Kural olarak, evlerde ve apartmanlarda tuvaletler ciddi şekilde ve uzun süre monte edilir – bu şaşırtıcı değildir, çünkü ürün hiç ucuz değildir ve kurulumu çok zaman alır. Sıhhi tesisat segmentinde çok sayıda çeşitli teklif var: bunlar yerli ürünler ve Avrupalı ​​​​üreticilerin pahalı ürünleri ve Çin’den ucuz örnekler.. Polonyalı Cersanit firmasının ürünleri çok popüler.. Yazımızda bu markanın tuvaletleri, popüler ürün grupları, avantajları ve dezavantajları hakkında temel bilgiler topladık..

özellikler

Cersanit tuvaletler, geçen yüzyılın sonunda Rusya pazarında ortaya çıktı. Bu Polonyalı şirket, hem sıhhi tesisatın kendisi hem de seramik karo, aksesuar ve banyo mobilyası üretimi ile uğraşmaktadır.. Holding, Rusya (Syzran) dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde bulunan birkaç fabrikayı içermektedir., bu yüzden mağazalarımızın raflarındaki ürünlerin çoğu oradan ve Ukrayna’dan geliyor.. Bileşenler çoğunlukla Vietnam ve Türkiye’de üretilmektedir..

Markanın popülaritesi aşağıdakilerden kaynaklanmaktadır: demokratik maliyet ürünler de müşteri desteği. Örneğin, bir satın alma yapmadan önce bile, üreticinin web sitesinde özel bir program kullanarak, bir banyo tasarım modeli oluşturabilir ve bu veya bu modelin iç mekanda nasıl görüneceğini değerlendirebilirsiniz. Cersanit şirketi tüm ürünleri için oldukça uzun bir garanti veriyor – 10 yıla ulaşıyor. Bu cila üretici gerekli tüm sertifikalara sahiptir, çevre standartlarına uygunluğunu teyit eden bir belge dahil.

Koleksiyonlar

Şirketin resmi web sitesinde yayınlanan bilgilere göre, Rusya’da iki ana Cersanit tuvalet türü vardır – kompakt ve asılı. Üstelik, birincisinin ikincisinden neredeyse 2 kat daha fazla çeşidi vardır. Kompakt tuvaletler, kaseyi doğrudan sarnıçla bağlayan monolitik bir yapıdır. Bu tür sıhhi tesisatın kurulumu hızlı ve kolaydır, uygun maliyetlidir ve sahibine uzun süre hizmet eder..

V asılı ürünler tank ayrı olarak takılır, genellikle bir duvar veya alçıpan yapıya yerleştirilmiştir, alternatif olarak özel bir blok veya çerçeve üzerine sabitleyebilirsiniz. Benzer şekilde, hem giriş hem de çıkış olmak üzere tüm iletişim boruları gizlenir. tas duvara asılı tuvalet ayrıca duvara monte edilir ve genel olarak böyle bir yapı daha çekici görünür. Ayrıca altta boş alan var ve bu görsel olarak genişliyor, alanı aydınlatıyor ve temizleme işlemini büyük ölçüde basitleştiriyor. Böyle bir banyoda ısıtmalı zeminler en sık yapılır. Aynı zamanda, bu tür modellerin kurulumu zordur ve oldukça yüksek bir fiyata sahiptir..

Sitede bezel modelleri ve bezelsiz ürünleri satın alabilirsiniz. Sıhhi tesisat kullanıcılarına göre çerçevesiz tuvaletler daha pratik ve kullanışlıdır..

Vakaların büyük çoğunluğunda istisnalar mümkün olsa da koltuklar dahildir. Sarnıçlı tuvaletler, tankın hacmine göre boyut olarak değişebilir, 3, 5 veya 6 litredir. Hemen hemen tüm modeller bir mikrolift ile donatılmıştır. Genel olarak, tüm Cersanit tuvaletleri birkaç koleksiyonda birleştirilir. Sunulan ürün portföyü bugün ülkemiz topraklarında 2 model kompakt klozet ve 10 model asma klozet, mağazalarda engelliler için ürünler de dahil olmak üzere biraz daha büyük bir ürün yelpazesi bulabilmenize rağmen.

