Günümüzde porselen seramik yer karolarının üretimindeki teknolojiler, numunelerin tüm yüzey üzerinde boyanmasını ve herhangi bir dijital desenin uygulanmasını mümkün kılmaktadır. Bu, çeşitli tasarım fikirlerini gerçeğe dönüştürmeyi mümkün kılar. Daha önceki on yıllarda fayanslardaki çizimler ya “satranç” ya da küçük bir süs olsaydı, şimdi görüntüler ayrıntılı ve görsel efektlerle dikkat çekiyor. Güzel bir iç tasarım yaratmak ve belirli bir stile dayanmak için farklı odalar için yer karolarının nasıl seçileceğini düşünmeye değer..

Fotoğraf baskı teknolojisi

Karo üzerine desen çizmenin modern teknolojisi termal baskıdır. Benzer ekipman birçok üretici tarafından kullanılmaktadır: sadece ekranda bir resim seçin ve karolara uygulanacaktır. Tüm yüksek çözünürlüklü görüntüler deneyimli tasarımcılar tarafından seçilir. Koleksiyonlara belirli isimler verilir.

Trendler

Daha eski koleksiyonlar (bu yüzyılın başından itibaren) tek renkli donuk ürünler ve aynı unsurlara sahip süs eşyalarıdır. Son yıllarda, doğal malzemeleri andıran görüntülerin karolara uygulanması, Avrupalı ​​ve tanınmış Rus üreticiler arasında oldukça popüler hale geldi. Doğal taşa çok benzeyen karo malzemeleri satın alabilirsiniz: bu tür kaplamalarla oda daha pahalı bir görünüm kazanır. Ahşap efektli karolar lake parkeyi andırıyor.

Tüketiciler arasında en popüler seçenekler (üreticilerin yeniden oluşturduğu malzemeler):

 • Beton, gri tonlarda ve beton doku çizimi ile bir ürün serisidir..
 • Taş yüzeylerin detaylı görüntüleri, granit.
 • Çimento – gri-mavi çizgili yüzeyler.

 • Mermer – asil bir malzeme altında pastel tonların yüzeyleri.
 • Parke koleksiyonları, zengin kahverengi, açık tonlarda farklı ahşap türlerini içerir..

Üreticiler ayrıca daha orijinal seçenekler sunar. Bunlar tekstil, altın, gümüş, mozaik, metal.

süsler

Süsleme, bir odayı bölgelere ayırmanın bir yoludur. Böyle bir görüntünün arka planına karşı mobilya parçaları çok güzel görünüyor. Modern tasarımlarda tekrar eden desenli karolar, banyolar için uygun malzemeler olarak kabul ediliyor..

Oda tasarımındaki en son trendlerle ilgileniyorsanız, bunları her zaman dikkate almaya çalışıyorsanız, tüm oda için dekoratif karolar kullanmayın. Bu malzemeleri beton, taş veya mermer yüzeylerle birleştirin.

Süsler aşağıdaki gibi olabilir:

 • Geometri ile ilgili süsler. Bunlar, örneğin, eşkenar dörtgen ve üçgen kombinasyonlarıdır. Desenli en basit karo, dama tahtası kareli siyah beyazdır..
 • 3D süslemeler, hacim etkisinin yaratıldığı bir ışık ve gölge oyununa sahip geometrik şekillerdir..
 • Gzhel’in altındaki desenli resim, mavi renkli süslü çizimlerdir..
 • Antika süs eşyaları, ilginç mermer koleksiyonların ayırt edici özelliğidir..

Stiller ve desenler

Yenileme çalışmalarının uygulanmasında uzmanlaşmış birçok usta, koridorları ve diğer odaları dekore ederken süslü karolarla taşınmamalarını tavsiye ediyor, çünkü böyle bir tasarım ucuz görünüyor. Daire bir hastaneye benzeyebilir ve konforunu tamamen kaybedebilir. Doğal malzemeler için seramik zemin kaplamaları ile bu konuda daha kolaydır: neredeyse her zaman uygundurlar..

