Her modern insan yatak odasını dekore ederken kendisine yakışacak modaya uygun ve şık bir çözüm bulmaya çalışır. Günümüzde 3D duvar kağıtları popülerlik kazanıyor. Bu tür ürünler sayesinde uyku yerinizi zahmetsizce dönüştürebilirsiniz. Bu durumda, fotoğraf duvar kağıdı çeşitli desenlerle olabilir. Benzer ürünlerin özelliklerini ve faydalarını göz önünde bulundurun.

7fotoğraf

özellikler ve faydalar

Uzun bir süre boyunca, sözde 3D görüntüler normal duvar kağıdının yerini aldı. Oldukça özgün, sıradışı ve aynı zamanda gerçekçi göründükleri için birçok kişinin dikkatini çekiyorlar. Bu, bu ürünün ana avantajlarından biridir. Kendi benzersiz kompozisyonunuzu oluşturabilir, ek alan yanılsaması yaratabilir, odanızı görsel olarak genişletebilirsiniz..

Aşağıdaki noktalar da özelliklere atfedilebilir:

 • Yapabilme küçük bir oda bile biraz daha geniştir ve görsel olarak daha özgürdür. Bu sorunu çözmenize yardımcı olacak 3D duvar kağıtlarıdır. Ancak bu kural banyo veya dolap gibi çok küçük odalar için geçerli değildir..
 • Yüksek kaliteli mallar. Modern üreticiler müşterilere kaliteli bir ürün sunar. Tabii ki, ürünler sadece profesyonel mağazalardan satın alınmalıdır. O zaman sahte alma riskini azaltabilirsiniz. Tüm modeller güneş ışığına oldukça dayanıklıdır. Bu, duvar kağıdının solmasını önleyecektir. Orijinal performanslarıyla sizi uzun süre memnun edecekler..
 • Su geçirmez ürünlerin bakımı kolaydır, ıslak temizlik bile yapabilirsiniz. Çizim bozulmayacak ve çekiciliğini kaybetmeyecek.
 • Malların mevcudiyeti. Herhangi bir profesyonel mağazada herhangi bir modeli satın alabilirsiniz. Size hitap edecek ürünü önceden seçmeniz yeterli.
 • Uygun Fiyat. Tabii ki, kaliteli bir 3D efektli duvar kağıdı çok ucuz olmayacak. Ancak, uygun bir fiyata bir seçenek satın alabilirsiniz. Böylece ailenizin tasarruflarından tasarruf edecek ve yatak odasını başarılı bir şekilde dönüştürebileceksiniz..

10 fotoğraf

 • Geniş mal seçimi. Modern üreticiler, tüm moda tutkunlarının değerlendirmesi için çeşitli ürün tasarımları sunar. Beğendiğiniz deseni seçebilirsiniz. Bunlar soyutlamalar, arsa resimleri, manzaralar, en sevdiğiniz çizgi filmlerin kahramanları vb..
 • Tüm resimlerin olmadığını hatırlamakta fayda var. faydalı bir etkisi olacaktır. Burada insan psikolojisi rol oynar. Böylece, biri doğanın manzarasıyla, diğeri ise bir kişinin imajıyla rahat olacaktır. Her şey ayrı ayrı seçilmelidir.
 • Duvar kağıdını yapıştırmak için şunu belirtmekte fayda var., sadece özel yapıştırıcı kullanılmalıdır. Yeni başlayanlar için çalışmak kolay olmayacak. Bu nedenle, yeteneklerinize güvenmiyorsanız, profesyonellere güvenmek daha iyidir. Ayrıca önceden duvarların kapsamlı bir şekilde hazırlanmasına da ihtiyacınız var. Sonuçta, böyle bir kaplama ancak ideal bir düzlemde yapıştırılabilir..
 • harika bir ruh hali. Doğru seçilmiş 3D duvar kağıtları sizi neşelendirmeye ve sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Gün boyu canlılık ve enerji ile dolacaksınız.

Görüntüleme

Modern üreticiler, alıcılara çok çeşitli benzer duvar kağıtları sunar.. Hepsinin aşağıdaki parametrelerde farklılık gösterdiğini belirtmekte fayda var:

 • Olabilir tek veya parçalı modeller, yani, görüntünün sınırlı boyut bölümünün uygulandığı yerdir. Bazen tüm kompozisyon çerçevelenir.
 • Geniş panoramalar. Genellikle bunlar, tüm duvardaki büyük yatak odalarına monte edilen panellerdir. Bu kompozisyon tam bir arsadır. Dinlenme odasına bakmak ilginç ve orijinal olacak.
 • Rulo veya standart duvar kağıdı. Burada geometrik desenlerin yanı sıra çeşitli soyutlamaları da görebilirsiniz. Ana amaçları sadece odaya çekici bir görünüm kazandırmak değil, aynı zamanda alanı görsel olarak genişletmektir..
 • Floresan. Bu tür resimlerin avantajları, gün boyunca sıradan üç boyutlu resimler gibi görünmelerini, ancak geceleri dönüşümlerinin başlamasını içerir. Kelimenin tam anlamıyla büyüleyici olan yumuşak bir parıltı yayarlar..
 • LED. Bu seçenek, LED elemanları içeren daha karmaşık bir sistemdir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilirler. resmi değiştirebilirsin.

