Jak marynować ogórki na zimę, zrób to sam przepisy

Aby gotować pyszne, bogate w witaminy potrawy na zimę, musisz korzystać z najbardziej sprawdzonych i dobrych przepisów. To właśnie te przepisy własnymi rękami z ogórków w puszkach i kabaczków są prezentowane twojej uwadze.

Jak marynować ogórki na zimę: popularny przepis

Na początek bardzo ważne jest, aby wybrać owoce o odpowiednim kształcie i wielkości. Nie zaleca się wybierać dużych, żółtawych ogórków, ponieważ nie będą tak chrupiące i jędrne. Do konserwacji idealne są małe ogórki, które należy umieścić w zimnej wodzie na kilka godzin. Odbywa się to w celu wyparcia powietrza, które wciąż znajduje się w tkankach płodu. Stworzy to bardzo gęstą strukturę ogórka..

Przepis na ogórek kiszony na zimęPrzepis na ogórek kiszony na zimę

Do jednej puszki ogórków potrzeba: 500 g ogórków, liści selera, chrzanu, pietruszki, koperku, czosnku, pieprzu czarnego, pieprzu czarnego, liścia laurowego i odrobiny czerwonej papryki. Dokładnie połowę tych ziół i przypraw wrzuć do dokładnie umytego słoika na samym dnie. Następnie ułóż ogórki. Staraj się robić to bardzo ciasno, aby jak najwięcej owoców dostało się do słoika. Potem znowu warstwa pikanterii i praw.

Teraz musisz przygotować solankę. W tym celu pobiera się 50 g soli na litr wody. Gdy woda się zagotuje, solankę należy przefiltrować przez gazę. Słoik z ogórkami należy wysterylizować. Odbywa się to poprzez moczenie słoików we wrzącej wodzie przez 15 minut..

Możesz również użyć marynaty zamiast solanki. Do jej przygotowania potrzebujesz: 50 g soli, 50 g cukru, przypraw i ziół, octu, cukru i soli. Marynatę również trzeba gotować przez 15 minut i usuwać z niej niepotrzebne elementy przez odcedzenie. Następnie zalej słoiki ogórków gotową marynatą i zawiń.

Zobacz też: Przepis: Ogórki z keczupem Torchin Chili

Przepis na chrupiące ogórki kiszone na zimę. Metoda druga

Recepta na konserwację squasha

Do przygotowania tego blanku potrzebujemy squasha. Jeśli są małe, można je włożyć w całości, jeśli są za duże, zaleca się pocięcie na kilka dużych kawałków. Wszystkie mieszczą się w słoiku i są wypełnione palącą się marynatą. Do przygotowania marynaty potrzebne będą: 50 g soli, jedna łyżeczka octu, liście selera, czosnek, pieprz czarny, pietruszka, koperek, liść laurowy. Gotową puszkę sterylizujemy we wrzącej wodzie przez 10 minut.

Marynowane patisony – przepis wideo

Przeczytaj więcej przydatnych wskazówek w sekcji konserwacji DIY.