Modern pazarda, geniş bir yelpazede farklı sıhhi ürünler ve bütün sistemler sunulmaktadır. Her şeyi bilerek veya klozet kurulumları hakkında temel bilgileri bilerek, her durumda en uygun seçeneği seçebilirsiniz. Destek yapılarını, bağlantı elemanlarını ve ayrıca sıhhi tesisat ve mekanizmaları içeren setlerden bahsettiğimizi dikkate almak önemlidir..

Ne olduğunu?

tuvalet çeşitli odalarda banyo ve banyolarla donatılmış gerekli sıhhi tesisat cihazı. Şu anda, bu tür ürünlerin iki ana türü ayırt edilebilir – bunlar zeminde ve asılıdır. İkincisi nispeten yakın zamana kadar daha az yaygındı. Ancak, şimdi popülerlikleri rekor bir hızla artıyor..

Hem daha klasik modeller hem de yenilikçi modeller için modern üreticiler artık performans göstergelerinde benzersiz tasarımlar sunuyor.. Tuvalet kurulumlarından bahsediyoruz. Bu, çoğunlukla yerleşik bir çerçeve sistemine veya dolap şeklinde dekoratif bir kutuya atıfta bulunur..

Bir klozet, tüm iletişim, yerleşik bir rezervuar ve sifon kontrol mekanizmalarının montajı için tasarlanmıştır..

Böyle bir sistemin nasıl çalıştığını ve çalıştığını anlamak için özelliklerine dikkat etmeniz gerekir..

 • Hem duvara monte hem de duvara monte tuvaletler için seramik değil plastik, sarnıçların montajı. Bu yaklaşım, polimer ürünlerin hafifliğinden ve dolayısıyla çerçeve üzerindeki minimum yükten kaynaklanmaktadır. Bu durumda tankın görünümü önemli değil, çünkü bitirdikten sonra gizlenecek.

 • Boşaltma düğmesi tüm yapının ön panelinde bulunur. Sonuç olarak, sırayla üreticiler tarafından dikkate alınan iç mekanın ayrılmaz bir parçası haline gelir..

 • En önemli noktalardan biri desu tüketimini ayırt etme yeteneği, bu da önemli ölçüde azaltılmasını sağlar. Bundan iki elemandan oluşan tahliye butonu sorumludur. Bunlardan biri tankın tamamen boşalmasını tetikler ve ikincisi su hacminin yarısını ve bazı modellerde üçte birini bile başlatır..

 • Tasarım özellikleri ve kurulumun nüansları ile sıhhi tesisat tesisatlarının montajı sırasında iletişimin sağlanması nedeniyle, teknolojinin sağladığı tüm işlerin tamamlanmasından sonra, tuvalet hariç, dışarıda kalacaktır. sadece bahsedilen anahtar. Birçok kullanıcıya göre asma klozetler, pisuvarlar ve bideler bu gibi durumlarda daha estetik ve orijinal görünmektedir..

 • Kurulumun özellikleri dikkate alınarak, arasında bir ayrım yapılır. aynı anda hem duvara hem de zemine sabitleme ile kurulumlar. 400 kg’a kadar yüklere dayanabildiklerinden, her iki seçeneğin de güvenilir ve yaygın olarak kullanılmasından daha fazlası olduğunu belirtmekte fayda var..

 • Asma sıhhi tesisatın montajı için tasarlanan yapılar, çeşitli şekillerde tuvaletler ile donatılmıştır. ve uygun drenaj dağıtım sistemleri ile. Bu da kaselerin bakımını büyük ölçüde kolaylaştırır..

Yukarıdakilerin tümüne ek olarak, önemli noktalar, niş veya kutunun boyutlarının kurulu yapının karşılık gelen elemanları ile çakışmasını içerir.. Buna dayanarak, satın almadan önce bu sistemin yeri seçilmelidir..

Hareketli ayaklı modeller olduğunu da unutmamak gerekiyor..

