Loft, stil ve modernite ile eş anlamlıdır. “Çatı katı” ruh halleri, bu konsept çerçevesinde giderek daha fazla yeni fikir yaratan tasarımcıların iç mekanlarını ve zihinlerini ele geçirdi. Bugün, bu moda trendi her yere uygundur: ofiste, yaratıcı atölyelerde, kafelerde ve restoranlarda, özel bir evde. Loft tarzında mutfak, çalışma, yatak odası – orijinal iç mekanın ve boş alanın tüm avantajlarını takdir eden müşterilerden gelen popüler talepler.

özellikler

Tarz, 20. yüzyıl Manhattan’ından geliyor. Kentin orta kesiminde hızla yükselen arsa fiyatları, fabrika ve fabrika sahiplerini çeperlerin dışına çıkmaya zorladı ve endüstriyel binaları boş bıraktı. Kilometre karelik boş endüstriyel alan, fabrikaları atölyelerine dönüştüren sanatçılar, şairler ve yaratıcı insanlar şahsında hızla yeni sahipler edindi..

Zamanla bu sanat alanları popülerlik kazandı ve yaratıcı yaşamın merkez üssü haline geldi. Kendilerini modanın zirvesinde bulan çatı katlarının fiyatları kaçınılmaz olarak yükseldi ve seçkin konutlar haline geldi. Sanat galerileri kapatıldı ve atölyeler zengin işadamları ve avukatlar tarafından işgal edildi. Odanın yaratıcı yaklaşımı ve ferahlığı, çatı katı iç konseptinin tamamının inşa edildiği temeldir, bu nedenle modern tasarımcılar projelerinde bu özellikleri canlandırmaya çalışıyorlar. Konut planlanırken veya yeniden geliştirilirken özellikle bir yatak odasının düzenlenmesi ile ilgilidir..

Loft tarzı yatak odası dekorasyonu karakteristik özelliklere sahiptir:

 • uyumsuz kombinasyonu. Loft, endüstriyel ve kültürel üretimin kesiştiği noktada doğdu, bu nedenle atölyelerin yapımında kullanılan kaba malzemeler (tuğla, metal, ahşap, beton) ile modern çağın getirdiği zarif iç mekanlar arasında bu kadar yakın bir ilişki var. sanat yaratıcıları. Ayrıca, geçen yüzyılın ortalarında Amerika, çelişki, deney ve yeniliğin somutlaşmış halidir. Dilediğiniz zaman stilin belirlediği kurallardan sapabilir ve ona kendinizden bir şeyler ekleyebilirsiniz..

 • Açık alanlar. Tarzın bu özelliği, sanatçıların yaşadığı endüstriyel tesislerin muazzam boyutlarından kaynaklanmaktadır. Onlardan dolayı, Loft yüksek tavanlar, tabandan tavana pencereler ve fonksiyonel alanlar arasında duvarların olmaması ile ilişkilidir..

Bu, stilin hayranlarını, geçen yüzyılın iç mekanlarının kanonik düzenlemesi uğruna seçkin bir evin çatı katını satın almaya zorlamaz, ancak mevcut metrekarelerin görsel olarak nasıl genişletileceğine dair bazı ipuçları verir:

 • Kesinlikle tek renkli duvarlar;
 • İç mekanlarda tuğla duvarlar yerine hafif mobil bölmeler;
 • Odayı bölgelere ayıran keyfi çizgiler;
 • Büyük pencere açıklıkları veya panoramik pencereler;
 • Yansıtıcı yüzeylerin varlığı;
 • Açık tonların baskınlığı;
 • Odalar arasındaki gizli kapılar (“görünmez kapılar”);
 • Mümkün olduğunca dar ve uzun mobilyalar;
 • Minimalist mobilyalar.

Çatı katı iç mekanındaki minimalizm özel ilgiyi hak ediyor. Odayı karıştırmamak için münzevi bir yaşam tarzına öncülük etmeye hazır olan tarzın pek çok taraftarı yok. Ama bu gerekli değil. Özellikle yatak odasına gelince.

Görsel olarak daha geniş hale getirmek için, dönüşen bir yatak seçmeli, gizli kapılı bir giyinme odası düzenlemeli, gerekli küçük şeyleri saklamak için duvarlardaki nişleri donatmalı, geniş pencere pervazlarını ortadan kaldırmalı veya dar olanlarla değiştirmeli ve ağır perdeleri ile değiştirmelisiniz. ahşap plakalardan yapılmış yoğun panjurlar.

