Çeşitli tarzlarda yatak odası perdeleri

Yatak odası evin en önemli yeridir. Rahatlık ve uyum büyük ölçüde orada yoğunlaşmıştır. Evin konfor derecesi bu odanın tasarımına bağlı olacaktır. Yanlış seçilen perdeler sadece tüm iç fikri değil, aynı zamanda bu alanda yaşayanların ruh halini de mahvedebilir. Bu nedenle, rahat ve aynı zamanda güzel perdeleri seçmek çok önemlidir..

Fikirler

Uyku alanının tasarımı, iç tasarımın klasik ilkelerine dayanmalıdır..

Fikir seçimi birçok faktöre bağlı olacaktır. Bu, odanın büyüklüğü ve renk düzeni ve pencere alanının şekli ile odanın genel tarzıdır..

Roma perdeleri

Bu, Minimalizm ruhu içinde küçük odalardan oluşan bir seçkidir.. Keten dikmek için çok az kumaş kullanılır. Temel olarak, pencere pervazına zar zor dokunurlar. Roma perdeleri odayı dağıtmaz. Çoğunlukla doğal liflerden yapılırlar: pamuk ve keten. Bu tür perdelerin seçimi rasyoneldir, çünkü hemen hemen her stile eşlik edebilirler: Art Deco, Yüksek teknoloji, Provence, Ülke. Bu seçenek, pencere alanını kitaplar için raf veya masa olarak özgürce düzenlemenizi sağlar..

İngilizce

Bu oldukça karmaşık karmaşık bir yapıdır.. Perdelerin ortasında büyük bir kıvrım var. Ve yanlarda perdeler fiyonklara dönüştürülür. Bu seçenek çok işlevseldir. Yatak odasının daha fazla ışığa ihtiyacı varsa, özel bir mekanizma perdeleri yukarı kaldıracaktır. Uyku zamanı yaklaşıyorsa, tuvali kolayca indirebilir ve düzeltebilirsiniz..

aristokrat stiller Romantik bir atmosfer yaratmak için İngiliz perdeleri çok sık kullanılır. Perdelerin çok basit görünmesini önlemek için tasarımcılar onlara saçaklı fırçalar, fırfırlar, düğmeler ve büyük boncuklar ekler..

Lambrequins

Perdelerin tasarımındaki bu detay, şıklığı ve büyüklüğü işaret ediyordu.. Sadelik arzusuna rağmen, bugün bazıları hala tasarımın dönemin ruhuna uygun olduğunu kabul ediyor. Barok veya neoklasizm. Orada çeşitli fırfırlar olan lambrequinler merkezi pozisyon alır..

Sert bando, odayı mükemmel bir şekilde gölgeler ve gündüzleri rahatlamayı sağlar. Yumuşak tüyler oturma odasına uyumlu bir şekilde uyum sağlar, ancak yatak odası perdelerinde de kullanılabilirler..

Kuşgözü

Perdelerin üst kısmına yerleştirilmiş metal, ahşap veya ipten yapılmış halkalar her zaman popülerdir.. Balkon kapılı yatak odaları için bu en iyi seçenektir. Tuvaller farklı yönlerde kolayca ayrılır.

Bu tür perdeleri korniş üzerine asmak çok kolaydır, kıllanma ve kırışma yapmazlar. Yoğun bir dokuya sahip keten malzemeler, ahşap halkalar ve aynı korniş ile iyi gider. Klasik tarz bu tür varyasyonları kabul etmez, ancak Yüksek teknoloji, minimalizm ve Modern tasarımında bu tür işlevsel aksesuarlara izin verir.

kombinasyon

Kombine perdeler – güneşli oda seçenekleri. Burada aynı renklerin derin ve yumuşak tonları tek bir perde kompozisyonunda birleştirilmiştir. Örneğin, kum tonu beyazla değişir. Veya zengin bir ıslak asfalt renk gamının arka planına karşı açık gri bir palet ortaya çıkıyor..

Diğer bir seçenek ise zıtlıklar üzerinde oynamaktır.. Yavaş yavaş tarihe karışıyor ama yine de hayranlarını kaybetmiyor. Yatak odasında akılda kalıcı detayları ön plana çıkarmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir..

Bu hareket uyum ve sessizliğin tam tersidir..

Keskin bir renk geçişi gözü yorar ve kelimenin tam anlamıyla konsantre olmanızı sağlar. Örneğin, siyah perdeler ve hafif, narin bir peçe, kombinatoryal kontrast kombinasyonunun iyi bir örneği haline gelir..