Orijinal tuvaletlerin fiyatı 9 bin ruble’den başlıyor Ekonomi segmentinin bir koleksiyonudur Eko, Parva, Kolay. Bu arada, Avrupa’da bu ürünler bütçe olarak kabul edilir. Ek kurulum yapılmadan sadece vitrifiye maliyetini de hesaba katarsak bazı kolye modellerinin aynı fiyat grubunda yer alması dikkat çekicidir. Delfi, Carina ve Nano, Senator koleksiyonlarından modeller biraz daha pahalıdır. Yüksek kaliteli porselenden yapılırlar, bazı seçenekleri de olabilir..

Arteco

Müşteriler bu koleksiyondaki klozetleri çok beğeniyor. onların için yüksek kaliteli fayans kullanılır, tüm sıhhi tesisat beyaza boyanmıştır. İki temel formatta mevcuttur – kompakt ve asılı. Modelin ana avantajları, modern tasarımının yanı sıra su tüketimini önemli ölçüde azaltan teknolojik çözümlerin tanıtılmasıdır.. Ayrıca klozetlerin seramik yüzeyleri sırlıdır. Her model, farklı malzemelerden yapılmış ve farklı şekillere sahip koltuklarla eşleştirilebilir..

Karina

Bu koleksiyon genellikle, banyoları için tüm ürünleri tek bir yerden satın almanın temelde önemli olduğu alıcılar tarafından tercih edilir, çünkü buradaki tüm sıhhi tesisat elemanları tek bir tasarımda yapılır. Tuvaletler aşağıdakilerle karakterize edilir: hafif özlü formlar, hem klasik hem de modern iç mekanlara uyumlu bir şekilde uyum sağlar. Bu serinin klozetlerinin kullanımı kolaydır, hem askıya alınmış hem de kompakt olarak gerçekleştirilebilir.

Bir bonus, tuvaleti temiz tutmanıza izin veren Clean ON teknolojisinin kullanılmasıdır. Çıkarılabilir koltuk sağlandı.

Şehir

Model çok popüler Şehir Yeni Temiz ON 011. Bu klozet, 18 kg’ın biraz üzerinde ve 35 cm yüksekliğindedir.Set, çıkarılabilir bir koltuk içerir. Tüm modeller kar beyazı bir versiyonda yapılmıştır ve oval bir şekle sahiptir..

delfi

Tercih eden estetikler için zarif tasarım, Delfi koleksiyonu en uygun çözüm olacaktır. Bu serideki sıhhi tesisat, modern teknoloji ile klasik tasarım çözümlerini birleştirir. Tüm tuvaletler duvara monte edilmiştir, bu nedenle iç mekana uyumlu bir şekilde uyum sağlarlar. Tüm modeller özel bir antibakteriyel kaplama ile kaplanmış porselenden yapılmıştır. Kaldırma kaldırma ve alt kapak seçeneği mevcuttur.

Kolay

Serideki tüm sıhhi tesisat armatürleri silikon kapak, bu sayede yüzeyde su lekeleri ve sabun izlerinin oluşması engellenir. Kaplama, banyoda temizlik ve düzenin korunmasına katkıda bulunur ve klozetlerin görünümü, bu sıhhi odanın herhangi bir tasarım konseptine son derece uyumlu bir şekilde uyar..

coğrafi

Kompakt boyutlardaki küçük tuvaletler, yüksek kaliteli işçilik ile karakterizedir. Her ürün duroplast koltuk ile birlikte bir mikrolift olasılığı ile. Üretimin hammaddesi kar beyazı sırla kaplanmış yüksek kaliteli porselendir..

Tüm ürünler 10 yıl garantilidir ve serideki tüm modeller özenle düşünülmüş yapısı ve şık tasarımı ile öne çıkmaktadır..

hibe

Bu koleksiyondaki tüm klozetler, yüksek kalitede yapılmış, kar beyazı cilalı fonksiyonel yüzeyin %100’ünü kaplar. Bakımı çok kolay, plak oluşumuna dayanıklı, zamanla sararmaz, aşındırıcı ve kostik asit bazlı bileşikler dahil olmak üzere herhangi bir temizlik maddesine karşı direnç ile karakterize edilir.

