Królewski przepis na dżem agrestowy ze zdjęciem w domu

Agrest to niesamowita jagoda, która może oczyścić naczynia krwionośne i cały organizm z promieniowania. W chwili obecnej istnieje wiele rodzajów agrestu, z których każdy ma swoją własną charakterystykę. Z tej jagody można zrobić kompoty, dżemy i królewskie przetwory. Sugerujemy nauczyć się gotować ich dżem agrestowy w domu. Zobacz przepisy ze zdjęciami i przygotuj własnymi rękami pyszne przygotowania na zimę.

Dżem agrestowy z pomarańczami

Wiele hostess zaskakuje wszystkich członków rodziny pachnącym agrestem i dżemem pomarańczowym. Robi się to wystarczająco szybko, najważniejsze jest wcześniejsze przygotowanie jagód. Pomarańcza nadaje dżemowi cytrusowy smak, sprawia, że ​​jest bardziej pikantny.

Wiele hostess zaskakuje wszystkich członków rodziny pachnącym agrestem i dżemem pomarańczowym. Robi się to wystarczająco szybko, najważniejsze jest wcześniejsze przygotowanie jagód. Pomarańcza nadaje dżemowi cytrusowy smak i czyni go bardziej pikantnym.Dżem agrestowy

Składniki dżemu:

  • Agrest
  • Pomarańczowy
  • Cukier

Stosunek agrestu do cukru powinien wynosić 1:1, przy czym dwie duże pomarańcze na każdy kilogram agrestu. Najpierw opłucz jagody i obierz ogony. Następnie musisz wszystko przepuścić przez maszynkę do mięsa. Zmiel pomarańczę ze skórką. Całą mieszankę dobrze przesuń, aby była jednorodna. Teraz dodaj do niego cukier i podpal.

Stosunek agrestu do cukru powinien wynosić 1:1, przy czym dwie duże pomarańcze na każdy kilogram agrestu.Dżem z całego agrestu

Aby dżem nie przypalił się, ugotuj go w naczyniu z grubym dnem. Należy pamiętać, że ważne jest zachowanie przynajmniej części składników odżywczych agrestu, dlatego po ugotowaniu należy gotować dżem przez około 15 minut..

Aby dżem nie przypalił się, ugotuj go w naczyniu z grubym dnem. Pamiętaj, że ważne jest zachowanie przynajmniej niektórych składników odżywczych agrestu,Dżem z pomarańczy i agrestu

Gorący dżem wlej do przygotowanych słoików i zwiń. Jeśli chcesz, możesz zrobić dżem z agrestu i porzeczki.

Jeśli chcesz, możesz zrobić inny dżem z agrestu i porzeczek.

Prosty, królewski przepis na dżem z agrestu

Nie musisz używać całej pomarańczy, aby dżem nadał cytrusowego smaku. Proponujemy przepis na konfiturę z agrestu królewskiego ze skórką pomarańczową. Aby go przygotować, będziesz potrzebować:

  • 1kg cukru
  • 1 kg agrestu
  • 0,5 kg pomarańczy
  • 20 ml wódki

Będzie ciekawie przeczytać: Dżem truskawkowy z całymi jagodami

Jagody agrestu są myte pod bieżącą wodą, a następnie z obu stron odcina się ogonki nożyczkami. Jeśli chcesz, aby dżem był soczysty, przebij każdą jagodę wykałaczką. Następnie wrzuć wszystkie jagody do miski, dodaj wódkę i przykryj pokrywką lub ręcznikiem. Agrest zostaw na 5-6 godzin, ale na razie przygotuj skórkę pomarańczową.

Jagody agrestu są myte pod bieżącą wodą, a następnie z obu stron odcina się ogonki nożyczkami. Jeśli chcesz

Obierz pomarańczę ze skórki, najlepiej rękoma, a nie nożem. Następnie namocz go w czystej wodzie, aby uwolnić gorycz. Po kilku godzinach skórkę można zdjąć, lekko wysuszyć i pokroić w paski. Możesz spróbować zrobić dżem z cytryną, a nie z pomarańczą, wszystko zależy od osobistych upodobań i upodobań..

Po kilku godzinach skórkę można zdjąć, lekko wysuszyć i pokroić w paski. Możesz spróbować zrobić dżem z cytryną, a nie z pomarańczą, wszystko zależy od osobistych upodobań i upodobań.

Po przygotowaniu jagód i skórek można je połączyć i posypać cukrem. Pozostaw mieszaninę na kolejne kilka godzin. Następnie podpal i gotuj przez około 10-15 minut. Następnie zalecamy wyłączenie dżemu, schłodzenie i ponowne gotowanie. Teraz możesz spokojnie przelać smakołyk do wysterylizowanych słoików.

Po przygotowaniu jagód i skórek można je połączyć i posypać cukrem. Pozostaw mieszaninę na kolejne kilka godzin.

Przygotowania na zimę należy wykonać wcześniej, aby w chłodne dni zapamiętać niepowtarzalne letnie aromaty. Carski dżem agrestowy z pomarańczą lub cytryną może ugotować w domu nawet młoda gospodyni domowa.