Najbardziej chwytliwa przynęta na karasie, na co i jak złowić

Wybierając się na karasia warto pamiętać, że jest to dość wybredny gatunek ryby. Karaś jest wybredny i kapryśny w stosunku do jedzenia, nie „gardzi” żywnością pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Na przykład wiosną i jesienią najlepiej jest łapać łajno lub dżdżownice, ale dobre są też ochotki lub czerwie. Czasami karaś preferuje przynętę z pijawek lub larw ważek.

Na przykład wiosną i jesienią najlepiej łapać robaki gnojowe lub gliniane, ale dobre są też ochotki lub czerwie.

Wybór dyszy do karasia

Wychodząc latem na ryby, koniecznie weź bloodworms i robaki, to ulubiony „przysmak” złotych rybek. Łowienie na pewno zakończy się sukcesem, jeśli prawidłowo założysz przynętę, w tym celu musisz przebić larwę w poprzek, niedaleko głowy, ta pozycja jest najbardziej odpowiednia do przyciągania ryb. Jednocześnie nos haka musi pozostać otwarty..

Wybór dyszy do karasia

Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać robaki. Do przechowywania wybierz pojemniki o wysokim współczynniku przenikania ciepła, odpowiednie są również plastikowe pudełko z pokrywką i szklany słoik, ale musisz je owinąć wilgotnym ręcznikiem. Druga metoda jest najczęstsza, ponieważ wilgoć wyparuje, ochładzając słoik i tym samym spowalniając proces przepoczwarczania robaków. Chroń naczynia przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, w tym celu możesz je zakopać w ziemi.

Gdy czerwie są bardzo małe, warto karmić je otrębami. Złota rybka generalnie woli bloodworms. Na przynętę weź haczyki nr 2,5-3,5 i złap jednego dużego osobnika lub kilka małych. Mocno połóż ochotkę głową na haczyku, ale tak, aby pozostała przy życiu przez długi czas.

Często dobrym pomysłem jest łączenie różnych rodzajów wypełnień, można wziąć kilka larw ochotki i jednego czerwia. Na przykład doświadczeni wędkarze odnotowują aktywność karasia, jeśli używają kombinacji czerwia z ochotkami. Możesz także użyć robaków i kilku robaków. Co więcej, przy tej opcji należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby przynęta była dobrze zamocowana i nie odczepiała się od haczyka podczas rzucania zestawu. Aby to zrobić, musisz najpierw posadzić robaki, a następnie naprawić je larwą robaka. Ta metoda jest zwykle używana do łapania dużych osobników..

Również szereg czynników ma fundamentalne znaczenie dla dobrego brania: intensywność zapachu przynęty, stopień świeżości i sposób hodowli.

Również szereg czynników ma fundamentalne znaczenie dla dobrego zgryzu: intensywność zapachu przynęty, stopień świeżości i sposób hodowli. Najbardziej nieodpowiednim rodzajem robaka jest ten, który został wyhodowany na rybach w obszarze, w którym planuje się łowienie. Przeważnie larwy są hodowane do połowów w sposób przemysłowy..

Robaki można podzielić na dwa rodzaje: małe na przynętę i obszerną przynętę. Jeśli rośnie wyłącznie na mięsie, jego kolor może wahać się od białego przez różowy do brązowego lub zielonego. W sklepach i na rynku produkty z reguły przechowywane są w opakowaniach w lodówce, co znacznie ogranicza proces przepoczwarczania..

Zapaleni wędkarze zauważyli, że często mały karaś gryzie na przynętę zwykłą muchę lub małe koniki polne. Z reguły przynęty tego rodzaju stosuje się w płytkich akwenach w gorącym sezonie letnim. Dzieje się tak tam, gdzie bydło jest często wypasane, a ryby przyzwyczajone do żerowania owadów wpadających do wody, więc w tej sytuacji najodpowiedniejsza będzie przynęta z pospolitych na tym terenie gatunków owadów..

Zdarzają się sytuacje, gdy karaś jest zbyt wybredny, w takim przypadku możesz spróbować połączyć różne rodzaje przynęty, na przykład możesz wziąć bloodworms i larwę ćmy łopianowej. Aby uatrakcyjnić larwę i zapewnić jej dobre trzymanie na haczyku, należy ją wybielić. Aby to zrobić, włóż wymaganą liczbę larw do płóciennej torby i zanurz ją na krótko we wrzącej wodzie. Tak przetworzone larwy można przechowywać w lodówce do dwóch tygodni..

Warto zauważyć, że w niektórych zbiornikach karaś dobrze pasuje do larw kornika lub osy, do muchówek mącznika i chruścika. Jak wiadomo, oprócz przynęt pochodzenia zwierzęcego wielu rybaków przygotowuje przynęty pochodzenia roślinnego. Kuszącą przynętą na karaś może być: ciasto, makaron, kromka chleba, a także różne rodzaje płatków zbożowych dobrze się do tego nadają..

Przynęta warzywna na karaś

Przynęta warzywna na karaś

Wiadomo, że warzywne rodzaje przynęt można również z powodzeniem łączyć. Na przykład zmieszaj dowolny rodzaj chleba, ziemniaków i owsianki. Kawałek chleba to najprostszy i najczęstszy rodzaj przynęty stosowany w sytuacjach, gdy nie ma innych opcji. Nawet dziecko można nauczyć łowić w tak bezpretensjonalny sposób, jeśli łowi z tobą..

Doświadczeni wędkarze preferują bardziej złożone i skomplikowane rodzaje przynęt..

Ewentualnie można nakropić na kromkę chleba olej słonecznikowy, który ma wyraźny aromat i dodać kilka kropel wanilii. Możesz również mieszać chleb własnymi rękami z jeszcze gorącymi gotowanymi ziemniakami, obrać i dobrze zagnieść do uzyskania jednorodnej masy, która powinna być żółtawa.

Do przygotowanie przynęty zbożowej, mały kawałek gazy. Weź okruszek chleba i namocz go w wodzie, a następnie włóż do gazy i przekręć wolne końce gazy w różnych kierunkach. Warto zauważyć, że karaś przyciąga aromat pikantnych produktów, dlatego często łowimy ryby z piernikami miodowymi. Ale ta słodycz zbyt łatwo się kruszy i bardzo trudno będzie ją zapiąć na haczyk. Dlatego doświadczeni rybacy radzą zetrzeć pierniki i wymieszać z pokruszonym chlebem. Następnie zwałkuj powstałą masę w grudki, aby uzyskać przystawkę wielkości grochu, jednocześnie chowając końcówkę haczyka.

Powiązane wideo: Wskazówki dotyczące łowienia karpi