Sadece

Bu serideki tuvaletler de ürünlerin bakımını büyük ölçüde kolaylaştıran beyaz sırla kaplanmıştır. Üretici ne olduğunu iddia ediyor kaplama en sert temizlik maddeleriyle bile bozulmaz. Koltuklar antibakteriyel duroplasttan yapılmıştır, mikrolift sistemi sağlanmıştır. Bu koleksiyondaki modeller, banyonun diğer bazı unsurlarıyla uyumlu bir şekilde birleştirilmiştir. En çok satan modellerden biri bu seriye aittir. Cersanit Sadece 031. Ürünün ağırlığı 27 kg, yüksekliği 80 cm’ye ulaşıyor Klozet porselenden yapılmış, yapı kenarlı. Set, çıkarılabilir bir koltuk içerir.

kristal

Seri, beyaz ağızlı tuvaletler ile temsil edilmektedir. Çıkarılabilir koltuk vardır, yavaş kapanma seçeneği sunulur.

Doğa

Kusursuz kar beyazı rengi ve formların yuvarlaklığı sayesinde, bu koleksiyonun vitrifiyeleri, çeşitli tasarım çözümleriyle birlikte uyumlu görünüyor. Sunulan klozetlerin boyutlarının çeşitliliği, klozetleri ve lavaboları markanın diğer koleksiyonlarıyla başarılı bir şekilde entegre etmenizi sağlar.. Keskin köşelerin olmaması Provence ve country tarzlarını vurgular ve ürünleri minimalist mobilyalarla birleştirirseniz şık, eklektik bir tasarım yaratabilirsiniz..

Bu serinin klozetleri iki tipte sunulmaktadır: çıkarılabilir antibakteriyel koltuklu kompakt ve ayrıca duroplast koltuklu çerçevesiz asma modeller. Tüm ürünler 10 yıl garantilidir.

prava

Seramik sağlık gereçleri serisi birleştirir pratiklik, yüksek teknoloji ve tasarım. Sofistike, zarif çizgiler, kompakt veya askılı modellerin tipik özelliğidir. Bu serideki sıhhi tesisat genellikle microlift sistemli koltuk minderleri ile desteklenir, pürüzsüz indirmeye izin verir.

Sokak füzyonu

Bu serinin klozetleri için yüksek kaliteli seramik ve sır, Avrupa standartlarına uygunluk için sıkı kontrolden kaynaklanmaktadır. Bu tuvaletler farklı kristal beyazlık, çerçevesiz teknoloji ve ekonomik tip gider. Bu, banyonun uzun yıllar boyunca kusursuz görünmesini sağlar. Koltuk imalatı için Antibakteriyel özellikli Duroplast kullanılmaktadır., bakımı çok kolaydır – sadece bir düğmeye basarak koltuğu çıkarmanız yeterlidir.

Koltuğun ergonomisinin kelimenin tam anlamıyla en küçük ayrıntısına kadar düşünüldüğü, tuvaletin boyutuna ideal olarak uyduğu belirtilmelidir..

Bir mikrolift var, odanın tüm tasarım çözümünün zarafetini korumak için kalınlığı azaltma imkanı sağlandı.

Trento

Bu koleksiyonda yer alan klozetler klasik tasarımları ile öne çıkmakta ve aynı zamanda demokratik maliyet. Tüm ürünler yüksek kaliteli porselenden, beyaz sırla kaplanmış, koltuklar duroplasttan yapılmıştır. Bu sıhhi tesisat, onlarca yıllık kullanıma kolayca dayanabilir..

Seçim önerileri

Belirli bir tuvalet modeli lehine bir seçim yapmadan önce, tüm temel teknik parametreler mümkün olduğunca yakından incelenmelidir beğendiğiniz örnek. Tuvaletlerin sadece tasarım ve maliyet açısından farklılık göstermediği bir sır değil – farklı modeller, farklı boyutlar, kaseyi kurma ve serbest bırakma konfigürasyonu ile karakterize edilir.. Koltuğun yerden yüksekliği ve tuvaletin uzunluğu gibi parametrelere özellikle dikkat edilmelidir.. Tüm üreticiler için genişlik standartları neredeyse aynıdır ve 55-60 cm’dir, ancak tuvaletin uzunluğu çok çeşitlidir ve 63 ila 89 cm arasında değişmektedir.Yükseklik parametreleri 40 ila 42 cm arasında olabilir..

Tuvaleti kullanmanın, hem çocuklar hem de yetişkinler olmak üzere tüm ev üyeleri için uygun olması önemlidir. Bu, özellikle farklı yaşlardaki insanlar aynı evde yaşadığında geçerlidir..

Sürüm yapılandırması söz konusu olduğunda, tanımlamanın birkaç yolu vardır. tuvaleti kanalizasyona bağlama prosedürü – dikey, yatay ve eğik. Şehir dairelerinde, eğik çıkışlı ürünler en sık kullanılır, yatay ve dikey mekanizmalı modeller özel evler ve evler için idealdir..