Avantajlar ve dezavantajlar

Tuvalet, pisuar ve diğer sıhhi tesisat tesisatları nispeten yakın zamanda yaygınlaştı. Buna rağmen, bu tür tasarımlar çok hızlı bir şekilde popüler hale geldi.. Onlar için sürekli artan talep, bariz avantajlardan kaynaklanmaktadır..

 1. kompaktlık ve donanımlı odada maksimum boş alan tasarrufu yapma yeteneği.
 2. Yüksek kalite kapalı niş ve kutulara güvenle yerleştirilebilen teslimat setinde bulunan tüm aksesuarlar.
 3. Olasılık sistem tarafından tüketilen su tüketimini en aza indirmek için. Bu, daha güçlü bir başlığın yanı sıra bir diferansiyel tahliye sistemi ile sağlanır..
 4. çok yönlülük, yapıların içi boş duvarlara yerleştirilmesi de dahil olmak üzere hemen hemen her yere kurulum imkanı ile sağlanır.
 5. Çalışma sırasında sistem üretir minimum gürültü klasik sıhhi tesisat armatürlerine kıyasla. Çoğu durumda sarnıçların ses yalıtım katmanları vardır..
 6. Maksimum bakım kolaylığı. Bu, duvara asılı klozetleri takarken çok önemlidir..
 7. Estetik ve banyo veya banyonun içini dekore ederken herhangi bir tasarım fikrini uygulama imkanı.

Bununla birlikte, bir kurulum ve geleneksel bir sıhhi tesisat seti arasında bir seçim yapmakla karşı karşıya kaldığınızda, bir takım dezavantajları göz önünde bulundurmalısınız..

Bu tür sistemlerin dezavantajları şunları içerir:

 • oldukça yüksek maliyet;
 • bireysel yapısal elemanların değiştirilmesi çok maliyetli ve zaman alıcı olabilir;
 • nispeten karmaşık kurulum.

Görüntüleme

Anlatılan sistemlerin kurulumunda kilit nokta en uygun modelin doğru seçimi olacaktır. Aksi takdirde, maliyetli ek işlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.. Mevcut kurulum türleri ve ana özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak, olası sorunları en aza indirmeye yardımcı olacaktır..

bloklu

Bu durumda, temel unsurlarından biri olan bir yapıdan bahsediyoruz. en sağlam çerçeveye yerleştirilmiş plastik sarnıç. Teslimat kapsamına ayrıca klozet için bir dizi bağlantı elemanı dahildir. Blok kurulumları genellikle tamamen duvara monte edilir. Aynı zamanda hem asma hem de ekli sıhhi tesisat modelleri için eşit derecede uygundur..

Hazır bir niş, kurulum için ideal bir yer olacaktır.. Kurulum işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, odanın iç özellikleri dikkate alınarak blok dekore edilir. Uzmanlar, kurulum için ana duvarların seçilmesini tavsiye ediyor.

Bu tür blok sistemlerinin ana rekabet avantajlarından biri, uygun maliyetleridir..

Çerçeveli

Bu tip bir sistem duvara monte edilebilir veya duvara ve zemine monte edilebilir.. Modern sıhhi tesisat için standart bir çerçeve konstrüksiyonu aşağıdaki bileşenleri içerir:

 • kurulumu sırasıyla duvara ve zemine sabitlemek için saplamalar ve braketler;
 • profilden yapılmış çerçeve;
 • boşaltma anahtarı;
 • gömme sarnıç;
 • drenaj borusu ve dal;
 • tuvaleti kurmak için bağlantı elemanları.

Çerçeve kurulumlarının avantajlarından bahsetmişken, her şeyden önce bahsetmeye değer. herhangi bir duvara monte edilebilir. Aynısı kurulum yeri için de geçerlidir, çünkü çerçeve odanın köşesine yerleştirilebilir.. Bu tür yapıların sadece duvara monte ve zeminde duran tuvaletlerin montajı için uygun olmadığını düşünmek önemlidir.. Lavabo dahil hemen hemen her sıhhi tesisat armatüründen bahsedebiliriz..