Tehdit etkisi

Uyuma yeri mahremiyet ve sükunete elverişlidir. Bu etki, pastel renkler, düşük ışık ve akılda kalıcı baskıların olmaması nedeniyle elde edilebilir. Kalın bej perdeler ve aynı renkteki yatak örtüsü veya yastıklar zaten sessiz ve uyumlu bir eğlenceye katkıda bulunuyor.

Küçük pencerelerin, alanı daraltmayı amaçladığına inanılıyor. Tasarımcılar bununla tartışmaya hazır. Açıklık ne kadar büyük olursa, oda görsel olarak o kadar iyi düzenlenir. Jartiyerli bölünmüş jakarlı perdelerle birlikte Fransız pencereler, hem gündüz yatak odasında hem de bir gece uykusu için şıktır..

Stiller

Moda trendlerinden bağımsız olarak, dekoratörler çeşitli yatak odası perde fikirleri bulabilirler..

İç dekorda uzun yıllardır var olan bu stiller, tasarım türünün klasikleri haline geldi. Her birinin kendi tadı vardır..

Klasik

Klasikler her zaman modadır. Sofistike, konfor ve geleneğin bir birleşimidir. Bu tarzdaki perdeler en pahalı kumaşlardan yapılır: ipek, brokar, kadife veya jakar. Renkleri çok çeşitlidir. Bunlar kahverengi tonları, çıplak, mavi ve bordo. Ölçek seçimi, pencere tipine, odanın büyüklüğüne, aydınlatmaya ve ev sahiplerinin kişisel tercihlerine bağlıdır. Ama en önemlisi perdelerin tek renkli olması..

Art Deco

Bu tarzın özü. Elementleri birleştirdi Modern ve neoklasizm. Bir yandan, bu tür perdeler masif, diğer yandan çok zarif görünüyor. Güzel sanatlar hakkında çok şey bilen insanlar tarafından satın alınırlar..

Art Deco’nun ayırt edici özellikleri – asimetri ve eşitsizlik. Hacimsel ve çok boyutlu çizimler zengin renklerle birleştirilmiştir. Stil kısa perdelere tahammül etmez. Sadece basamaklı kumaşlar var. Saten kurdelelerle çerçevelenirler ve aralıklı kıvrımlar nedeniyle genel arka plandan sıyrılırlar..

minimalizm

Şiddet, özgürlük ve modernlik burada hüküm sürüyor. Minimalizm alanı boşaltmaya çalışır. İç mekanı basitleştirir, gündelik hale getirir. Bu tarzın savunucuları, küçük eşyaların ve yığılmış dekorların yokluğuyla sadelik elde etmek istiyor. Minimalizm tarzındaki perdeler münzevi, tek renkli ve zariftir..

Yatak odası için simetrik perdeli keten kumaşlar uygundur. Diğer doğal malzemeler de kabul edilir.

Rahatlık için kumaş yeterince yoğun olmalı ve pencereyi tamamen örtmelidir, bu nedenle ipek en iyi seçenek değildir, pamuğa dikkat etmek daha iyidir.

Perdelerin renkleri, sıcak pastel tonlardan oluşan bir paletle değişir: bej, uçuk pembe, kahverengi.

İskandinavya

Başka bir tasarım stili – maksimum hafiflik ve sadeliğin somutlaşmış hali. İlk bakışta çok benziyor minimalizm. Ancak tasarım sanatının gerçek uzmanları, farklılıkları hemen bulacaktır. İskandinav veya başka bir şekilde adlandırıldığı gibi, isveç tarzı sadece açık tonları ve yarı saydam kumaşları kabul eder, malzemede yoğun kumaşlar ve parlak lekeler yoktur.

Burada sadece doğal lifler var – keten, pamuk. Bu tür kumaşlardan yapılan perdeler odayı gölgelemez, görsel olarak daha geniş ve daha hafif hale getirir. Tuval üzerinde desen veya şerit olmamalıdır. Tek varsayım perdelikteki ışık dalgalarıdır..

Provence

Güney Fransız köyünün atmosferi, pencereleri güneşe bakan herhangi bir yatak odasında yaratılabilir.. Ebedi uyum ve rahatlık burada yaşar. Perdeler mobilya, duvar kağıdı, zemin rengi ve hatta yatak çarşafları ile birleştirilmelidir. İç mekanda dengeyi korumadan Provence tanınmayacak.