Kaba malzemelerin yaygınlığı

Renkli çarşaflar ve elbiseler üreten dikiş atölyelerinin duvarları bile güzel bir iç dekorasyona sahip değildi, bu nedenle bina tasarımında yapı malzemelerinin varlığı neredeyse baskın bir konuma sahip. Odayı tüm tiplerle aynı anda aşırı yüklemeye gerek yoktur, duvarlara veya zemine odaklanmanız yeterlidir. Loft tarzında bir yatak odasını dekore etmek için tuğla, sıva, beton, ahşap, çelik, cam blok uygundur. Bu durumda, iş güvenilir ve sağlam bir şekilde yapılmalıdır, ancak görünüm mümkün olduğunca dikkatsizce arzu edilir..

Bitiricilik

Geleneksel yenileme, duvar kağıdı veya duvar boyası seçmeyi içerir. Çatı katı, iç mekan stilinin temel özelliklerini oluşturan daha çeşitli yüzeyler sunar.. Doğal veya yapı malzemelerinden yapılmıştır:

 • Tuğla. Kırmızı, kırmızı ve kahverengi tonlarında çıplak tuğla, popülaritesinin zirvesinde. Tüm duvarlar bununla bitirilebilir veya bir fonksiyonel alan tahsis edilebilir. Tuğla boyanabilir, ancak orijinal renk görünmeli ve görünürde kalmalıdır..
 • Beton. Pürüzsüz boyasız duvarlar ve “tadilat başlangıcı” – ihtiyacınız olan şey.
 • Alçı ve emülsiyonun açık tonları. Yüzeyler eşit olarak kaplanmamalıdır, yüzeyin doğal kabartmasını koruması daha iyidir. Biraz daha dikkatsizlik ve mükemmel Loft tarzı duvarlar sağlanmış;
 • Yatak odası ve odanın geri kalanı arasında yoğun boş bölmeler yerine çift camlı pencereler. Gerekli ses yalıtımını sağlayacaklar, odayı görsel olarak sınırlandıracaklar, ancak aynı zamanda baştan sona görünür olacak ve daha geniş görünecek;
 • Cam bloklar. Cam panelleri temizlemek için unutulmuş bir alternatif. Hassas renklerle boyanmış çift camlı bu “tuğlalar” – “Damla”, “Dalga”, “Çift Dalga”, birkaç on yıl önce mandıra ve fırın fabrikalarındaki atölyelerde duvarlar inşa etmek için kullanıldı ve bugün bunlardan biri olarak popülerlik kazanıyor. loft projelerinde dekorasyon çeşitleri. Onların yardımıyla, odadaki rahat “oda” alanlarını ölü bir alana dönüştürmeden ayırabilirsiniz. Cam blokların çok fazla ışık alması nedeniyle havadar ve hafif görünürler, ancak aynı zamanda gizlenmesi gerekeni de gizlerler. İki kat cam sayesinde yalnızca belirsiz ana hatlar görünecek, artık görünmeyecek.

Modern cam bloklar mavi-yeşil aralığın ötesine geçti. Onlardan yatak odasına vitray bir duvar katlayabilir, tavanı onlarla süsleyebilir ve hatta zemini döşeyebilirsiniz;

 • Odun. Odanın tavanları yüksekse, lake ahşap tavan kirişleri takabilirsiniz. Açık ampullü ve metal tonlu ip dekoru ve lambalar üzerlerinde harika görünecek. Doğru malzemeyi seçtikten sonra tavan kirişlerinde bir gölgelik düzenleyebilirsiniz. Alçak tavanlar için ağacı en alta yerleştirmek daha iyidir. Örneğin, vernikli levhaları kaplama olarak kullanın;
 • Çelik. Yerel olarak eklemek daha iyidir: donanıma odaklanın, asma kata bir merdiven düzenleyin, bir başucu lambası süsleyin.

Mobilya ve aksesuarlar

Loft tarzında binaların iç dolgusu da bir takım özelliklere sahiptir. Ana sırrı “sanki” ilkesidir. İşler rastgele seçilmiş “gibi” görünüyor, ancak gerçekte kompozisyon en küçük ayrıntısına kadar düşünülmelidir. Kırklı yıllarda, nüfusun kültürel tabakasının temsilcileri, alışveriş merkezine gitme ve hazır bir yemek grubu, yatak odası için bir takım mobilya ve oturma odasının tüm mobilyalarını satın alma fırsatına sahip değildi. Bit pazarlarından satın alınan ürünler, el işçiliğiyle ustaca dönüştürülerek çatı katında veya stüdyoda yerini aldı. Genel mobilyalar uyumlu görünüyordu ve modern tasarımcıların çabaladığı şey olan bir yaratıcılık izi aldı..