Köşe

Bu kategorinin adından yola çıkarak bu tür sistemlerin nerelere kurulduğunu anlamak mümkündür. Odanın köşesine yerleştirmek, küçük banyolar için en önemli olan mümkün olduğunca fazla boş alandan tasarruf etmenizi sağlar. Çerçeve modelleri gibi köşe modelleri de ya sadece duvara ya da duvara ve zemine yapıştırılır. Ayrıca, her şeyden önce, tüm yapının maksimum stabilitesi ve sertliği açısından diğer iki çeşitten farklıdırlar..

Görsel olarak, bu çelikten yapılmış oldukça güçlü ve sert bir çerçevedir. Üreticiler artık dikdörtgen ve üçgen tasarımlar sunuyor.. Kurulum sırasında içi boş duvarlara veya özel olarak yapılmış nişlere yerleştirilebilirler..

Bunu dikkate almak önemlidir ayrıca iki tip köşe tuvalet vardır. Asma sıhhi tesisatların yanı sıra zemin eklerinden bahsediyoruz.

Çok sayıda inceleme ve incelemeye göre, ikinci seçeneğin kurulumu daha kolay ve daha kompakt. Aynı zamanda, zemin modelleri stabilite ile karakterize edilir.

Boyutlar (düzenle)

Tanımlanan yapıların ana boyutları, çerçevenin derinliği ve içine monte edilen tüm elemanlardır.. Tank modellerinin büyük çoğunluğunun standart olduğunu (küçük sapmalarla) dikkate almaya değer.. Genişlikleri 500 mm’ye ulaşır ve kalınlıkları 90’dır. Çerçevenin yüksekliği 1020–1400 mm arasında değişebilir.. Destek ayakları, mümkün olan en düşükten en yükseğe değiştirmenize izin verir..

Kafesin genişliği, sarnıcın aynı parametresi ile belirlenir ve 500 mm’ye ulaşır ve kurulum derinliği 15 ila 35 cm arasındadır, bu durumda, tabandan kanalizasyon borusunun merkezine olan mesafe olmalıdır. en az 22 cm Tuvalet armatürleri arasında yaklaşık 18-23 cm olmalıdır Listelenen parametrelerin pratik olarak kurulu sistemin modeline bağlı olmadığını hatırlamakta fayda var..

Blok kurulumlarının montaj yüksekliği 80 ila 100 cm arasındadır, bu durumda, çoğu zaman yapı, boyutları dikkate alınarak 10-15 cm derinleştirilir.. Duvara bağlantı yerlerinin genellikle üretici tarafından belirlendiğini dikkate almak önemlidir.. Çoğu durumda, ankraj cıvataları yapının köşelerine yerleştirilmiştir. Bununla birlikte, bazılarının bağlantı elemanları için ek delikleri vardır (ortada bulunur).

Bir kurulum seçerken, tuvaletin boyutlarını dikkate almanız şiddetle tavsiye edilir. Standart sarkıt tip bir ürün 100 ile 150 mm arası derinliğe, 500 mm genişliğe ve 1 metreyi bulabilen bir yüksekliğe sahiptir..

Bu durumda, çerçeve sistemi aşağıdaki parametrelere sahip olacaktır:

 • derinlik – 150 ila 300 mm;
 • genişlik – 500 ila 600 mm;
 • yükseklik – 800 ila 1400 mm.

Artık birçok imalat şirketi, potansiyel müşterilerine standart dışı boyutlarda modeller sunuyor. Böylece Tece’nin model yelpazesinde 80 mm derinliğe sahip kurulumlar sunulmaktadır. Buna karşılık, Migliore sadece 300 mm genişliğinde dar yapılar üretmektedir..

Tuvaletler de farklı uzunluklarda mevcuttur.

Popüler üreticiler

Yerleşik sıhhi tesisat için bir kurulum satın almaya karar verenler, böyle bir yapı kurduktan sonra çerçevesinin ve elemanların çoğunun duvarda veya dekoratif bir bölümün arkasına gizleneceğini dikkate almalıdır. Sürekli ücretsiz erişim eksikliğinden bahsediyoruz. Bu özellik göz önüne alındığında, en iyi şirketlerin mevcut derecelendirmesinde yer alan üreticilerin kaliteli ürünleri lehine bir seçim yapılması şiddetle tavsiye edilir..