Doğru yapıştırma nasıl?

Yatak odasına duvar kağıdı yapıştırmanın kolay bir iş olmadığını belirtmekte fayda var. Bu durumda, tüm süreci kendi ellerinizle gerçekleştirebilirsiniz. Doğruluk ve doğruluk gözetilmelidir. Sonuçta, duvar kağıdı uçtan uca giderse, yapıştırmadaki minimum sapma bile tüm kompozisyonun bütünlüğünü ve güzelliğini yok edebilir..

Bu tür duvar kağıtlarını adım adım nasıl yapıştırabileceğinizi düşünelim:

 • İlk önce duvarların yüzeyini iyice hazırlamanız gerekir.. Ondan eski duvar kağıdını temizleyin. O zaman yüzeyi bir macunla tesviye etmeye değer. Şimdi yüzeyi zımparalamanız ve astarlamanız gerekiyor. Bu nedenle, mükemmel düz bir duvar elde etmelisiniz, aksi takdirde üç boyutlu bir etki elde edemezsiniz..
 • Bir sonraki adım yapıştırıcıyı hazırlamaktır.. Vinil duvar kağıdı tutkalına 1: 10 oranında PVA eklemelisiniz. Tüm kütleyi iyice karıştırın.
 • Şimdi işlemin kendisini başlatabilirsiniz. Seçilen duvar kağıdını zemine yerleştirin, tüm resmi ayrı parçalardan oluşturun.
 • Nazik hareketlerle nazikçe Duvara yapıştırıcı sürün ve duvar kağıdını yapıştırmaya başlayın. Lastik rulo veya temiz bir bezle duvara yayın.
 • Acele etmeyin. Tüm parçaları dikkatlice yerleştirin ve sırayla duvara yapıştırın.

Elbette bütünsel bir panelin yapıştırılmasının çok daha kolay olacağını belirtmekte fayda var. Çizimi ayarlamanıza gerek kalmayacak. Bu durumda, her durumda, duvar kağıdının yapıştırıldığı yüzey tamamen düz olmalıdır..

Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır, sonraki videoya bakın.

Nasıl seçilir?

Doğru iç öğeleri seçmek kolay bir iş değildir. Bir duvar kağıdı tasarımı seçmek de kolay değil. Dikkate alınması gereken birçok faktör var. Her şeyden önce, arzularınız ve tercihleriniz tarafından yönlendirilmeli, en sevdiğiniz renk düzenini seçmelisiniz. Görüntünün etkisinin yalnızca gözden belirli bir mesafede görülebileceğine dikkat edilmelidir. Böylece yatak odası ne kadar geniş olursa, 3D efektini o kadar çok hissedebilirsiniz..

Bu tür ürünlerin ana amacı, rahatlamanıza katkıda bulunacak, odada rahat bir atmosfer yaratılmasına bağlanabilir, iyileşmeye yardımcı olacaktır. 3D çizimler çok farklı olabilir. Bunları seçerken aşağıdaki kurallara uyun:

 • Satın almaya değmez parlak ve gösterişli tonları, desenleri ile duvar kağıdı. İlk bakışta bu çok hoşunuza gidebilir, ancak daha sonra böyle bir renk cümbüşünden çabucak bıkabilirsiniz. Bu nedenle, böyle bir ürünün seçimine sorumlu bir şekilde yaklaşın..
 • Psikologlar tavsiye 3D güllerin fotoğraflarını uygulayın. Bunlar, doğal ortamda olduğu gibi buketlerdeki bireysel çiçekler veya kompozisyonlar olabilir. Sinir sistemini sakinleştirmeye, olumlu bir ruh hali ayarlamaya, rahatlamaya ve iyileşmeye yardımcı olacak çiçekli görüntülerin olduğuna inanılıyor..
 • başvurmaya karar verirseniz yatak odanızın duvar kağıdında, alanı temizlemelisiniz. Güçlü lambaların yanı sıra diğer eşya ve aksesuarlarla güzel kompozisyonları karıştırmamalısınız. Seçilen resim sayesinde oda özgün ve çekici hale gelecektir..
 • Uygun bir 3D duvar kağıdı seçerken Yatak odasına baktığınızdan emin olun, böylece iç mekandaki genel tasarımın yanı sıra duvarların gölgesi ile uyumlu olurlar. Böylece eksiksiz bir kompozisyon oluşturabilirsiniz..
 • Her şeyde ılımlılık önemlidir. Bu altın kuraldır. Sizin için en çekici resimler bile odanın her yerine yapıştırılmamalıdır. Bunu sadece bir duvarda yapmanız önerilir. Bu, yatak odanıza zarif ve davetkar bir görünüm verecektir. Her şey mükemmel görünecek.