Otantik bir atmosfer yaratmak için vazgeçilmez araçlar şunlardır:

 • İlginç mobilyalar. Masif ahşap, plastik veya deriden yapılabilir. Ev yapımı çelik mobilyalar yaygındır. Ana şey önemsiz olmayan bir form ve görünümdür. Cam kitap rafları, kocaman rahat koltuklar, eski bir yatak harika bir keşif olacak. Çeşitli malzemelerin komşuluğu kabul edilebilir: peluş bir kanepe ve deri sandalyeler, ahşap tabureler ve plastik koltuklu sandalyeler, ferforje sırtlı bir yatak ve ahşaptan yapılmış bir şifonyer.
 • Tekerlekler üzerinde hareketli nesneler. Bir çatı katı özgürlüğü ve hareketliliği sever, bu nedenle iç mekan nesneleri bir yerden bir yere kolayca hareket etmelidir. Bu amaç için ekranlar, askılar, koltuklar, sandalyeler, tekerlekli puflar kullanmak en uygunudur;
 • Tasarım özellikleri. Kesinlikle herhangi bir yazarın eseri, Loft tarzı bir yatak odasının eksik olduğu en önemli nokta haline gelebilir. Standart olmayan bir şekle sahip bir yatak, güzel bir zemin lambası, bir battaniye, bir zanaat veya bir resim olabilir;
 • Sanat Eserleri. İç mekan için gözünüze çarpanı seçmelisiniz: resimler, kolajlar, fotoğraflar, heykeller Bu eserlerin tarzı çok önemlidir. Çatı katı yatak odasında akademik resim ve manzaralar için yer yoktur. Yirminci yüzyılın ikonik figürlerinin eserleri ilgili olacaktır. Örneğin, bir fabrika binasını lüks konutlara dönüştüren Andy Warhol’un eserlerinin reprodüksiyonları, Robert Mapplethorpe’un siyah beyaz fotoğrafları veya bilinmeyen bir sanatçının avangardı..
 • Hande yapımı. El işi ürünler Loft’un gerekli bir unsuru değildir, ancak sıklıkla bulunurlar. Cam boncuklar veya sandalye örtüleri ile ev yapımı zemin lambaları eşit derecede değerli olacaktır..
 • Antikalar ve vintage. İster kasetli eski bir müzik merkezi, ister plaklı bir pikap olsun, bir loft stüdyosunun çevresinde biraz retro olmak asla zarar vermez. Kayıt zarfları ayrıca beyaz veya tuğla duvar için ilginç bir dekor olabilir. The Doors gibi ikonik grupların portreleri, Jimi Hendrix ve Bob Dylan’ın portreleri paha biçilemez;
 • Isıtıcı veya şömine. İlk “kendiliğinden” çatı katları soğuk mevsimde ısıtılmadı, bu nedenle ısıtıcılar, şömineler ve dökme demir sobalar genellikle içlerinde bulundu. Onları sadece güzellik için kurmaya gerek yok, ancak ev soğuksa gereksiz olmayacaklar. Yani kış akşamlarında bir elektrikli şömine sadece içinizi ısıtmakla kalmayacak, aynı zamanda yatak odasına rahatlık da katacaktır..

Renk çözümleri

Loft, açıklık, minimalizm ve kozmetik onarımların çirkin tarafı ile ilgili bir stildir, bu nedenle ana renk yelpazesi açık, soğuk ve “kaba” renklerden oluşur..

Beyaz

Alanı “germek”, ışık ve tazelik ile doldurmak için optik illüzyonlar yaratmada yeri doldurulamaz bir yardımcı. Beyaz, oda hacmini ve grafikleri verirken, farklı sıcaklık tonları farklı davranır. Klasik projeler için sıcak, hafif sarımsı bir renk ve minimalizm ve endüstriyel karakter için soğuk, daha parlak bir beyaz uygundur. Beyazın bir diğer önemli işlevi, mobilyaların kimliğini bütünleyici bir kompozisyonda birleştirerek eşitleme yeteneğidir..