Sağduyulu, sakin, sessiz renkler ve küçük işlemeler, stilin ana özellikleridir. Burada farklı uzunluklarda perdeler uygundur, ancak kısa perdeler özellikle organik görünmektedir..

Küçük kıvrımlar iç mekanı iyi tamamlayabilir.

Yüksek teknoloji

Hi-tech’in ana prensibi işlevselliktir. O biraz köşeli. Bu tarzdaki bir yatak odası, bir uyku alanı için hafifçe uyarlanmış endüstriyel bir alana benzeyebilir. Tasarımdaki her unsur pratik ve kullanışlıdır.. Alan yetkin ve net bir şekilde planlanmıştır.

Bu tarzdaki perdeler estetik olarak sınırlandırılmıştır. Kumaşlar aşırı dikkat çekmeyen katı çizgilere sahiptir. Tuvaller donuk monokromatik bir palette yapılır. Mat kaplamada açık tonlar – serinin baskın spektrumu, diyelim ki metal ve ıslak asfalt rengi. Perdeler perdesiz çok yoğun malzemelerden yapılmıştır.

Modern

Bu tarz, bir asırdan fazla bir süredir moda trendlerinin kaidesini bırakmadı.. Bir zamanlar tasarım dünyasına Paris’ten geldi. Elemanların çok yönlülüğü Modern herhangi bir odaya uygun olmasına yol açtı. Özellikle yatak odasında çok şık görünüyor..

Modernitede yaratıcı kaos, bileşimsel olarak dikkatlice düşünülmüştür. Böyle bir fantezi karmaşası çerçevesinde oldukça kullanışlı görünen perdelere tırtıklı çizgiler hakim oldu. Perdeler, belirli bir sırayla pencere boşluğuna dağılmıştır. Dalga şeklindeki kıvrımlar, kaba bir kordon veya güçlü bir bantla dolanır.

Ayrıca perdeler hem alttan hem üstten bağlanabilir. Katmanlı kumaşlar ve asimetrik perdeler nedeniyle çok dağınık görünebilirler.. Modern’de Kontrast kabul edilemez. Bu nedenle, renkler uyumlu bir şekilde birleştirilir. Hem aydınlık hem de karanlık olabilirler. Dokulu malzemeler üzerindeki süslemeler pahalı ve çekici görünüyor. En uygun kumaşlar kadife ve satendir..

Ülke

Bu tarz Provence’a bitişiktir. Bir tek Fransız country motiflerinden farklı olarak Country, rustik dekorda bir klasiktir.. Gölge ve malzeme seçimi açısından özel bir kısıtlama yoktur. Perdelerdeki çiçekler, tatlı desenler, fırfırlar ve fırfırlar iddialı değil, aksine her şey çok uyumlu ve rahat..

Bu tarzdaki yatak odası perdeleri yumuşak liflerden yapılmıştır. Sentetik malzemeler, doğal olanlarla eşit olarak kullanılabilir. parasal terimler Ülke herkesin kullanımına açıktır. Olasılıklara bağlı olarak perdelere çeşitli şeritler ve şeritler eklenebilir..

Moda trendleri

Moda trendleri hiçbir şekilde uyku alanını düzenlemenin klasik ilkelerinden ayrılmamalıdır. Burada her zaman, belirli eğilimlerden bağımsız olarak, sakinlik, sessizlik ve rahatlık hüküm sürdü..

Genel İlkeler

Yanmış perdeler için kumaşlar yoğun olmalıdır. Bu aynı zamanda parlak sabah güneşinden ve sokak tarafından gereksiz bakışlardan korunma garantisidir. Kalın malzemelerin listesi kadife, akın ve brokar içerir. Odanın gölgeli tarafı için kapitone, ipek ve muslin kumaşlar veya organze işleri.

Süsler, nakışlar ve desenler göze zarar vermemelidir. Bu unsurların bolluğu oturma odası veya mutfak odası için daha uygundur. Yumuşak soyutlamalar ve çizgiler uyku alanı için harikadır.

Şerit delikli perdeler yeni değil çünkü her zaman alakalılar. Ama kesinlikle pamuk ve keten için uygun değiller. Onlarla birlikte küçük metal halkalar kullanılır..

Her zaman için bir tavsiye, yatak örtüsünün tonuna veya yastıkların döşemesine uygun perdelerdir. Odanın tasarımında her zaman dekorun bileşenlerini birleştiren bir iplik olmalıdır..

