmek zorunludur..

Köşe tek katlı evler çoğu durumda evin içinde birkaç oda ve dışarıda dinlenmek için bir alan içerir.. Bu tür binaların benzersiz tasarım özellikleri, çatı katı, teras, çocuk alanı ve benzeri yerleri donatmanıza olanak tanır..

Tasarım çalışmalarına başlamadan önce bazı noktalara çok dikkat etmeniz gerekiyor.. Örneğin, ışık tüm odalara girmelidir. Bina, ana noktalara göre okuma yazma bilmeyen bir şekilde yönlendirilirse, odalara yeterli miktarda doğal ışık sağlamak mümkün olmayacaktır..

Evde ısınmak gerekiyorsa rüzgar gülünü hesaba katmak şart..

Bir köşe evin ana avantajı, binaların ücretsiz yerleşimini garanti etmenin mümkün olmasıdır.. Tasarımcılar ve mimarlar, iç mekanların planlanması ve imar edilmesi için neredeyse sınırsız olanaklara sahiptir.. Ek olarak, ortak bir çatı ve duvar inşa etme olasılığı nedeniyle, inşaat maliyetlerini önemli ölçüde azaltmak ve ek bina kullanma rahatlığını garanti etmek mümkündür. Örneğin son yıllarda tek katlı köşe evlerin bitişiğindeki hamamlar oldukça popüler hale geldi..

Tasarım İpuçları

Asıl sorun, bir köşe evin inşaatının daha fazla malzeme gerektirmesidir ve bu da tüm projenin nihai maliyetini olumsuz etkiler. Bu nedenle, bir köşe ev inşa ederken maksimum maliyet optimizasyonu elde etmek için tüm küçük şeyleri ve nüansları önceden düşünmek gerekir..

Tek katlı bir köşe evin tasarımının, diğer benzer yapıların projelerinin oluşturulmasından pratik olarak farklı olmadığı belirtilmelidir. Burada inşaat için hangi malzemelerin kullanılacağına, kaç ek elemana ihtiyaç duyulacağına ve evi yerleştirmek için en iyi yer neresi olduğuna hemen karar vermeniz gerekir..

Bir köşe evin ana özelliklerinden biri, ek bir iç köşeye sahip olan çatıdır.. Tasarım sürecinde bu nokta dikkate alınmalıdır, çünkü yapının bütünlüğü, dış etkilerle başa çıkma yeteneği üzerinde doğrudan bir etkisi vardır..

İç köşesi olan bir çatı, inşaat sürecinde özel dikkat gerektirir.. Mimarlara göre, bu tür nesnelerdeki en sorunlu yerlerden biri, çünkü burada sızıntılar çok sık oluşuyor. Bu nedenle, tüm nüansları yetkin bir şekilde düşünmek ve ayrıca her bir eklemin hava geçirmez şekilde kapatıldığından emin olmak önemlidir. Örneğin, bu verandalı 1 katlı ahşap bir evse, çatının birkaç kez döndürülmesi gerekecek ve bu da ek işlem gerektiren birkaç eklemle sonuçlanacaktır..

Bugün 150 metrekareye kadar olan en ünlü ve popüler projelerden biri AS-2174.

Klasik tarzda yapılmış, garajlı, tek katlı bir köşe evinin oluşturulmasını içerir. Ev, inşaat maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilen küçük boyutu ve basit düzeni ile ayırt edilir. Proje, tüm ailenin sığabileceği geniş bir mutfağa sahip. Ayrıca, arkadaşlarla sohbet etmek veya akşam yemeği yemek için harika bir yer olan terasa ayrı bir çıkışı olan konforlu bir oturma odası bulunmaktadır. Garaj ana binaya bağlıdır ve dilerseniz direkt olarak kazan dairesine gidebilirsiniz. Birkaç banyonun varlığı, yaşam sırasında daha yüksek düzeyde konfor sağlar ve konut sakinleri arasındaki anlaşmazlıkları önler..

Bir diğer şık proje ise AS-179. Evi gündüz ve gece bölgelerine ayırmayı içerir. İlk bölgede mutfak-oturma odası şeklinde tesisler var ve ikincisi yatak odaları için ayrılmış. Evin girişi antrede olan bir araba için bir garaja sahiptir..

Ayrıca ayrı bir girişi de olan bir kazan dairesi bulunmaktadır. Her bölge, sakinler için yüksek düzeyde konfor sağlayan kendi banyosunun varlığını varsayar..

Konforlu ve güvenilir konut sahibi olmak istiyorsanız AS-1611 projesine dikkat edebilirsiniz.. Ana özelliği, evin arka bahçesinde bulunan iki büyük terasın varlığıdır. Sıcak havalarda rahat bir konaklama için üzerlerine masa, şezlong ve diğer eşyaları yerleştirebilirsiniz. Ayrıca gerektiğinde hem mutfaktan hem de yatak odalarının her birinden terasa çıkılabilmektedir. Bu evin projesi hem garajdan hem de kazan dairesi veya mutfaktan birkaç giriş sağlıyor. Ayrıca gerekirse terastan eve girebilirsiniz. Kır evinin ana özelliği, mutfakla birleştirilmiş büyük bir oturma odasıdır. Bu çözüm, herhangi bir kısıtlama olmaksızın büyük bir oda yaratmayı mümkün kılar. Ebeveyn yatak odası ayrı bir banyoya sahiptir..

Bu nedenle, tek katlı köşe evler, karmaşık bir manzaraya sahip bir sitede kendi evinizi yaratmak için mükemmel bir çözümdür. Bu tür nesneler oldukça ilginç ve şık görünüyor ve doğru planlama ile sakinler için yüksek düzeyde konfor sağlayabilirler..

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org