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tuvaletler zemin ayakta ve asılı. İlk kategori, zemine sabitlenmiş bir kaideye sahip ekipmanı içerir. Tüm bu modellerin dezavantajları, odanın temizlenmesi sırasında ortaya çıkan bazı rahatsızlıkları içerir, çünkü tuvaletin arkasındaki boşluğa erişmek zor kalır ve onu çökelme tozundan niteliksel olarak temizlemek zordur. Ancak, bu tür tuvaletler asılı olanlardan daha ucuzdur..

tas duvara asılı tuvalet zemine temas etmez ve tesisata sabitlenir. Kurulumun kendisi, tank ve tüm mühendislik iletişimi kutuların arkasına gizlenmiştir, genellikle alçıpandan yapılmıştır. Bu tür modeller küçük banyolar için idealdir, çünkü boş alan ve görsel olarak görünür bir sarnıcın olmaması geniş bir odanın görsel etkisini yaratır. Böyle bir banyonun boyutları gerçekte olduğundan daha büyük görünüyor. Ek olarak, asılı modeller, birleşik banyoları donatmak için idealdir..

İncelemeye genel bakış

Profesyonel tesisatçılar genellikle Cersanit ürünlerinin işlevselliğini oldukça takdir ederler.. Bununla birlikte, son yıllarda, inceleme sitelerinde, Polonyalı ürünlerin daha az dayanıklı hale gelmek. Gerçek şu ki, bu şirket birkaç yıl önce üretim tesislerini Polonya dışına taşıdı. Şirketin temsilcileri, tüm ürünlerin Polonyalı uzmanların gözetiminde teknolojik ekipman kullanılarak üretildiğini garanti etmesine rağmen, eleştirilen tam olarak diğer ülkelerde yapılan bu tuvaletlerdir..

İç pazarın hızlı gelişimi, markanın teknik desteğinin pazarın ihtiyaçlarının gerisinde kalmaya başlamasına neden oldu. Bu nedenle, ülkedeki servis merkezleri tüm şehirlerde mevcut değildir ve hatta onlarda bile bakım için bir usta çağırmak çok sayıda sipariş tarafından önemli ölçüde engellenebilir.. Ancak, farklı Cersanit tuvalet modelleri hakkındaki kritik kullanıcı incelemelerinin çoğu, öncelikle rezervuarın sifonlu doldurulmasıyla ilgilidir:

  • tankın hacmi, tuvaletin boyutlarıyla karşılaştırılamaz, sıvının basıncı çok zayıf – yıkama sırasında bir huni oluşmaz, bu nedenle, yıkamak için suyu birçok kez yıkamak gerekir;
  • boşaltma düğmesi oldukça hassastır – sonuna kadar basarsanız, sıvı boşaltıldıktan hemen sonra batabilir;
  • tahliye armatürleri inişi engellemez – suyun yeni bir kısmı tanka girerken, ince bir akışta akmaya devam eder;
  • bir sızıntının ortaya çıkmasını engelleyen contalar oldukça hızlı bir şekilde bastırılır ve amaçlarını yerine getirmeyi bırakırken, ülkemizde orijinal üretimin yeni unsurlarını elde etmek oldukça zor iken;
  • Üretici tarafından beyan edilen ekonomik su tüketimi genellikle düzgün çalışmıyor ve tahliye oldukça yüksek kalıyor – bazen çift ekonomik düğmenin altında bir “takıntı” gizleniyor ve aslında tuvalette yalnızca bir temel mod işlevi var.

Bununla birlikte, kullanıcılar bu tür tuvaletlerin şüphesiz avantajlarını da vurgulamaktadır – her şeyden önce, özlü tasarım ve sessiz çalışmadır..

Şu sonuca varılabilir Cersanit ürünleri, sıhhi tesisat satın almak için sınırlı bir bütçeye sahip olan kişiler için öncelikli olarak idealdir.. Bu markanın klozetleri arasında, birkaç yıl boyunca çatlamaması ve parçalanmaması için nispeten bütçeli bir model seçebilirsiniz. Aynı zamanda, tesisatların seramik bileşenleri hakkında herhangi bir şikayet yoktur, hepsi sadece plastik yedek parçalarla ilgilidir..

Cersanit tuvaletin doğru şekilde nasıl kurulacağı hakkında bilgi için sonraki videoya bakın.