Ana eğilimler

Bu yıl tekstil tasarımında tüm dikkat doğaya yakın bir tarza verildi.. Çevre dostu malzemeleri herhangi bir kirlilik olmadan konumlandırır. Buna keten, pamuk, ipek ve uzun zamandır unutulmuş bambu dahildir. Ancak çoğu zaman keten kumaşlar yatak odasının iç kısmında bulunur..

Palette monotonluk hakimdir. Doğal malzemeler üzerinde bu vurgu çok uygundur. Üstelik aynı tondaki perdeler, desensiz moda duvar kağıtları ile mükemmel bir uyum içindedir. Örneğin, koyu zeytin renginde dokunuşu biraz kaba olan bambu perdeler, bej veya krem ​​duvar kağıdı ile birleştirildiğinde zarif ve şık görünür..

minimalizm ve Yüksek teknoloji bu sezon diğer stiller arasında lider.

Kurdelesiz, süslemesiz, işlemeli, payetli ve lambresiz tek katlı perdeler 2017’nin ana trendi. Görüntüyü tamamlamak için ya tül ya da perde kullanılır..

Yatak odasında soğuk renkler genellikle hoş karşılanmaz. Ama bu yıl popülerliğin zirvesinde gri, ceviz, kahverengi ve özellikle mor renkler. Menekşe tonları soluktan tatlıya kadar değişir. Yatak odası, yumuşak bir palette perdelerle çerçevelenmiştir: menekşe ve lavanta.

Beyaz ve tüm varyasyonları hala evrenseldir.. Onun dışında hiç kimse odanın alanını görsel olarak artıramaz ve içinde ev konforu yaratamaz. Beyaz bir yatak odasındaki perdelerin dokusu için pamuk veya ipek idealdir.

Parlak tonlar, yatak odasının durgun atmosferine eğlenceli bir unsur ekleyebilir.. Bu konuda ilgili eklektizm. Büyük çiçekler veya göze çarpmayan geniş çizgiler ve hacimsel formlar burada etkileşime girer..

Doğal stil, perde baskılarında da kendini gösteriyor. Sık kullanılmazlar, ancak bazı iç mimarların fikir kumbaralarında hala bir yeri vardır. Meyve ve çiçek çizimleri sadece mutfakta değil, yatak odasında da ilginç görünebilir. Tek renkli perdelerle birlikte duvardaki tek büyük süs çok etkileyici görünüyor. Dahası, stil ne kadar basit olursa, alan o kadar uyumlu olur..

Yeni öğeler

Yeni, kural olarak, unutulmuş eskidir. Modaya uygun tekstil evleri tasarımcılara bir konsept verdi Asya tarzı aslen Japonya’dan. Sadece renk şemasında değil, aynı zamanda dokuda da ortaya çıkıyor..

Bu perdeler sürgülü branda olarak sunulmaktadır. Kompozisyon, panjur ve ekran unsurlarını birleştirir. Kumaş seçimi kombine elyaflara düşer: vual, organze veya şifon.

Japon stilinin dikkate değer bir detayı, orijinal olarak geniş bir pencere alanına yerleştirilmiş çok sıralı bir korniştir..

Tekstil iç mekanındaki ikinci yenilik – doğal malzemelerden yapılmış yoğun panjurlar ve perdesiz düz perdeler. Bu, geleneksel tül ve perde kombinasyonuna harika bir alternatiftir. Burada farklı uzunluklardaki dokular birleştirilir: kısaltılmış panjurlar ve dibe düşen yoğun bir perde. Dar pencereli, aydınlık bir oda bu seçenek için en uygun platformdur..

Üçüncü moda inovasyonu geçen yüzyıldan Vahşi Batı’dan döndü. Buruşuk kareli keten kumaşlar, o zamanın ruhunu iç mekanda yeniden yaratıyor. Perdelerin mat, hafif özensiz dokusu yatak odasına tazelik ve yenilik katıyor. El yapımı dekorla tamamlanırlar: kaba, sarılı olmayan şeritler ve ip halkaları. Bu tasarım iyi bilinen herhangi bir stile uymuyor..

Kumaşlar

Perde alırken kumaş seçimi çok önemli bir noktadır..

Malzemelerin kalitesi sadece yatak odasının görünümünü değil aynı zamanda insan sağlığını da etkileyebilir..