Beyaz yeri doldurulamaz ve çok yönlüdür. Şık, pahalı görünüyor ve iç mekan için bir tür antidepresan. Ve beyaz da pratik değildir ve bu onun yüksek sosyetenin şık özelliğidir..

Ama badana her derde deva değil. Bazen yatak odasını soğuk bir emülsiyonla boyayarak hata yapabilir ve konfor ve parlaklık yerine hastane koğuşunun sterilliğini alırsınız. Duvarlarda ve tavanda rengin nasıl görüneceği mevsime, zemin yüksekliğine, iklim koşullarına bağlıdır. Mavi gökyüzü ve güneş onu parlak, neşeli ve çok yönlü yapacak. Kalıcı bulanıklık gri veya sarı bir renk tonu verir, tüm parlaklığı “yiyip”.

Seçimde hayal kırıklığına uğramamak için beyaz rengi odadaki bölgelere doğru bir şekilde dağıtmakta fayda var. Kendinizi bir tavan ve birkaç duvar veya bir tavan ve büyük pencere çerçeveleri ile sınırlayabilirsiniz. Bu tür teknikler, istenen etkiyi elde etmeye yardımcı olacak ve fikri bir bütün olarak mahvetmeyecektir..

Gri

Çatı katı iç mekanları, grinin hiç sıkıcı olmadığını, çok yönlü ve ilginç olduğunu kanıtlıyor. O, beyaz gibi çok yönlüdür, ancak daha az kurnazdır. Tüm minimalizmi ve zarafeti için, modern çatı katı tasarımının doğasında bulunan aynı rafine endüstriyel karaktere sahiptir. Gri, yatak odası dekorasyonu için idealdir. Sakin, rahatlatıcı ama kasvetli değil..

Dilerseniz, odadaki genel rahatlama havasıyla tartışmayacak ve uykudan rahatsız olmayacak parlak parçalarla çeşitlendirebilirsiniz..

Aynı zamanda, gri tonlarının çeşitliliği, çeşitli amaçlar için kullanılmasına izin verir. Çıplak beton veya köpük blokların sıcak bir tonu bir yatak odasının duvarlarını yenecek, antrasit daha yanardöner renklerle birlikte bir yatağı dekore etmek için uygundur, vurgular için çelik bir gölge. Metal lambaların, tavan kirişlerinin, rafların rafları orijinal görünecek. Odaya istikrar, vahşet ve özgünlük görünümü verirler..

Siyah

Siyah hakkında çoğunlukla yanlış olan birçok klişe var.. Herkes kuralı bilir: Bir şeyi görsel olarak azaltmak istiyorsanız, siyah yapın. Ama her zaman tek yönlü çalışmıyor. Siyah, beyaz gibi, çizgilerin net sınırlarını emerek odanın alanını görsel olarak genişletebilir. Siyah tavan ve duvarlar baskı yapmaz, aksine geri çekilir ve sonsuzluğa gider..

Karanlık bir arka planda kirin görülemeyeceğini düşünmek bir hatadır. Pürüzsüz siyah tahtalar, beyazların yanı sıra ayakkabı izlerini de gösterecek, bu nedenle koyu bir renk seçerken malzemeyi göz önünde bulundurmak önemlidir. Bir yerde taş, bir yerde boya ve bir yerde emprenye edilmiş ahşap kullanmak daha iyidir..

Ayrıca sanılanın aksine siyah temel bir renk değildir. Birçok renkle birleştirilir, ancak bu dikkatli yapılmalıdır. Aynı rengin iki farklı tonu bile, ölçek olarak birbirleriyle uyuşmazlarsa birbirleriyle tartışabilirler. Yüzeylerin heterojen dokusu, siyahın tüm güzelliğini ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır. Bu şekilde her zaman temiz ve çok yönlü görünecektir..

Siyah iyi bir aydınlatma gerektirir. Panoramik pencereler ve çok sayıda lamba kullanışlı olacaktır. Önemli bir kural: karanlık bir alandan hafif bir ışık görünmelidir ve bunun tersi de geçerlidir. O zaman ne karanlık ne de aydınlık iç mekanlar acı verici bir his yaratmayacak ve muhteşem görünecek..