Klasik

Klasik bir iç mekan için parke taklidi ile döşeme çok uygundur.

Üreticiler, herhangi bir iç mekan için seramik parke seçmenize izin veren çeşitli seçenekler sunar:

 • bir mocha dokunuşuyla;
 • açık kahverengi;
 • açık gri;
 • zengin kestane.

bağbozumu ve ülke

Rustik bir iç mekan yaratmak için, yaşlı ahşabı taklit eden karolar en uygunudur. Vintage dekorasyon tercih ediyorsanız pas efektli karo malzemeler ve cilalı taş gibi yüzeyler uygundur..

minimalizm

Minimalist bir tasarım için çizgili açık gri çimento ile uyumlu bir yüzey uygundur. Gri bir arka plan üzerinde modern bir yatak kurabilir ve LED lambaları kullanabilirsiniz..

çatı katı

Endüstriyel dekor elemanlarına sahip loft mekanlar için cilalı taş veya beton taklidi çok uygundur, sadece ürünler koyu gri olmalıdır. Taş veya beton zemin dokusuna sahip çizimler, çatı katı stiline uygun vahşeti verir. İç mekanı tamamlamak için duvarları tuğla karolarla döşemek ve eski ampuller eklemek yeterli olacaktır. Denizaşırı üreticiler, çeşitli orijinal tasarımlar sunar – örneğin, zemin için kullanılabilecek paslı bir metal desen.

İskandinav

İskandinav tarzı ev konforu için harika bir çözümdür, burada mutfak için karo zeminler uygundur. Odada, böyle bir kaplama, rahatlığın yaratılmasına hala katkıda bulunmayacaktır. Geleneksel olarak, İskandinav tarzı hafif bir ahşap zemindir: beyaz-kahverengi veya açık gri parke deseni. Benzer görüntülere sahip fayanslar mutfakta çok iyi görünüyor..

Antik

Antik tarz banyoları, havuzları veya spa alanlarını süslemek için kullanılabilir. Bu gelenek, seramiklerin termal (hamam) oluşturmak için kullanıldığı Roma’dan geliyor. Antika fayanslar banyonuzun lüks görünmesini sağlayacaktır. Kamu kurumlarında banyo oluşturmak için kullanılan Roma hamamı tarzındaki bir diğer çözüm ise monokrom unsurlarla birleştirilmiş küçük bir mozaik..

Fas

Canlı Fas stili, inanılmaz süslemelere ve renkli desenlere sahip yer karolarına izin verir. Tüm zeminin tasarımının yanı sıra merkezde basit bir dekoratif panel olarak kullanılmasına izin verilir. Böyle bir kaplama oluşturmak için deneyimli bir kiremitçi kiralamaya değer, çünkü simetrik desenler yerleştirmeniz gerekecek. Hangi koleksiyonlardan sipariş etmeniz gerektiğini, ne kadar malzemeyi doğru bir şekilde hesaplamak çok önemlidir..

Farklı odalar için

Seramik karolar, dayanıklı bir döşeme seçeneği olduğu için tüm ev veya daire için döşeme olarak seçilebilir. Kaymaz yüzeyler yürürken rahat edecek.

Döşeme için fayans eksileri:

 • böyle bir zemine düşen her şey kolayca çarpar;
 • zemin oldukça güzel.

yatak odası için

Yatak odası, karoların nadiren kullanıldığı bir odadır, ancak kauçuk paspaslarla birlikte porselen bir taş yüzey çok pratik olabilir, çünkü zeminin temizlenmesi kolaydır..