İşte en çok talep edilen markaların TOP’ları.

 • Cersanit 1998’den beri sıhhi tesisat üretiminde uzmanlaşmış bir Polonya markasıdır. Bu üreticinin kurulumları, birçok rakibin benzer ürünlerinden, kurulum için gerekli tüm unsurların varlığını sağlayan maksimum eksiksiz kit seti ile farklıdır..

 • Almanya, 1936’dan beri dünya pazarında bir şirket tarafından temsil edilmektedir. grohe. Markanın ana özelliklerinden biri de sıhhi tesisat sistemleri için güvenilir ve dayanıklı armatür üretimidir. Bu, kurulum model yelpazesinin tüm temsilcileri de dahil olmak üzere geçerlidir..

 • İsviçre şirketi Geberit bugün dünya çapında 17 ofisi var. Üretiminin kurulum ailesi, büyük bir fiziğe ve uygun ağırlığa sahip insanlar için tasarlanmış yapıları içerir. Bu tür sıhhi tesisat sistemlerinin tüm elemanları güçlendirilmiş bir profilden yapılmıştır ve klozetler, ürünün en güvenilir şekilde sabitlenmesini sağlayan ek ekler ile donatılmıştır..

 • Bulgar markasının ana rekabet avantajları listesine Vidima uygun kurulum maliyeti dahildir. Rusya Federasyonu topraklarındaki mevcut istatistiklere göre, bu şirketin ürünleri yüksek talep görüyor..

 • Tece Ürünleri her şeyden önce maksimum güvenilirlik ile karakterize edilen bir başka ünlü Alman üreticidir. Tarif edilen yapıların imalatında, dayanıklı püskürtme özelliğine sahip galvanizli çelik ve yüksek kaliteli plastik kullanılmaktadır..

 • Marka adı altında üretilen sıhhi tesisat Villeroy & Boch, onlarca yıldır birçok ülkede hak edilmiş bir talep olmuştur. Merkezi Almanya’da ve Meksika ve Avrupa ülkelerinde 14 temsilcilik ofisi bulunan şirket, 1748’de kuruldu. Neredeyse 100 yıl sonra (1836’da) büyük bir holding statüsü aldı..

 • Çek markası RAVAK birçok pazarda kendini kanıtlamıştır. Ürünlerinin yüksek kalitesi, markanın Çek Büyük Tasarım Ödülü de dahil olmak üzere prestijli ödüllere aday gösterilmesini sağlar..

 • Mevcut popülerlik derecelendirmelerinde değişmez bir şekilde lider bir konum, bir Avrupa şirketi tarafından işgal edilmektedir. İdeal Standart Uluslararası. Şu anda, tuvaletleri ve banyoları donatma çözümleri İtalya’da ve “Foggy Albion” da yüksek talep görüyor..

 • mepa – Almanya’dan başka bir sıhhi tesisat üreticisi. Şirket, tarihine 1963 yılında Pauli und Menden GmbH fabrikasının kurulmasıyla başladı..

 • sanit Alman sıhhi tesisat armatürlerini dünya pazarında temsil eden bir diğer markadır. Bugün, asma klozetlerin ve diğer sıhhi tesisat ürünlerinin montajı için sistemlerin geliştirilmesi ve üretiminde tartışmasız liderlerden biridir..

Listelenen tüm üreticilere ek olarak, Güney Avrupa’nın en büyük markalarından birine dikkat etmeye değer. Bu şirketle ilgili OLI, Hem duvara monte hem de yana monte tuvaletler için montaj çerçeveleri, sarnıçlar, gömme düğmeler, paneller ve diğer aksesuarların tedarikinde uzmanlaşmıştır..