Malzemelerin doğal bileşenleri, kalite açısından sentetik olanlardan çok daha iyidir. Ama birincisi çok daha pahalı. Ancak bugün mağazalarda iyi karışımlı kumaşlar var..

Duvak

Vual perdeler kalın ve dayanıklıdır. Bu tür malzemeden kıvrımlar yapmak kolaydır, çünkü yapısı yumuşak ve işleme için esnektir. Kumaş, mükemmel beyazdan koyu siyaha kadar çeşitli renklerde kolayca boyanabilir. Bir duvak üzerinde genellikle birçok desen bulunur. Bunlar baskılı baskılar veya el nakışı olabilir. Her şey, yatak odasının seçilen stiline ve aydınlatmasına bağlıdır..

Organze

Havadar, mükemmel elenen gün ışığı perdeleri organzeden elde edilir. Bu karışık bir kumaş türüdür. Sentetik lifler ve ipekten oluşur.. Bir yatak odası için böyle bir tuval istenmez.. Organze pratik olarak temiz havanın geçmesine izin vermez. Ancak yine de, bu kumaştan yapılmış perdeler genellikle yatak odalarına asılır, çünkü bunlar ucuzdur ve bakımı kolaydır..

kiseya

Bu sıra dışı kumaş, çok sayıda iplik ve ipten yapılmıştır.. Pencere boşluğu, güneşe engel olan havadar bir örtü ile gölgelenir. Yoğunluk açısından malzeme peçe ve organzeye benzer. Bu nedenle, muslin genellikle yatak odası için özel olarak satın alınır. Ek olarak, kumaşın herhangi bir, hatta en önyargılı tat için birkaç dokuma yöntemi vardır.. Ancak muslin ürünlerinin kompozisyon özgünlüğü, her tasarıma göre ayarlanmasına izin vermez..

Keten

Bu malzeme %100 çevre dostudur. Hava geçirgendir ve antistatik etkiye sahiptir. Bu, uyku alanınızı zenginleştirmek için harika bir seçenektir. Keten perdeler çok pratiktir: çok kirli değildirler, yıkanmaları kolaydır. Sadece bu tür ürünleri ütülemek kolay değildir, tuvalde her en küçük kat görünür..

Keten kumaş seçerken, birkaç yıkamadan sonra malzemenin “büzüleceğini” önceden hesaba katmanız gerekir..

Perdelerin renk paleti kıt görünüyor. Ancak bazı tekstil mağazalarında renkli keten bulabilirsiniz.. Yatak odası için genellikle malzemenin kabartma yapısı seçilir.. Daha yoğun ve pürüzsüzden daha akıllı görünüyor.

Kadife

Kadife perdeler, Art Nouveau veya Art Deco tarzının iç kısmına mükemmel uyum sağlar.. Bu tür kumaşların birkaç çeşidi vardır: kadife, kadife, panne (kabartmalı süslemeli), kadife-devore. Yatak odası perdeleri çoğunlukla kadifeden yapılır..

Bu çok yoğun bir kumaş. Sokaktan gelen gürültüyü ve açık güneş ışığını içeri almıyor. Ayrıca, kadife solmaz. Malzeme masif ve hacimlidir, bu nedenle küçük yatak odaları için pek uygun değildir. Alanı biraz etkisiz hale getirmek için kadife perdelerle birlikte şeffaf tül asılır..

Mikro kadifenin açık tonları küçük odalar için uygundur..

Rahatlığa odaklanmak için beyaz, bej veya gri kadife seçmeniz önerilir. Ve yaka halkaları ile birlikte, bu tür perdeler alanı mükemmel bir şekilde organize edecektir..

İpek

Doğal doğal bir malzemedir.

Onun sayesinde uyku alanı böceklerden mükemmel bir şekilde korunur. Keneler, böcekler ve küf üzerine yerleşmez..

İpek, dikiş için çok faydalı bir kumaştır. Hem standart pencereler hem de kemerli pencereler için çeşitli tarzlarda perdeler yapmak için kullanılabilir..

Tuvalin güneşli bir odada hızla solmaması için, ona bir astar dikilmeli veya önündeki ilk seviyeye tül asılmalıdır.. Yatak odası için hafif perdeli ipek satın alınır. Oturma odasında veya terasta keskin kıvrımlar daha uyumlu görünür.

