erkek yatak odası

Her evde bir yatak odası, sahibinin karakterine, yaşına ve isteklerine göre düzenlenmesi gereken özel bir mekandır. Erkek yatak odası bu konuda özeldir. Rahat, işlevsel, pratik ve aynı zamanda şık olmalıdır..

Oda mobilyaları

Bir odanın genel donanımı, özellikle alanı ve oda sahibinin tercihleri ​​olmak üzere birçok faktöre bağlıdır.. Ancak çoğu durumda, aşağıdakileri mutlaka içerir:

 • Yatak. Daha güçlü cinsiyetin birçok temsilcisi, geniş ve ücretsiz bir uyku yerini tercih ediyor. Bu nedenle çift kişilik yatak veya sürgülü kitap mekanizmalı bir çekyat seçmek daha iyidir. Yatak odasının küçük bir alanı varsa (örneğin, 9 metrekare), modüler bir kanepe iyi bir uyku yeri olabilir..
 • Giysi dolabı. Aynı zamanda kompakt ve ferah olmalıdır. Sadece askılık yeri ve elbiseler için yeterli sayıda rafın değil, aynı zamanda ayakkabılar için ek kutuların da olmasına özen gösterilmelidir. Erkekler ayrıca eşyalarında düzenin hüküm sürmesinden hoşlanır..
 • Çalışma alanı. Hem normal bir masa hem de bir sandalyeden veya tek bir sandalyeden oluşabilir. Her şey odanın bu bölümünde ne tür şeyler yapıldığına bağlı..

 • Çeşitli cihazlar ve elektronik ekipman. Bazı erkekler yatak odalarında ev sinema sistemi veya televizyon olmasını sever. Bu durumda, bunları doğrudan yatağın karşısındaki duvarlara veya özel raflara monte etmek en iyisidir. Bu, cihazların kendilerinin kullanımını kolaylaştıracak ve ayrıca alanı karıştırmamanızı sağlayacaktır..
 • Dekor. Birçok erkek, yatak odasını dekore etmek için dekoratif eşyaların makul kullanımını sever. Bunlar küçük figürinler, güzel aplikler veya tablolar olabilir. Ana şey, bu tür dekoratif ilavelerin, insanın kendi çıkarlarına karşılık gelmesidir..

Bazen bir yatak odasının içi başka unsurlarla tamamlanabilir – örneğin komodin, sehpa veya sandalyeler. Burada, alanın makul kullanımını ve erkeklerin genellikle çok fazla gereksiz şeyle çevrili olduklarında hoşlanmadıkları gerçeğini hatırlamak gerekir..

Yatak odasının bir dinlenme ve rahatlama yeri olduğunu da belirtmekte fayda var, bu nedenle ek mobilyalar veya dekoratif unsurlarla aşırı yüklememelisiniz..

Renk paleti ve malzemeler

Erkek yatak odasının genel tasarımının gerçekleştirileceği bir renk yelpazesi seçerken, iki şeyi hatırlamakta fayda var. Birincisi, dinlenmek için bir yer ve ikincisi, bir erkeğin uyumak için bir yer. Bu nedenle, çok parlak ve akılda kalıcı renkleri terk etmek gerekir. Deneyimli tasarımcılar ayrıca iç mekanda çok fazla farklı ton kullanılmasını ve bunları birbiriyle birleştirmeye çalışmayı önermezler..

Erkek uyku ve dinlenme odası, en çok tercih edilenler olan iki veya daha fazla renkte yapılabilir:

 • siyah;
 • Gri;
 • Kahverengi;
 • Mavi;
 • Koyu bej;

9fotoğraf

 • Beyaz;
 • kestane rengi;
 • turkuaz;
 • doğal inci rengi.

Bir erkek için yatak odası düzenlemede kullanılan en iyi malzemeler doğal ağaç türleri, metal, darbeye dayanıklı cam ve yarı değerli taşlardır. Perde, perde veya yatak örtüsü olarak yatak odasında da olacak kumaşlardan bahsedersek, kadife, saten veya ipek idealdir..