Parke serisinin sıcak kestane tonları, eğer ahşap ise mobilyanın gölgesine uyum sağlayabilir. Japon tarzı veya Çin tarzı bir yatak odası, beyaz bir zemin üzerinde ince desenli fayanslarla tamamlanabilir..

oturma odası için

Salon karoları halı ile kombine edilebilir. Bu seçenek, kır evleri ve “sıcak zemin” sistemi için geçerlidir. Bir oturma odası için fayanslar ahşap veya taş için çok uygundur..

koridor için

Koridor, karoların en pratik olduğu alandır, çünkü en fazla kir koridorda birikmektedir ve karo döşemenin temizlenmesi kolaydır..

Koridor karoları stile göre seçilir:

 • ahşap ve mermer – klasikler için;
 • beton – çatı katı için;
 • çeşitli süslemelere sahip karo parçalarından yapılmış eklektik bir zemin, etnik veya füzyon tarzında bir koridor için uygundur;
 • Fas tarzındaki koridor düz veya desenli karolarla döşenebilir, bu tür kaplamaların ana özellikleri geometri ve simetridir..

banyo için

Banyoda çok çeşitli karo renkleri kullanılabilir:

 • en mütevazı bitiş, tekstiller için beyaz desenlerdir;
 • şok edici kaplama metal benzeri bir mozaiktir;
 • mermer, klasik bir banyoyu dekore etmek için kesin bir seçenektir.

Bu tür tesisler için en güzel ve özgün çözümlerden biri, üç boyutlu bir resim hissi veren 3B görüntüye sahip karolardır. Zemin duvarlarla uyumlu olmalıdır..

Uygun tasarım seçenekleri:

 • okyanus dalgaları;
 • Kumlu plaj.

Orijinal çözümler

Şık bir iç mekan yaratırken, döşemenin duvarlarla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir..

Aşağıdakileri göz önünde bulundur:

 • duvarların ve zeminin tonda uyumu;
 • özel bir paletten duvarlar ve zeminler için renk seçimi;
 • “ilgili” tonların kullanımı (2-3 tonluk bir farkla).

Zeminde ve duvarlarda beton taklidi, iç mekanın pürüzlülüğünü vurgular, bu arka plana karşı kar beyazı bir küvet olumlu görünür. Kompozisyon kiremitli duvarlarla tamamlanacaktır. Metal pil bir tür duvar dekorasyonudur. Zemin ve duvar resimleri gri tonuna doku katar.

Süslü fayanslar, zengin bir şekilde dekore edilmiş banyoyu vurgulayacaktır. Fayanslardaki küçük desenler, lambaların süslü çizgileriyle birleşiyor. Fas tarzı, tam olarak karmaşık süslemeler nedeniyle ortaya çıkıyor.

Dijital tasarım sayesinde parke zeminler, cilalı doğal ahşap gibi görünür. Fayansın rengi kahve ve süt aralığına uyar.

Paslı metal taklidi olan seramik karolar, cesur bir iç çözümdür. Bu zemin, deri bir osmanlı ve metal bir çerçevede bir kompozisyon ile iyi gider. Bu tasarımda dışavurumculuk üslubunun unsurları kendini göstermektedir..

Mutfak için süs zeminleri, retro bir tarza ya da sadece modaya uygun tarzdan daha fazla rahatlığa değer verenler için kullanılabilir. Bir şeyi değiştirmek istemeyen yaşlıların yaşadığı bir daire için iyi bir çözüm. Bu aynı zamanda bir kır evini yenilemek için harika bir seçenektir. Bu karoların oldukça ucuz olduğunu da belirtmekte fayda var..

Antik tarzda dekoratif panelli mermer tasarımlı küvet. Kaplama, saray lüksünün etkisini yaratır.

Üzerine desen uygulanmış seramik karolar kullanılarak foto kumaşlı 3B bir zemin yapılabilir. Görsel efekt çok orijinal, oda geometri ve boyutları değiştiriyor. Böyle bir banyoda zaman, mekan fikrini kolayca kaybedebilir ve deniz sahiline taşınabilirsiniz..

Ardından, iç mekanınızın ilginç bir tasarımı için 3D karolara genel bir bakış bakın..