Ayrıca birçok ülkede Fransız markasının ürünleri popülerdir. Jacob Delafon. Bu durumda, bir asır önce Fransa’da vitrifiye üretiminin çok düşük seviyede olduğunu hatırlatmakta fayda var. Aynı zamanda, o sırada ürün ve sistemlerin ana tedarikçisi komşu İngiltere idi..

Ancak zamanla durum, büyük ölçüde Jacob Delafon sayesinde önemli ölçüde değişti..

Seçim İpuçları

Daha önce belirtildiği gibi, bugün birçok üretici ürünlerini modern sıhhi tesisat pazarının ilgili bölümünde sunmaktadır. Birçoğu böyle bir çeşitlilikte gezinmeyi zor buluyor.. Tuvaleti donatmak için doğru takımı seçmek için önemli noktaları dikkate almanız önerilir..

 1. Başlangıçta, odanın bir bütün olarak tasarım özelliklerine ve sıhhi tesisatın özel kurulum yerine dikkat edilmesi gerekmektedir.. Satışta gerekli büyüklükte bir kurulumun olmaması durumunda, sığmanıza izin veren hareketli elemanlara sahip bir model seçmeniz gerekecektir..
 2. Sıhhi tesisat armatürünün kendisini (tuvalet) içeren bir kit satın alırken, parametreleri ve işçiliği de önemli olacaktır.. Bu durumda seçim kriterleri ayrı bir konudur..
 3. Belirli bir modele karar verdikten sonra, konfigürasyona gereken dikkat gösterilmelidir.. Bazı unsurların yokluğunun kurulum sürecinde bazı zorluklara neden olabileceğini hatırlamak önemlidir..
 4. Diğer bir önemli nokta ise tasarım kurulum özellikleridir.. Bazı durumlarda standart aksesuar setine ek olarak ek bağlantı elemanları gerekebilir..
 5. Bazı kurulum parçaları için yedek bulmak bazen zordur ve bu faktör bir sistem seçme aşamasında dikkate alınmalıdır.. Eksik unsurları hemen satın alma fırsatı yoksa, diğer seçenekleri düşünmek daha mantıklı olacaktır. Bu durumda, çoğu zaman, eksik parçaların hemen hemen her mağazada kolayca bulunabileceğini iddia edebilecek danışmanların sözlerine güvenmemek daha iyidir. Kural olarak, bu tür güvenceler her zaman gerçeğe karşılık gelmez..
 6. Bir sonraki, daha az önemli olmayan kriter, satın alınan kurulumun monte edileceği duvarın tasarım özellikleridir.. Bu nedenle, ana duvar için bağlantı elemanları olarak ankraj cıvatalarına ihtiyaç duyulacaktır. Bazen pakete dahil değildirler ve bu nedenle ayrıca satın alınmaları gerekir..
 7. Yıkama düğmesi özel ilgiyi hak ediyor.. Bazı durumlarda, alıcılar, üretici tarafından sunulana bir alternatif seçmeyi tercih eder. Çoğu zaman bu, mevcut veya gelecekteki bir iç mekanın özelliklerine göre yapılır. İki düğmeli modeller su tüketimini önemli ölçüde azaltabileceğinden, anahtar sayısını da dikkate almaya değer. Bu arada, normal bir tahliye ile tüketim 7-9 litreye ulaşırken, ekonomik olanı 4’e düşürür..

  şunu hatırlatmakta fayda var kurulumlar hem bir kase ile hem de bu eleman olmadan satışa çıkıyor. Birçok kullanıcı ve uzman, mümkün olduğunda ilk seçeneği tercih etmenizi önerir. Bu, sıhhi tesisat yapısının tüm bileşenlerinin çakışmasını maksimum düzeyde garanti eder. Benzer bir yaklaşım, bir rezervuar seçimi için de geçerlidir..

  Kit içerisinde tuvaletin kendisi varsa, bağlantı elemanları arasındaki boşluklara dikkat etmelisiniz.. Kasenin konumunu yükseklik olarak ayarlama olasılığının olması da önemlidir.. Uzmanlar, diğer şeylerin yanı sıra, kurulumun tüm boyalı parçalarının boya kalitesinin dikkatlice kontrol edilmesini tavsiye ediyor. En iyi seçeneklerden biri, en sert ve güvenilir filmi oluşturan toz emaye olacaktır..

