Konserwowanie pomidorów. Przepisy. Zdjęcia i wideo

Marynowane pomidory są świetną przekąską w okresie zimowym. Istnieje duża liczba przepisy na konserwowanie pomidorów, dlatego każda gospodyni może wybrać najbardziej odpowiednią. W tym artykule znajdziesz najpopularniejsze i najsmaczniejsze przepisy, które pomogą Ci zachować pomidory w minimalnym czasie..

Konserwowanie pomidorów, przepisy kulinarne

Najczęściej pomidory są marynowane w trzylitrowych słoikach. Przygotowane butelki i zakrętki dokładnie umyć. Następnie należy je wysterylizować w dogodny dla Ciebie sposób..

Posiekaj koperek, chrzan i inne zioła i umieść na dnie słoika. Umyj pomidory i włóż je do przygotowanych butelek. Oprócz pomidorów możesz umieścić słodką lub gorzką paprykę, czosnek, cebulę, marchew, wtedy twoja konserwacja będzie nie tylko urozmaicona, ale także piękna.

Pomidory w słoikach zalać wrzątkiem i odstawić na 10 minut. Następnie spuść wodę i ponownie zagotuj. Jeśli przechowujesz pomidory w piwnicy, możesz ponownie nalać wodę i zwinąć

Pomidory w słoikach zalać wrzątkiem i odstawić na 10 minut. Następnie spuść wodę i ponownie zagotuj. Jeśli przechowujesz pomidory w piwnicy, możesz napełnić je wodą po raz drugi i zwinąć, a jeśli pomidory będą w ciepłym pomieszczeniu przez całą zimę, lepiej zwinąć pokrywkę po raz trzeci. Do słoika wsyp 6 łyżek soli, 5 łyżek cukru i 150 ml octu przed trzecim razem.

Zwiń słoik, odwróć pokrywkę i owiń kocem.

Zobacz też: przepis na ogórki z ketchupem Torchin Chili

Pomidory w puszkach bez sterylizacji

Jeśli masz litrowe słoiki i kupiłeś małe pomidory, spróbuj je zwinąć według poniższego przepisu. Przygotuj słoiki i wysterylizuj je wraz z pokrywkami. Połóż zielenie na dole jak zwykle. Dobrze umyj pomidory i odetnij łodygę. Do każdego pomidora należy włożyć ząbek czosnku. Wszystkie przygotowane w ten sposób pomidory włóż do słoika i zalej wrzątkiem na 10 minut. Następnie spuść wodę i przygotuj solankę.

Do litrowego słoika na solankę potrzebujesz 50 g soli, 150 g cukru, 50 g octu, parasol z koperkiem, liście porzeczki, 5-7 groszku czarnego pieprzu i 5-7 goździków. Zagotuj marynatę i zalej pomidory. Nie musisz sterylizować pomidorów, ponieważ w tym przepisie nie eksplodują. Więc po prostu podwiń pokrywki, odwróć i zawiń. Po 2 dniach zabierz pomidory z puszki do spiżarni lub piwnicy.

Jeśli chcesz zachować pomidory w trzylitrowych słoikach według tego przepisu, zrób wszystko dokładnie tak samo, po prostu zwiększ ilość składników marynaty 3 razy.

Konserwowanie zielonych pomidorów. Przygotowanie do zimy

Umyj zielone pomidory i przygotuj zioła, czosnek, ziarna pieprzu. Umieść wszystkie składniki w trzylitrowej butelce, w tym pomidory. W osobnym pojemniku będziesz musiał zrobić marynatę. Aby to zrobić, weź 1,5-2,0 litry zimnej przegotowanej wody i rozpuść w niej 75 g soli..

Umyj zielone pomidory i przygotuj zioła, czosnek, ziarna pieprzu. Umieść wszystkie składniki w trzylitrowej butelce, w tym zielone pomidory.

Następnie zalej pomidory marynatą i pozostaw do zakwaszenia. Możesz zamknąć plastikową pokrywką, najważniejsze jest to, aby zielone pomidory pozostały w ciepłym miejscu i stały przez 3-4 dni. Umieść talerz lub tackę pod słoikiem, aby posolona marynata mogła swobodnie spływać. Do solanki możesz dodać przyprawy do smaku, a do słoika ostrą paprykę..

Po 3 dniach pokrój kawałek jednego pomidora i spróbuj. Powinny smakować jak pomidory z kwaśnych beczek. Jeśli pomidory są solone, wlej marynatę do pojemnika, zagotuj i zalej pomidory. Pozostaje tylko zwinąć zielone pomidory pokrywką. Zielone pomidory możesz również przechowywać w lodówce lub piwnicy pod plastikową pokrywką, dzięki czemu nie musisz gotować solanki i zwijać słoików z pokrywkami..

Zobacz też: przepis na kawior do squasha jak w sklepie

Konserwowanie pomidorów. Przepisy i zdjęcia

Ten prosty przepis można wykorzystać do konserwowania całych pomidorów lub przekrojonych na pół. Konserwacja okazuje się bardzo smaczna – będziesz lizać palce! Będziesz potrzebował około 3-3,5 kg pomidora, kilka cebuli, kilka główek czosnku, szklankę oleju roślinnego. Do marynaty potrzebne są: 1 litr wody, 50 ml octu, 0,5 szklanki cukru, 1 łyżka soli, ziarna czarnego pieprzu.

marynowane pomidory na zimę

Metoda gotowania:

Umyj i wysterylizuj słoiki parowe. Na dno umieścić czosnek, zioła i rozgrzany olej roślinny, w ilości 20 ml na litrowy słoik. Aby pomidory namoczyły się w marynacie, należy je przekłuć wykałaczką. Następnie pomidory układa się na zieleni..

Jeśli masz duże pomidory, nie bój się przeciąć ich na pół. Pokrój cebulę w krążki i przenieś do nich pomidory..

Wymieszaj wszystkie składniki marynaty z wyjątkiem octu. Zagotuj marynatę, a po wyjęciu z ognia możesz dodać ocet. Pomidory polać gorącą marynatą. Teraz trzeba je wysterylizować w ciągu 15 minut. Zwiń puszki z wieczkami, odwróć i zawiń.

konserwacja pomidorów na zimę

Konserwowanie czerwonych pomidorów we własnym soku. Przepis

Aby zachować pomidory własnymi rękami w soku pomidorowym, musisz posortować duże i małe pomidory. Będziesz potrzebować około 3 kg dużych i 2 kg małych pomidorów. Do jednego trzylitrowego słoika potrzebne są 2 łyżki soli i 2 łyżki cukru. Możesz wybrać przyprawy według własnego gustu, ale najczęściej używa się cynamonu, ziela angielskiego i groszku..

W pomidorze musisz odciąć łodygę i włożyć ząbek czosnku na środek pomidora. W podobny sposób przygotuj wszystkie małe pomidory i włóż je do słoików, a duże – przekręć na pomidora maszynką do mięsa lub w blenderze.

Zagotuj sok pomidorowy i dodaj sól i cukier do smaku. Przelej pomidory na słoiki i sterylizuj przez około 15 minut. Następnie zwiń słoiki z pokrywkami i owiń je kocem.

Obejrzyj wideo: Pomidory we własnym soku, przepis na przygotowanie się na zimę

Konserwy DIY to najlepszy sposób na zrobienie pysznej przekąski bez GMO i chemicznych konserwantów. Mamy nadzieję, że nasz artykuł na ten temat: Konserwowanie pomidorów. Przepisy ze zdjęciami było przydatne, a będziesz miał czas na smaczne i zdrowe przygotowania na zimę w tym sezonie.