Tuğla

Bu renkle her şey oldukça basit. Kırmızı, kırmızımsı-kırmızı, kahverengi tuğlalardan duvarcılık veya taklitini seçebilir ve mobilyaların bazı detaylarında kendini tekrar etmesine izin verebilirsiniz, o zaman bir bütün olarak iç mekan uyumlu olacaktır. Ateş tuğla rengi, bir Loft yatak odası için çok yönlüdür. Sakindir, beyaz, siyah ve daha parlak renklerle iyi gider, duvar dekorasyonu için fon görevi görür..

Avangard sanatçıların renk cümbüşü ve özlü siyah beyaz fotoğrafları ile resimleri, bir tuğla duvarda eşit derecede başarılı görünüyor..

Odunsu

Ahşabın rengiyle ilgili net kurallar yoktur. Bunlar şeffaf vernikle kaplanmış çok taze bej tonlarında tahtalar olabilir. Genellikle yapay olarak yaşlandırılmış döşeme tahtaları, renkli emprenyeli tahtalar, mavimsi-kahverengi, lekeli örnekler gibi vardır. Daha eski iç mekanlarda, çoğunlukla ucuz ahşap türleri vardır. Modern bir Loft, kayın, maun, venge kullanmayı göze alabilir. Pencere çerçeveleri, döşeme tahtaları, dolap ve raflar, tavan kirişleri, mobilyalar odunsu olabilir. Çoğu zaman, bir çatı katının iç kısmındaki herhangi bir renk şeması yerine, şeffaf nesneler vardır..

Pleksiglas çok yönlü bir malzeme olarak kullanılabilir. Parlak renk lekeleri hariç değildir: hardal, mavi, turkuaz, kırmızı nar, sarı. Bu tonlar yerel olarak sanat, mobilya, halı, tekstil şeklinde yayınlanır..

Tasarım fikirleri

Eski bir porselen fabrikasının veya bir dokuma fabrikasının binasında herkese yetecek kadar daire olmamasına üzülmeyin. Loft tarzında bir yatak odasını “stalinka” da veya sıradan yeni bir binada donatmak mümkündür. Alan uygun şekilde düzenlenirse, 10 veya 12 metrekarelik küçük bir oda rahat bir yuva haline gelebilir.. İhtiyacı var:

 • Açık renklerin bolluğu. Beyaz alçı tavan, duvarların kenarlarını yukarı çıktıkça daha az görünür hale getirecektir. Ayrıca beyaz – siyahın antipodunu da seçebilirsiniz, ancak çok az insan tamamen siyah bir yatak odasından memnun olacaktır;
 • Büyük uzun pencereler;
 • Işık perdeleri, tercihen yarı saydam ve desensiz. Daha da iyisi – stor perdeler;
 • Cabrio yatak. Katlandığında ne kadar az yer kaplarsa, o kadar fazla boş alan kalır;
 • Gizli dolaplar;
 • Yansıtıcı yüzeyler – metal veya aynalar;
 • Farklı seviyelerde ışık kaynakları. Hafif kağıt tonları olan veya olmayan lambalar iyi görünecek.

15 metrekareye kadar olan küçük bir yatak odası, Loft’un alanını ve karakteristik özelliklerini genişleten standart görsel yöntemlerin yardımıyla tanınmayacak şekilde dönüştürülecektir. Dikey çizgiler, uzun mobilyalar ve dekor öğeleri, duvarların yüksekliğini vurgulamaya yardımcı olacaktır. Işık ve gölge oyunu ve farklı renklere boyanmış duvarlar ile alanı genişletebilirsiniz. İllüzyon çizimlerini ve aynaları kullanabilirsiniz..

Genel boyutları 16 metrekareden başlayan odalar. m – bunlar Loft tarzında bir yatak odasını dekore etmek için tam alanlar. Endüstriyel tasarımın tüm olanakları onlar için mevcuttur. Stüdyo daire – fabrika konutunun minyatürdeki yansıması. Düzeni, her taraftan görülebilen bir açık alan anlamına gelir..

Fonksiyonel alanları hareketli ekranlar ve yarı saydam duvarlarla ayırmak ve odanın kendisini sanat eserleri ile dekore etmek uygundur. Tavan arası, tadilat için en ikonik konut türüdür, çünkü “Loft” kelimesi “tavan arası, çatı katı” olarak çevrilmiştir. Minimum miktarda değişiklik gerektirir, çünkü burada dekorasyon için her şey kullanılabilir – eğimli pencerelerden tavan kirişlerine. Ana şey, odanın yeterince sıcak olmasıdır..

bir genç için

Loft, gençler için sıcak bir konudur. Bir genç için “havalı” sıfatıyla ödüllendirilebilecek bir oda, artık renkli duvar kağıdı, araba yatağı ve köşe bilgisayar masası olan bir oda değildir. Daha modern ve şık olmalı. Liseye yeni başlayan çocuklar için odanın iyi bir masa ve sandalye ile donatılmış olması çok önemlidir. Özgün tasarım rahatlığa müdahale etmemelidir.

