Domowe wino z winogron Isabella. Przepisy i filmy

Winiarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł. Dziś wino domowej roboty jest poszukiwane, ponieważ jest wytwarzane z naturalnego soku i nie zawiera szkodliwych konserwantów. Tradycje winiarskie nieustannie się zmieniają, dlatego każdy winiarz powinien mieć własną, sprawdzoną recepturę. W tym artykule opowiemy o tym jak zrobić domowe wino Isabella zrób to sam i dziel się dobrymi przepisami.

Jak zrobić wino z winogron Isabella

Isabella to czerwone winogrono o przyjemnym aromacie, ale o nieco twardej skórce. Uprawia się go prawie na całym terytorium Ukrainy oraz w wielu częściach Federacji Rosyjskiej. Te winogrona są mrozoodporne, więc pędów nie trzeba przykrywać na zimę. Profesjonalni winiarze nie zawsze stosują tę odmianę winogron, która charakteryzuje się lekką kwasowością, jednak idealnie nadaje się do domowego wina..

Czego potrzebujesz do robienia domowych win:

– pojemnik do fermentacji soku;

– cukier;

– winogrono;

– syfon i duże szklane butelki.

Etapy robienia domowego wina

Kiedy winogrona są dojrzałe, zbieraj, ale jagody nie muszą być takie same. Najważniejsze jest oddzielenie winogron od suchych i zepsutych kiści.

Teraz musisz wycisnąć sok z winogron. Jeśli robisz małe ilości wina, idealny jest zwykły puree ziemniaczane. Następnie będziesz musiał oddzielić czysty sok od ciasta i przelać go do pojemnika przygotowanego do fermentacji. Nie napełniaj pojemników do góry, aby sok nie wylał się podczas fermentacji..

Wino od Isabelli. Wino z winogron

Po przygotowaniu wszystkiego możesz dodać cukier do soku, aby szybciej fermentował. Proporcja cukru do domowego wina Isabella wynosi 0,5 filiżanki na litr. Wino powinno fermentować, a po miesiącu trzeba będzie je przelać do butelek, zakorkować i przechowywać w lodówce..

Przepis na domowe wino Isabella

Na 5 kg winogron potrzebujesz 3 kg cukru i 12 litrów przefiltrowanej lub przegotowanej wody. Wszystkie winogrona należy zmiażdżyć, aby uzyskać jak najwięcej soku. Następnie do mieszaniny dodaje się cukier i pozostawia na tydzień..

Po 7-8 dniach możesz dodać wodę do mieszanki i pozostawić do fermentacji przez miesiąc. Będziesz musiał następnie zabutelkować wino i zostawić je do przechowywania..

Jak zrobić domowe wino?

Ostatnio wielu zaczęło mówić, że domowe wino z winogron Isabella jest szkodliwe. Czy tak jest? W rzeczywistości nie ma oficjalnych informacji o niebezpieczeństwach związanych z winem Isabella. Całkiem możliwe, że ma po prostu niski koszt i jest dobrą konkurencją dla producentów drogich win..

Ostatnio wielu zaczęło mówić, że domowe wino z winogron Isabella jest szkodliwe. Czy tak jest? W rzeczywistości nie ma oficjalnych informacji o niebezpieczeństwach związanych z winem Isabella. Całkiem możliwe, że po prostu ma niski koszt i jest dobrą konkurencją dla producentów drogiego wideo

Możliwe, że wielu jest zaniepokojonych pojawieniem się kamienia na butelkach wina, jednak nie ma on smaku i jest absolutnie nieszkodliwy.

Teraz wiesz, jak zrobić domowe wino z winogron Isabella. Mamy nadzieję, że nasz artykuł z filmem i przepisem na domowe wino przyda się w opanowaniu sztuki winiarstwa..