Modern iç mekanların tasarımında, odadaki boş alan miktarını artırmanın yanı sıra daha rasyonel kullanımına çok dikkat edilir. Tuvalet odaları için bu soruna güzel ve özlü bir çözüm, en son tesisat yeniliklerinden biridir – duvara asılı tuvalet.

özellikler

Fransız şirketi Jacob Delafon’un duvara asma klozet seçimi, tuvalete hem evsel hem de estetik açıdan yeni bir bakış açısı getiriyor. Asma bir yapı kullanıldığında, sadece klozet ve sifon düğmesi öne çıkarılır, tüm sıhhi tesisat iletişimleri ve sarnıç duvara veya özel bir niş içine gizlenir..

Dekorasyon için seramik karolar veya diğer kaplama malzemeleri kullanın.. Bu seçenek, yapının ağırlığını hafifleten özel plastikten yapılmış, suyu boşaltırken ve depoyu doldururken gürültüyü daha da azaltmaya yardımcı olur..

Tank, yoğuşma oluşturmayan gözenekli bir malzeme olan strafor ile yalıtılmıştır..

Asma yapı sayesinde klozetin altındaki alan boşaltılır ve odanın temizliği büyük ölçüde basitleştirilir. Yerden ısıtma sistemlerinin montajı daha ekonomik hale geliyor. Kullanılan malzemelerin mukavemeti sayesinde tuvalette izin verilen maksimum yük 400 kg’a ulaşmaktadır. Kurulum yöntemine göre kurulumlar blok veya çerçeve olabilir.. Blok montajı, yapının ağırlığını taşıyabilecek sağlam bir duvara sabitlenir..

Bu seçeneğin kurulumu daha kolay kabul edilir. Çerçeve kurulumu zemine monte edilir. Böyle bir kurulum, uygun bir duvarın yokluğunda kullanılır. Çerçeve yapısının özellikleri, ayarlanabilir ayaklar kullanılarak asma klozet yüksekliğinin 20 cm içinde ayarlanmasını içerir..

Modele genel bakış

Çok ilginç modeller var.

Veranda

Veranda klozet, mekanik hasara maruz kalmayan, koku ve nemi emmeyen çevre dostu porselenden yapılmıştır.. Yönlü kademeli akış, su sıçratmadan camlı yüzeydeki kiri tamamen temizler. Bir jantın olmaması, kasenin temizlenmesini kolaylaştırır. Kapaklı kar beyazı koltuk termodurdan yapılmıştır. Koltuk, korozyona dayanıklı krom kaplı paslanmaz çelik bağlantı parçaları ile sabitlenmiştir..

Presquile

Tasarımında klasiğin ileri teknoloji tarzını yansıttığı Presquile modeli fonksiyonel ve zariftir.. Koltuk kılıfı malzemesi olarak Thermodur kompozit plastik, bağlantı elemanları için paslanmaz çelik seçilmiştir.. Thermodur, aşınma direncini artırır ve dokunması hoş sıcak bir yüzeye sahiptir. Koltuk örtüsünün çıkarılması hızlıdır ve temizlenmesi kolaydır.

Odeon yukarı

Odeon Up klozet, ürünün yüksek kalitesini ve güvenilirliğini belirleyen geleneksel porselen üretim teknolojisine göre modern ekipmanlarda üretilmektedir.. Sıçrama önleyici sistem, sıçramayı önler.

Kademeli tahliye, tüm kirleri etkili bir şekilde temizleyerek su tüketimini azaltmaya yardımcı olur.

e ölçek

Escale kar beyazı yüksek teknolojili bir tuvalettir. Köşeleri yumuşatılmış dikdörtgen bir şekle sahip olan bu modelin tasarımı, net bir geometri ile karakterizedir.. Tuvalet dayanıklı ve temizlemesi kolay sırlı porselenden yapılmıştır.. Haznenin huni şekli, boşaltma sırasında su sıçramasını önler. Tuvalet, mikroliftli yüksek mukavemetli bir klozet kapağı ile donatılmıştır. Bağlantı elemanı olarak kullanılan metal menteşeler korozyona dayanıklıdır.

Kurulum kuralları

Kuruluma kutunun boyutlarına uygun özel bir asma klozet modeli seçmeden önce, kurulum alanındaki yüzeyleri ölçmek gerekir.. Kurulum çerçevesi yükseklikte hizalanmalıdır. Bunu yapmak için, zemin ile çerçeve borusundaki işaret arasındaki mesafeyi ölçmeniz gerekir. Ek olarak, tuvaletin çanağı ile gezinebilirsiniz: yerden yaklaşık 40 cm yükseklikte bulunmalıdır. Alanı boyunca kurulum, duvardan aynı mesafede kurulur.

Çerçeve, beton veya tuğla duvara ve gaz beton bloklardan yapılmış bir duvara takılabilir.. Alçıpan bölme üzerine montaj mümkün değildir, çünkü bu malzeme seramiklerin ağırlığını taşımayacaktır. Tankı soğuk su ile doldurmak için oluklu paslanmaz çelik boru kullanılır. Esnek kauçuk hortum, sınırlı hizmet ömrü nedeniyle uygun değildir. Tanka su beslemesini kapatmak için bir vana takılmalıdır..

Tankın tahliye deliğini kanalizasyon sistemine bağlamak için sert bir polietilen boru tavsiye edilir..

Tüm sistemlerin doğru çalışmasını ve bağlantıların sıkılığını kontrol etmek için, yapıya geçici olarak tuvalet kurulur ve iletişimlere bağlanır.. Dolu ve yarı dolu bir tankın birkaç tahliyesi yapılır. Bundan sonra, tuvalet tekrar kaldırılmalıdır. Rastgele delmeyi önlemek için klozet sabitleme saplamaları, panelleme ve fayans döşemeden önce takılır. Sadece saplamalar vidalandığında çerçeve alçıpan ile kaplanır..

Neme dayanıklı alçıpan kullanılması tavsiye edilir. Daha sonra ortaya çıkan yüzey döşenebilir, sıvanabilir, boyanabilir. Mantolamadan sonra tesisattaki saplamalara klozet monte edilir. Teknik gürültüyü azaltmak için saplamaların üzerine kauçuk halkalar konur veya ses geçirmez bir malzeme uygulanır. Sifon düğmesi genellikle tuvalet rezervuarının ön panelinin ortasında bulunur. Tank tamiri gerektiğinde kolayca sökülebilir..