Masayı doğal ışık kaynaklarının bulunduğu alana yerleştirmek daha iyidir. Ayrıca uyku yerine dikkat etmeye değer. Bir kanepe veya yatak sadece görünüşte değil, bir genç odası için uygun olmalı, aynı zamanda çocuğa sağlıklı, tam bir uyku sağlamalıdır..

Ortopedik temelleri tercih etmeye ve dekorasyon için ilginç battaniyeler ve yastıklar kullanmaya değer..

Çocuğun hobisi odanın görünümüne yansıyabilir. Örneğin, çizim yapıyorsa, şövale dolabın arkasına saklanmamasına izin verin, ancak eskiz ile göze çarpan bir yerde durun. Daha büyük ergenler çevrelerine daha fazla dikkat ederler. Odayı sevmeleri için fikirlerin ve nesnelerin seçimine katılmalarına izin vermek önemlidir. Genç bir şair, Rimbaud’nun şiirleriyle dolu rafları odanın ortasına koyar ve duvarda iki metrelik bir Patti Smith portresi yayınlarsa ve hevesli bir müzisyen, alanı idollerle dolu posterlerle tıkar ve onlarla yatarsa, engellenmemelisiniz. bir elektro gitar..

Loft tarzı genç yatak odaları, geleneksel renk düzeninden ayrılıyor. Kızların kendilerini pastel tonlar ve yumuşak dokularla çevrelemek istemeleri daha olasıdır. Erkekler için iz bırakmayan renkler, ahşap ve metal yüzeyler, sade dekor seçmek daha iyidir..

Bayanlar

Kadın yatak odası daha romantik ve işlevseldir. Eşyaları, kozmetik şişelerini ve tuvalet malzemelerini saklamak için yeterli alana sahip olmalıdır. Dekorasyona gelince, kızlar daha çok yumuşak döşemeyi, battaniyeleri, hafif duvarları, tekstilleri, “hafifliği” ve rahatlığı seçiyorlar..

Erkeklerin

Erkek bölgesi, Loft’un kanonik tanımıyla tamamen örtüşüyor: minimum ürün, ölçülü renkler, acımasız formlar, özlü dekor.

kendin nasıl yapılır?

Çatı katının avantajı, onarım uzmanlarının katılımı olmadan dairenize uygulanabilmesidir. Ancak evin görünümünde büyük değişiklikler yapmadan önce her şeyi iyi düşünmekte fayda var. Özellikle dikkatli bir şekilde imar konusunu çözmeniz gerekir, çünkü bu stilin temelidir.. Yatak odası alanına sahip düzen, küçük bir dairede herhangi bir özel soruna neden olmaz, sadece tasarımcıların tavsiyelerinden bazılarını dikkate almanız gerekir:

 • Tüm gereksizlerle aşağı. Tadilattan önce daireyi sökmeye başlamakta fayda var, çok sayıda gereksiz ama kalbe sevgili, elin atmak için yükselmediği şeyler keşfedilecek. Evde gerekli alanı elde etmek için onlardan kararlı ve hemen kurtulmaları gerekir;
 • Daha fazla şeffaflık. Büyük ve şık bir stüdyoya sahip olmak iyidir, ancak güzellik her şey değildir. İdeal olarak, odadaki fonksiyonel alanlar, yemek pişirme sesleri ve su gürültüsü uyku keyfine engel olmayacak şekilde birbirinden ayrılmalıdır. Duvarların alanı, tuğlaları, betonu, tahtaları yemesini önlemek için şeffaf cam ve yarı saydam plastikle değiştirebilirsiniz. Sonuç olarak, ne odanın görünümü ne de sağlıklı uyku zarar görmez;
 • Eski şeylere yeni hayat. Bir çatı katı, her şeyden önce endüstriyel bir tarzdır. Merdivenden elbise askısı veya büyükannenin televizyonundan komodin olsun, en cesur fikirlere bile dayanacaktır..

Yatak odanızı şekillendirmek için daha fazla fikir "çatı katı" sonraki videoya bakın.