Duvar kağıdının yapı olarak farklı olabileceği de belirtilmelidir. Pürüzsüz olabilirler, gözenekli veya kabartmalı bir yapıya sahip olabilirler. Duvar kağıdının dış katmanına da dikkat edin. Örneğin, mat olanlar daha uygun olacaktır, çünkü güneşin parlaması bile deseni görsel olarak değiştiremez. Ancak burada dikkatli olmalısınız. Koyu bir renk kullanarak kasvetli bir versiyon oluşturabilirsiniz ve artık odada çok rahat olmayacaksınız. Buna göre, beğendiğiniz yapıyı kendiniz seçmelisiniz..

Ayrıca, hafifliği ve sadeliği kişileştiren arazilerin yanı sıra peyzaj motifleri lehine bir seçim yapılması önerilir. Zıt duvar kağıdı kullanmayın. Bu herkes için işe yaramayabilir..

Yatak odanızda parlak bir vurgu oluşturmak için bu duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Bu durumda, renkler bireysel iç detaylarda tekrarlanmalıdır. Bu, kompozisyonunuzu daha tutarlı ve eksiksiz hale getirecektir. Doğa unsurlarına sahip arsalar, insan ruhuna olumlu etki eder. Bir orman, bahçe, deniz teması olabilir. Yatak odasında özellikle iyi görünecek olan doğa unsurlarıdır. Doğal ahşap detaylarla desteklenebilirler..

Duvar kağıdının yerleştirileceği yere önceden karar vermek zorunludur. Bu, yatağın üstünde veya girişin yanında belirli bir alan olabilir. Çizim oldukça akılda kalıcıysa, dinlenme sırasında görünürde olmamalıdır. Açık renkli fotomurallar pencere kenarına yapıştırılmamalıdır. Ayrıca, dolaplar veya aynalarla dolu bir duvara 3D çizimleri yerleştirmeyin..

Mutlaka izleyin ve ürünün kalitesini değerlendirin. Duvar kağıdında lekeler veya uyumsuz renk geçişleri varsa bu sizin için huzurlu bir ortam yaratmanıza izin vermeyecek ve sizi dinlendirici bir tatile hazırlamayacaktır. Yatak odası, sadelik ve hafifliği bünyesinde barındırdığında doğru bir şekilde dekore edilecektir. Sizi memnun edecek basit resimler seçmek daha iyidir..

Çocuğunuzun yatak odasını 3 boyutlu bir resimle dekore etmeye karar verirseniz, onun isteklerini kesinlikle dikkate almalısınız. Bu tür odalarda parlak gölgeler (örneğin bir oyun odası için olduğu gibi) değil, daha yumuşak ve daha yumuşak tonlar kullanmak daha iyidir. Bu şekilde bebeğinizi keyifli bir konaklamaya hazırlayabilirsiniz..

Uygun arsa örnekleri

Çizim seçiminin her zaman önceden düşünülmesi gerektiğini belirtmekte fayda var. Hangi konunun size daha yakın olduğunu düşünün ve bundan başlayın.. Ayrıca yatak odanızın tarzını da göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.. Örneğin, oda yüksek teknoloji / modern / çatı katı tarzında yapılmışsa, duvarı kentsel bir temada dekore edebilirsiniz. Köprülerin, şehirlerin, parkların, yolların resimlerinde durabilirsiniz. Böyle bir duvar kağıdını yatağın başının arkasına yerleştirmek başarılı olacaktır..

Tüm alıcıların sevdiği ve aynı zamanda klasikler, Provence stili, ülke manzaraları için ideal olan en sevilen ve popüler temalardan biri. Farklı araziler çok çeşitli gölgeler önerir. Dağlar, ormanlar, deniz dalgaları, kum, mevsimler vb. ile seçenekleri seçebilirsiniz. Bu tür 3D çizimlere sahip bir yatak odası her zaman şık görünecek ve içinde rahat edeceksiniz..

Ayrıca flora resimlerini de alabilirsiniz. Bununla birlikte, dinlenme sırasında rahatsız etmemeleri için yatağın arkasına akılda kalıcı çiçek çeşitleri yerleştirmek daha iyidir. Odanız biraz sıkışıksa, büyük çizimler kullanmamanın daha iyi olduğunu belirtmekte fayda var. Bu durumu daha da ağırlaştıracaktır. Her şey orantılı olmalı.

Modern iç mekanlar da soyut görüntülerle iyi görünüyor. Ancak burada parlak tonlar kullanmamalısınız..

Yatak odası için 3 boyutlu duvar kağıdının özelliklerini ve faydalarını inceledik. Şimdi beğendiğiniz seçeneği seçebilirsiniz. Bu durumda, her kişinin psikolojik bileşenini dikkate almaya değer ve bu veya bu çizimin seçimine dikkatlice yaklaşın. Kesin bir seçim yapamıyorsanız, çekici bir manzaraya yerleşin..

7fotoğraf