Jak utkać łuk do przechowywania. Opis i wideo

Po zebraniu warto pomyśleć o jego przechowywaniu. Jeśli nie masz piwnicy, nie martw się, blanki można również wykonać w domu. Cebulę najczęściej przechowuje się w workach lub siatkach, ale jak pokazuje praktyka, najbardziej racjonalnym sposobem jest użycie warkoczy. W tym artykule wyjaśnimy jak utkać warkocze z kokardą. Własnymi rękami w ciągu zaledwie kilku minut możesz zrobić mocną i piękną dzianinę, której niektórzy używają nawet do dekoracji..

Jak utkać warkocze cebulowe do przechowywania. Klasa mistrzowska

Przed przystąpieniem do tkania zalecamy posortować łuk i wybrać tylko całe i identyczne główki. Usuń brudne łuski, możesz też odciąć korzenie. Warkocze cebulowe najlepiej tkać trzy do czterech dni po zbiorach, ponieważ wierzchołki powinny być jędrne i elastyczne. Ponieważ gotowy warkocz jest ciężki, do jego splotu będziesz potrzebować podstawy. Możesz wziąć sznurek, sznurek, bandaż lub linę.

Dowiedz się, jak utkać łuk w filmie

Aby warkocz był bardziej wytrzymały, możesz użyć liny. Aby to zrobić, złóż go na pół i zawiąż pętlę na dole. W tej pętli musisz zszyć wierzchołki jednej cebuli. Następnie, jedna po drugiej, cebulki są wplecione w warkocz i jednocześnie wydają się wisieć na podstawie liny. Taki pakiet okazuje się trwalszy i nie zgnije, nawet jeśli jedna cebula zacznie gnić..

Istnieją inne sposoby tkania warkoczy łukowych, które nie mają bazy. Najpierw zwiąż pierwsze trzy żarówki razem sznurkiem, aby nadać konstrukcji wytrzymałość..

Istnieją inne sposoby tkania warkoczy łukowych, które nie mają bazy. Najpierw zwiąż pierwsze trzy żarówki razem sznurkiem, aby wzmocnić strukturę.Warkocz cebulowy

Następnie stopniowo utkaj cebulki na żądanej długości. Aby to zrobić, jest to dość proste zgodnie z zasadą tkania zwykłego warkocza. Zawieś gotowe warkocze w kuchni. Dla urody możesz wpleść suszone kwiaty lub źdźbła trawy w warkocz, wtedy taki pakiet stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza. Warkocze z czerwonej cebuli będą wyglądać spektakularnie.

Obejrzyj wideo: Jak utkać warkocze z kokardą

Warkocz cebulowy jest uznawany za najlepszy sposób na przechowywanie cebuli. Wynika to z faktu, że do każdej żarówki dostarczane jest powietrze i jest ona wentylowana. Ponadto główki cebuli prawie się nie stykają, co zmniejsza ryzyko gnicia. Pęczki można w każdej chwili obejrzeć i sprawdzić, czy cebula nie zaczęła gnić. Ten sposób przechowywania cebuli jest bardzo wygodny, ponieważ możesz powiesić wiązki w dowolnym miejscu, a jednocześnie znacznie zaoszczędzić miejsce..

Będzie ciekawie przeczytać: Pudełko do przechowywania ziemniaków własnymi rękami

Mamy nadzieję, że nasz artykuł o jak utkać warkocze z kokardek za pomocą wideo był przydatny i możesz teraz poprawnie przechowywać zbiory.