  Çerçeve yapıları oldukça kalın metalden yapılmıştır. Buna dayanarak, bir montaj modeli seçerken, kaynakların iyi durumda olduğundan emin olmak faydalı olacaktır..

  İncelemeye genel bakış

  Tanımlanan sistemlere yönelik tutumun belirsiz olduğu oldukça tahmin edilebilir. Bazı kullanıcılar kurulum kullanmanın avantajlarını aktif olarak listelerken, diğerleri belirli dezavantajlara odaklanmaktadır. Ancak her durumda, bu konu popüler ve tartışılıyor..

  Bu nedenle, World Wide Web’in genişliğinde, tasarımların güvenli bir şekilde estetik ve mümkün olduğunca rahat olarak tanımlanabileceği incelemeler bulabilirsiniz. Birçok teknisyen, müşterileri için bunları giderek daha fazla kurmaları gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, bariz avantajlar arasında bakım kolaylığı ve tankta nispeten sessiz su seti yer alır..

  Eksilerden bahsetmişken, en sık bahsedilenler, klasik sıhhi tesisat armatürlerine kıyasla kurulumun karmaşıklığı, yüksek maliyet ve kurulumların tesislerde çok fazla yer kapladığı gerçeğidir.. Aynı zamanda, muhalifler, sistemlerin maliyet ve performans oranının kabul edilebilirden daha fazla olduğunu savunuyorlar. İşgal edilen alanla ilgili olarak, çerçeve modelleri genellikle duvara monte edildiğinden, ifade de tartışmalıdır. İncelemelerde, tüm sistemi temizlemenin rahatlığına özel önem verilmektedir..

  İşin sessizliğinden bahsediyorsak, bazı yorumcular bu göstergenin doğrudan “iç” kalitesine bağlı olduğuna inanmaya meyillidir. Bu, onların görüşüne göre, yapıların güvenilirliği için de geçerlidir. Aynı zamanda, sıradan bir kompakt için bağlantı parçaları, herhangi bir özel mağazada sorunsuz bir şekilde satın alınabilir. Kurulumda bir şeyi değiştirmek zorunda kalırsanız durum daha da zorlaşabilir..

  Yukarıdakilerin tümü göz önüne alındığında, incelemelerin çoğu hala olumlu..

  Aynı zamanda, yazarları, şu anda, tesislerin (alan, iletişim) uygun finansal yetenekleri ve tasarım özellikleri göz önüne alındığında, bu tür sistemlerin kurulumunun en iyi çözüm olduğu konusunda hemfikirdir..

  İç mekanda güzel örnekler

  Sadece on yıl kadar önce, tesisatlarla donatılmış banyo ve tuvaletler çoğunlukla pahalı otel ve restoranlarda bulunabilirdi. Ancak, bugün birçok dairenin ve özel hanelerin banyolarına başarıyla yerleştirildiler. Aşağıda, bu sistemler tarafından kelimenin tam anlamıyla dönüştürülmüş iç mekanlardan bazıları verilmiştir. Örneğin, ayrı olarak yerleştirilmiş bir asma klozet böyle görünüyor..

  Birkaç sıhhi tesisat armatürünü arka arkaya yerleştirmeniz gerekiyorsa, kurulum da en iyi çözüm olacaktır..

  Ve böylece banyodaki köşe montaj sistemini ve bölmeyi başarıyla kullanabilirsiniz..

  Modern sıhhi tesisatın montajı için yukarıda açıklanan yapıların tüm performans özelliklerini dikkate alarak, hemen hemen her iç mekana kolayca sığacaklar. Kurulumlar, en cesur tasarım fikirlerini bile gerçeğe dönüştürmeyi mümkün kılar. Farklı boyut ve konfigürasyonlarda tuvalet ve banyo tasarımı için en uygun çözüm haline gelirler..

  Kurulum hataları aşağıdaki videoda açıklanmıştır..