Dżem truskawkowy na zimowe przepisy. Zdjęcie krok po kroku

Truskawki są uważane za jedne z najbardziej przydatnych jagód, dlatego są po prostu niezbędne w przypadku niedoborów witamin. Ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, poprawia procesy metaboliczne i uzupełnia organizm w przydatne minerały. Czy zebrałeś już truskawki we własnej daczy? Potem nadszedł czas na gotowanie dżem truskawkowy z całymi jagodami. Zachowaj na zimę własnymi rękami według sprawdzonych receptur.

Najlepsze przepisy: jak prawidłowo zrobić dżem truskawkowy

Zanim zaczniesz gotować dżem, musisz dobrze wypłukać jagody, obrać działki, a następnie je wysuszyć. Pamiętaj, aby ugotować domowy dżem truskawkowy, ponieważ jest bardziej aromatyczny. Stale zgarniaj pianę i gotuj w trzech krokach, aby truskawki pozostały nienaruszone..

Składniki:

  • truskawki 6 kg;
  • cukier 2 kg;
  • kociołek lub inne naczynia z grubym dnem.
  1. Przejdź przez truskawki, aby natknąć się tylko na te same jagody. Duże można przeciąć nożem na pół.Przejdź przez truskawki, aby natknąć się tylko na te same jagody. Duże można przeciąć nożem na pół.
  2. Wsyp trochę cukru do truskawek, a następnie odstaw na kilka godzin, aby jagody wypuściły sok.
  3. Gdy zobaczysz wystarczającą ilość soku, możesz ugotować jagodę. Nie ingeruj w żaden sposób, ponieważ spowoduje to uszkodzenie całych truskawek..
  4. Po ugotowaniu dodaj trochę cukru, gotuj przez około 10 minut i pozostaw truskawki do ostygnięcia. Możesz ją przykryć ręcznikiem.Po ugotowaniu dodać trochę cukru, gotować około 10 minut i pozostawić truskawki do ostygnięcia. Możesz go przykryć ręcznikiem.
  5. Po 6-8 godzinach ponownie zagotuj dżem i dodaj trochę cukru (ok. 600 g).
  6. Pozostaw truskawki do ostygnięcia po raz trzeci na 6-8 godzin, a następnie dodaj pozostały cukier. Podziel swoje dotychczasowe 2 kg cukru na 4 części, aby później łatwiej było się nim poruszać.
  7. Truskawki ugotować i zawinąć w wysterylizowanych słoikach.po 6-8 godzinach ponownie zagotuj dżem i dodaj trochę cukru (około 600 g). Pozostaw truskawki do ostygnięcia po raz trzeci na 6-8 godzin, a następnie dodaj pozostały cukier. Podziel się początkowo na

Jak zrobić dżem truskawkowy

Jeśli chcesz zimą posmarować chleb aromatycznym dżemem lub zrobić rogaliki z truskawkami, koniecznie ugotuj dżem. Przygotowuje się wystarczająco szybko. Truskawki najpierw opłucz, a następnie obierz. Zmielić można na dwa sposoby: przez sito lub po prostu ubić blenderem. Oprócz truskawek potrzebny będzie cukier i środek żelujący, który jest sprzedawany w dziale przypraw. Może to być „Dżem” lub „Zhelfix”. Zastanów się nad proporcjami, więc wymieszaj z truskawkami zgodnie z zaleceniami. Około 1 kg truskawek wystarczy na 1 torebkę środka żelującego.

Jeśli chcesz zimą posmarować chleb aromatycznym dżemem lub zrobić rogaliki z truskawkami, koniecznie ugotuj dżem.

Wymieszaj „Konfiturę” z cukrem i wlej do ubitych truskawek. Doprowadź miksturę truskawkową do wrzenia. Pamiętaj, aby stale mieszać, aby truskawki się nie przypaliły. Następnie dodaj więcej cukru, w przeliczeniu na 1 kg truskawek 0,6 kg cukru. Jeśli chcesz, możesz zwiększyć dawkę, jeśli lubisz słodki dżem. Dobrze zagotuj dżem, a następnie wlej go do słoików i zwiń. Najpierw wysterylizuj banki. Spróbuj wszystkiego, co nie pasuje do całej rodziny.

Następnie dodaj więcej cukru, w przeliczeniu na 1 kg truskawek 0,6 kg cukru. Jeśli chcesz, możesz zwiększyć dawkę, jeśli lubisz słodki dżem. Dobrze zagotuj dżem, a następnie wlej go do słoików i zwiń.

Przeczytaj także: Kiedy zbierać szyszki sosnowe na dżem

Możesz gotować dżem truskawkowy na zimę według różnych przepisów, ponieważ wszystko zależy od efektu końcowego, który chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz zachować przydatne substancje, gotuj przez pięć minut, a na gotowanie gęstego dżemu będziesz musiał poświęcić kilka godzin.