Dżem czereśniowy w multicookerze Redmond, Polaris. Zdjęcie krok po kroku

Czereśnie to jedne z pierwszych jagód, od których zaczyna się konserwacja na zimę. Jeśli masz duże drzewo w swojej daczy, zalecamy zamrożenie niektórych jagód i gotowanie kompotu lub dżemu z drugiej części. Nie zapomnij zjeść dużej ilości jagód, ponieważ zawiera wiele przydatnych substancji. Ostatnio gospodynie domowe aktywnie używają multicookera do gotowania różnych potraw. Spróbuj zrobić dżem z wiśni białych lub czerwonych w multicookerze Redmond lub Polaris.

Przepis na konfiturę z czerwonej wiśni z kością w powolnej kuchence

Najtrudniejszą rzeczą przy robieniu dżemu wiśniowego jest obieranie jagód z nasion. Jeśli zdecydujesz się tego nie robić, proces konserwacji nie potrwa długo, jednak dżem będzie musiał zostać zjedzony przed nowym rokiem. Kość w końcu uwolni trującą substancję, dlatego zaleca się, aby nie przechowywać takiego dżemu dłużej niż sześć miesięcy, nawet po zwinięciu..

Najtrudniejszą rzeczą przy robieniu dżemu wiśniowego jest obieranie jagód z nasion. Jeśli zdecydujesz się tego nie robić, proces konserwacji nie potrwa długo, jednak dżem będzie musiał zostać zjedzony przed nowym rokiem.

Przygotuj swoje składniki. Na każdy kilogram wiśni potrzeba 0,5 kg cukru. Dobrze umyj jagody, osusz je, a następnie włóż do miski multicooker. Dodać cały cukier i ustawić program „Gulasz” na 90 minut.

Przygotuj swoje składniki. Na każdy kilogram wiśni potrzeba 0,5 kg cukru. Dobrze umyj jagody, osusz je, a następnie włóż do miski multicooker

Wystarczy poczekać na dźwięk minutnika i dżem jest gotowy. Sterylizuj puszki i zwijaj.

Wystarczy poczekać na dźwięk minutnika i dżem jest gotowy. Wysterylizuj słoiki i zwiń.

Przepis na dżem z pestek czerwonych wiśni

Chcesz nadać swojemu dżemowi wiśniowemu niepowtarzalny smak? Wtedy będziesz potrzebować następujących składników:

  • Obrane migdały 1 łyżka.
  • 1 łyżka. Sahara
  • 1 kg czerwonych wiśni
  • 1 łyżka. ja wódka
  • Torebka na cukier waniliowy

Najpierw namocz wiśnie w wodzie, aby robaki się z niej wypełzły. Następnie dobrze spłucz i posortuj. Za pomocą specjalnego narzędzia lub szpilki spróbuj wyciągnąć wszystkie nasiona z wiśni..

Najpierw namocz wiśnie w wodzie, aby robaki z niej wypełzły. Następnie dobrze spłucz i posortuj.

W multicookerze zagotuj wodę w programie „Gotowanie” lub po prostu ustaw wymagany tryb temperatury. Gdy woda się zagotuje, dodaj do miski migdały i gotuj w wodzie przez około 5 minut. Musisz całkowicie usunąć skórkę z ugotowanych migdałów, aby pozostał tylko biały rdzeń..

W multicookerze zagotuj wodę w programie „Gotowanie” lub po prostu ustaw wymagany tryb temperatury.

Na pewno zainteresuje Cię, że dżem jest wytwarzany z szyszek sosnowych i świerkowych..

Połącz wiśnie i migdały. Przygotowane jagody przykryj cukrem, dodaj cukier waniliowy i wódkę. Wymieszać i pozostawić na noc w lodówce lub chłodnym miejscu. Następnego dnia w misce będzie dużo soku..

Wymieszać i pozostawić na noc w lodówce lub chłodnym miejscu. Następnego dnia w misce będzie dużo soku.

Należy go całkowicie spuścić do miski multicooker, dodać kolejną szklankę wody i zagotować. Następnie dodaj jagodę do miski i zagotuj. Nie warto długo gotować, jeśli chcesz, aby jagoda była cała i przezroczysta. Wskazane jest gotowanie dwuetapowe: gotować, ostudzić, ponownie zagotować i przechowywać w wysterylizowanych słoikach.

Biała konfitura wiśniowa z cytryną

Chociaż białe wiśnie zawierają znacznie mniej korzystnych witamin, są idealne dla alergików. Syrop z dżemem wiśniowym często podaje się dzieciom z podwyższonym poziomem acetonu, więc ten dżem zdecydowanie powinien znaleźć się w Twojej piwnicy.

Chociaż białe wiśnie zawierają znacznie mniej korzystnych witamin, są idealne dla alergików. Syrop z dżemem z wiśni często podaje się dzieciom z podwyższonym poziomem acetonu, więc ten dżem zdecydowanie powinien znaleźć się w Twojej piwnicy.

Będziesz potrzebować następujących składników:

  • 4 kg wiśni
  • 1,5 l wody
  • 4 kg cukru
  • 2 cytryny
  • cukier waniliowy

Wiśnie dobrze opłucz pod bieżącą wodą i całkowicie usuń wszystkie gałązki i liście. Usuń kości za pomocą szpilki lub szpilki do włosów. Najpierw przygotuj syrop wiśniowy. Aby to zrobić, wlej cukier i wodę do miski multicooker. Ustaw program „Gotowanie” i poczekaj, aż syrop się zagotuje. Nie zapomnij zgarnąć pianki.

Najpierw przygotuj syrop wiśniowy. Aby to zrobić, wlej cukier i wodę do miski multicooker. Ustaw program „Gotowanie” i poczekaj, aż syrop się zagotuje. Pamiętaj, aby zeskrobać piankę.

Dowiedz się również, jak zrobić dżem truskawkowy.

Przygotowane wiśnie wlewamy do gotującego się syropu. Niech wszystko się zagotuje, a następnie zostaw dżem do ostygnięcia. Przygotuj cytrynę. Aby to zrobić, dobrze spłucz, pokrój w plasterki. Teraz wrzuć cytrynę do dżemu i gotuj przez około 10 minut. Jeśli chcesz, możesz zostawić dżem przez noc, a następnego dnia zagotować i zwinąć. Dodaj wanilinę bezpośrednio do cukru, a cukier waniliowy można dodać później. Jeśli nie chcesz długo czekać, po prostu zwiń gorący dżem w wysterylizowanych słoikach..

Nie zapomnij odwrócić dżemu pokrywkami w dół i dobrze go owinąć. Następnego dnia puszki można opuścić do piwnicy lub złożyć w spiżarni..

Dżem wiśniowy dobrze trzyma się w temperaturze pokojowej. Jeśli obierasz wiśnie z pestek, dżem może stać nawet przez kilka lat. Blanki na zimę to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a także okazja do zaskoczenia członków rodziny i gości pysznymi smakołykami. Własnymi rękami z łatwością zrobisz konfiturę wiśniową w zaledwie godzinę.