Pamuk

Yatak odası için en uygun kumaş pamuktur. Yumuşak lifleri, ek işlem gerektirmese bile, odaya rahatlık ve sıcaklık katar.. Kotonanın tek olumsuzu – zayıf esneklik. Ancak uygun yıkama ile hoş olmayan sonuçlardan kaçınılabilir..

Pamuk saf haliyle mevcut olmayabilir. Şifon ve saten perdeler ondan yapılmıştır.. Tuvallerin renkleri ve stilleri çeşitlidir. Birçoğunun çeşitli desenleri, süsleri ve fırfırları vardır. İç mekanın zarafetini korumak için, pamuklu bir perde kompozisyonunu tül ile birleştirmemeli veya buna lambrequin eklememelisiniz..

sürü

Karartma gölge perdeleri bu kumaştan yapılır.. Yığının özel yapıştırıcı ile işlenmesi nedeniyle flok çevre dostu malzemeler listesine dahil edilmemiştir. Birçok üretici, paradan tasarruf etmek için bileşime yün ve sentetiklerden ikincil hammaddeler ekler. Kumaşta hala doğal yüksek kaliteli lifler (pamuk) bulunmasına rağmen.

Kumaşı farklıdır. İnce bir sürü var, çok daha ucuz ve kalın, yüksek tüylü kalın bir sürü var. Kalın flok perdeler görkemli görünüyor. Bazı ürünlerde üç boyutlu çizimler görebilirsiniz. Dokunmak için hoş ve güzeller. Bu malzemenin büyük bir artısı yangına dayanıklılıktır..

Muslin

Bu çok ince bir keten kumaştır.. Yaz aylarında pencereleri çerçevelemek için uygundur. Neredeyse şeffaf dokuya rağmen, muslin, güneş ışığının odaya girmesini önemli ölçüde durdurur, ancak aynı zamanda hızla yıpranır..

Kumaş yıkandığında çabuk kurur. Ütü yapmak sorun değil. Müslin perdelerin renk şeması zayıftır, çünkü bu kumaş boyayı zorlukla emer. Bu nedenle, perdeler özellikle açık renk yelpazesine sahip yatak odaları için uygundur..

İç tasarımda uygulama

Dengesizliği önlemek için perdeler, yatak odası dekorunun diğer unsurlarıyla doğru bir şekilde birleştirilmelidir.. Hem perdeler hem de yatak örtüleri ve yastıklar için aynı kumaş türünün kullanılması genel bir tavsiyedir..

Duvarların gölgesinden perdelerin rengine kademeli geçiş, paletin bir sırasından bir dizi seçimi ile işaretlenecektir. Örneğin, küçük desenli bej duvar kağıdı ve açık kahverengi tonlarda düz pamuklu perdeler..

Bir yatak odasını dekore ederken, çizgiyi geçmemek ve altın ortalama konumunda olmak önemlidir..

Bu nedenle, çoğu, tek bir stilizasyon için çabalayarak, mobilyaların süslemesini veya desenini kopyalar ve perdelere aktarır. Bu seçenek çok hantal görünüyor ve yaratılan konforu yok ediyor..

Vintage iç mekan, kapıları arka raflarda yatan perdelere açıyor. Hafif aşınma sadece burada açığız. Geçen yüzyıldan kalma yıpranmış bir ekose deseni veya aksesuarlar, oluşturulan tasarıma yalnızca çekicilik katacaktır..

İç mekan perdeleri sadece dekoratif bir işlevi değil, aynı zamanda modelleme işlevini de yerine getirebilir.. Doğru perdelerle yatak odası alanını kolayca ayarlayabilirsiniz: daha geniş, daha dar, daha yüksek veya daha alçak yapın. Yoğun perdeler zemin boyunca sürüklenmemelidir, tüm görünümleriyle konforu mahvedeceklerdir. Ancak parke zemine pürüzsüz dalgalar halinde dökülen yumuşak kumaşlar, atmosfere samimiyet katacaktır..

Odanın katı dekorasyonu, ağır perdelerle vurgulanır ve havadar alan, şeritlerden veya halkalardan yapılmış sırtlara sahip hafif tekstillerle çevrilidir. Ayrıca, tasarımcıların yatak odasındaki perdeler için boncuk, püskül, fiyonk ve bağcık şeklinde ek aksesuarları terk etmeleri önerilir. Alanı yalnızca bir kez daha aşırı yüklerler..

Yatak odası için perdelerin nasıl seçileceği hakkında bilgi için sonraki videoya bakın.