Bu renklerin, kumaşların ve malzemelerin hepsini bir arada kullanmak zorunda değilsiniz. Her birinin kendi amacı vardır ve bir yatak odasını dekore etmek için bir seçenek seçerken kullanıma uygundur..

İç tasarım stilleri

Makalenin başında açıklanan tüm iç öğeler, yatak odasının genel tasarımıyla birleştirilecek şekilde seçilmelidir. Uzmanlar, bir erkek için yatak odasını dekore etmek için çeşitli seçenekler belirler.

minimalizm

Böyle bir yatak odası, kısıtlama ve özlülük ile ayırt edilir, içinde herhangi bir dekoratif unsur neredeyse her zaman yoktur. Böyle bir yatak odası, kariyer inşa eden ve yabancı şeylerden rahatsız olmayan başarılı bir adam için idealdir..

Minimalist bir yatak odası genellikle bir yatak, komodin ve gardırop içerir. Böyle bir iç mekan için en iyi renkler bej, mavi ve kahverengi olacaktır..

Klasik

Böyle bir alan, aynı zamanda sakin kahverengi tonlar, rahatlık, lüks ve minimalizm ile karakterizedir. Böyle bir yatak odası, zaten çok şey başarmış ve rahatlık ve rahatlık içinde dinlenmeyi tercih eden bir kişi için uygundur. Bu tarzda bir yatak odasını dekore etmek için en iyi renkler kahverengi, gri, açık bej, beyaz olacaktır..

İç mekan mutlaka bir yatak, komodin, gardırop içermelidir. Duvarlarda tablolar, pencerelerde şık lambrequinler, tavanda klasik tarzda bir avize olmalı..

Modern tarz

Bu tasarım seçeneği, hayatının her alanında aktif olarak gelişen genç bir adam için idealdir. Böyle bir odayı dekore etmek için en iyi renkler siyah, gri, beyaz olacaktır. Mobilya ve dekor için en iyi malzemeler ahşap, metal ve camdır..

Böyle modern bir yatak odasında mutlaka bir TV veya sinema olmalı, ayrıca rahat bir çalışma alanı olmalıdır. Bir yatak odasını bu tarzda dekore etmenin ön koşulu, odadaki tüm nesnelerin net kenarlara sahip olması ve bunlardan birinin hemen tüm dikkatini kendisine vermesidir..

çatı katı

Bu iç tasarım seçeneği hala yeni. Bu tasarımın temeli, eksiksiz bireyselliği ve özgünlüğüdür. Bir yatak odasını dekore ederken herhangi bir malzeme ve renk kullanılabilir. Bir ön koşul, odadaki ana vurgu haline gelen yatağın kendisi olmasıdır..

Bu tarz aynı zamanda odanın kendisinin birkaç parçaya bölünmesi (mobilya veya sahte duvarların yardımıyla), böylece aynı anda yatağı gizlemesi ve ona dikkat etmesi ile karakterize edilir..

Yatak odası iç tasarımı için başka seçenekler de var – örneğin, Provence veya Art Deco. Bununla birlikte, deneyimli tasarımcılar, erkek yatak odalarını düzenlerken bunları kullanmayı reddetmenizi şiddetle tavsiye eder. İlk durumda, oda çok yumuşak ve yeterince erkeksi değil, ikinci durumda ise tam tersine çok iddialı. Ancak, bir erkek bu tür tasarım seçeneklerini beğenirse, güvenle uygulanabilir..

Bir erkek için uyku odası için belirli bir tasarım seçeneği seçerken, tasarımına ilişkin önerilerin yalnızca bilgi amaçlı olduğunu hatırlamakta fayda var. Bir şeyi değiştirmek veya kaldırmak, kesinlikle sahibini memnun edecek odanın kendi versiyonunu oluşturmak oldukça mümkündür..

Bu videoda bir erkek yatak odası tasarımı için daha da fazla fikir göreceksiniz..